+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

План відмови від куріння

Текст нижче розкриває суть відмови від куріння.

Протягом двотижневого підготовчого періоду пам’ятайте про наступне:


Не паліть одночасно з іншим заняттям, виберіть для куріння окремий час. Наприклад, якщо ви звикли палити за кермом, то тепер зупиняйте машину і виходите, щоб покурити.

Не паліть у вільні моменти вдома або на роботі, робіть це в окремий час пізніше.

Приберіть сигарети, запальнички, попільнички в незвичні місця. Створіть в будинку зони, вільні від куріння, і постійно їх розширюйте!
Запишіть причини, за якими ви хочете кинути палити.

Попросіть друзів і членів сім’ї не курити поруч з вами або кинути курити разом з вами. Хорошою мотивацією служить обопільний договір.

Призначте точну дату відмови від куріння, серйозно до неї підготуйтеся і дотримуйтеся обраного терміну.

Не бійтеся просити допомоги. Процес відмови набагато успішніший, якщо робити це під наглядом навченого працівника охорони здоров’я. Зверніться по допомогу до свого сімейного лікаря.

Перші чотири дні найважчі, нижче Ви знайдете ідеї та поради, як в цей час подолати труднощі

Перший день без тютюну

Знайдіть заняття на заміну паління – спорт або щось інше.

Будьте активні, відвідуйте некурящих друзів, сходіть на прогулянку, в кіно, в театр.

Намагайтеся уникати нервових ситуацій.

Ведіть щоденник.

Другий день без тютюну

Вам потрібно боротися з можливим нікотиновим голодом

Випивайте 6-8 склянок води в день.

Нервуючи, зробіть глибокий вдих, затримайте повітря і спокійно видихніть – бажання нагрубити зникне!

Займайтеся спортом, гуляйте разом з некурящими.

Жуйте жуйку без цукру.

Не їжте солодощів.

Всі незручності проходять, вони тільки означають, що йде процес позбавлення від нікотинової залежності. Зараз напевно важко, тому не поспішайте, робіть крок за кроком. Пам’ятайте, що мотивувало вас кинути.

Третій день без тютюну

Ви починаєте шукати привід знову схопитися за сигарету. Тримайтеся!

Уникайте виникнення кризових ситуацій вдома і на роботі – спершу думайте, потім говоріть.

Строго уникайте алкоголю протягом перших двох тижнів. У наступні два місяці можна споживати трохи алкоголю в компанії, де ніхто не курить.

Підрахуйте гроші, накопичені від некуплених сигарет і обчисліть, скільки ви заощадите в майбутньому.

Четвертий день без тютюну

Ви пережили три найважчих дня! Прийміть поздоровлення або похваліть себе!

Уникайте виникнення кризових ситуацій вдома і на роботі – спершу думайте, потім говоріть.

Строго уникайте алкоголю протягом перших двох тижнів. У наступні два місяці можна споживати трохи алкоголю в компанії, де ніхто не курить.

Підрахуйте гроші, накопичені від некуплених сигарет і обчисліть, скільки ви заощадите в майбутньому.

У моменти спокуси

Щоб не піддатися впливу середовища, кращий в перший час тримайтеся подалі від курців. Знайдіть собі однодумців – які підтримають вас, людей з числа некурящих. Потім, коли ви будете упевнені в собі закріпіть новий стиль життя, щоб встояти перед спокусою закурити, ви зможете самі бути прикладом для інших.

Уникайте алкоголю, кави та інших напоїв, які ви пов’язуєте з курінням. Часто кидаючому доводиться споживати алкоголь в компанії курців, і він не може встояти перед спокусою знову закурити. Як правило, за першою сигаретою слід і друга, і третя разом з самозаспокоєння, що вже на наступний то день я знову впораюся без сигарет, хоча зазвичай повернутися на вірний шлях не вдається.

Змініть рутину – уникайте магазинів, де зазвичай купували сигарети.

Ніколи не дозволяйте собі думати, що одна сигарета не заподіє шкоди – це слизький шлях. З однієї сигарети все почнеться знову, і тим більше буде розчарування від власного безсилля. Зберігайте впевненість в собі!

Допоможіть організму скоріше звільнитися від нікотину. Пийте багато рідини. Постійно тримайте поблизу стакан з водою або з соком, пийте маленькими ковтками. Їжте фрукти, цільнозернові продукти і багату клітковиною їжу. Змініть свої харчові звички – наприклад, пийте молоко, багато людей не вважають його.

Переставте меблі, позбувшись від улюбленого курильного куточка.

Замість того, щоб закурити після їжі, вийдіть з-за столу і почистіть зуби.

Займайте себе справами. Відмова від куріння – вдалий час для занять спортом. Для початку підійдуть плавання, оздоровчий біг, ходьба з лижними палицями, аеробіка і ін.

Розріжте питну соломинку на шматочки розміром з сигарету і втягуйте через неї повітря.

10 раз глибоко вдихніть, останній раз затримайте дихання, поки запалюєте сірник. Повільно видихніть і тушіть сірник. Прикиньтеся, що це сигарета, і викиньте її в попільничку. Повторіть.

Визначте, що саме викликає у вас бажання закурити. Знайдіть способи боротьби з цими факторами.

Замість сигарети пожуйте морквину, жуйку без цукру і ін.

Скажіть своїм друзям і рідним, що ви кинули палити, тоді, закуривши, ви потрапите в незручне становище. Домовтеся з членом сім’ї або іншому про суму штрафу, який доведеться заплатити, якщо вас застануть з сигаретою.

Якщо ваш партнер курить, запропонуйте йому кинути разом або попросіть його не курити поруч з вами.

І перш за все, не бійтеся шукати допомоги у консультанта, особливо у важкі моменти. Разом ви напевно знайдете найкраще лікування.

Залишайтеся некурящим

Відмовитися від куріння простіше, ніж повертатися до куріння. Важливо, щоб протягом першого місяця ви залишалися вірні своєму рішенню, тоді ризик відновлення куріння суттєво знизиться. Якщо ж ви не курили 12 місяців поспіль, ви стали некурящим.

Основними причинами відновлення куріння зазвичай є наступні обставини:

Стресові ситуації. Для зниження стресу слід свідомо уникати звичайної сигарети і користуватися більш ефективними засобами (фізичні вправи для розслаблення, відпочинок, зміна обстановки, заняття до душі та ін.).

Абстинентні симптоми. У більшості кидаючих не виникає особливих порушень або проблем. Початковий сигаретний голод, викликаний позбавленням організму щоденної дози нікотину і / або вкоріненою звички куріння, може виражатися по-різному: незрозуміла злостивість, дратівливість, різка зміна настроїв, загальна тривожність, порушення сну та ін. Всі ці симптоми швидко проходять і з ними легко впоратися , якщо давати собі звіт про їх причини, зберігати твердість намірів і застосовуйте активні допоміжні засоби. Якщо ж вони зберігаються довше і заважають жити, можна попросити допомоги у сімейного лікаря, медсестри або консультанта щодо відмови від куріння.

Вірте в себе!

Що робити, якщо кинути не вдалося? Ні в якому разі не варто опускати руки і винити себе. Але не варто і відразу робити нову спробу. Найдоцільніше взяти відстрочку на пару тижнів або на місяць і обдумати причину своєї невдачі. Саме чесний самоаналіз, накопичення нової енергії і мудрість навчання на власних помилках допоможуть знову почати процес і досягти своєї мети.

Всі рекомендації можуть служити лише підтримкою для вашого власного бажання. Кинути палити непросто, але мудрість і завзятість приведуть до успіху.

Якщо відчуваєте, що поодинці вам не впоратися і потрібна допомога – зверніться за допомогою до фахівця.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn