Однак куріння може стати причиною й інших хвороб.
Вплив куріння на здоров’я людини є негативним що впливає практично на кожен орган людського організму, як всередині, так і зовні. Багато курців вмирають набагато раніше терміну відведеного їм природою. Чим раніше людина починає курити й чим більше сигарет викурює в день, тим вище ризик передчасної смерті. Серед основних причин летального результату коронарна хвороба, рак легенів, інсульт, хронічна легенева недостатність, інші форми раку.
Діабет
Статистика стверджує, що шанси захворіти на діабет у курців на 50-90% вище, ніж людей, які ніколи не курили. Курці, які страждають від високого кров’яного тиску і підвищеного рівня холестерину, схильні до ризиків захворіти на діабет 2 типу, який, як правило, розвивається після 40 років. Діабет виникає, коли організм людини більше не здатний регулювати кількість глюкози в крові, тому вміст цукру в крові стає дуже високим. Таке трапляється, коли організм починає чинити опір інсуліну, природному гормону або в разі, коли в організмі виробляється недостатня кількість цього гормону.
Деякі дослідження показали, що куріння може стати причиною несприйнятливості до інсуліну, що призведе до розвитку діабету 2 типу. В організмі курців виділяється більша кількість певного гормону, який гальмує вироблення інсуліну. При відсутності належного контролю діабет може стати дуже небезпечним захворюванням. Діабет може викликати сліпоту, проблеми з нирками, а також привести до серцево-судинних захворювань. Високий вміст цукру в крові буде сприяти збільшенню жирових і холестеринових відкладень в артеріях, що в результаті призведе до розвитку атеросклерозу.
Виразки
Протягом багато років лікарі вважали, що причинами виникнення виразок вважаються стрес, алкоголь і надмірно гостра їжа. Зараз з’явилися результати досліджень, що спростовують цю теорію. Виразки формуються через інфекції, занесені бактеріями, що живуть і ростуть в шлунку. При попаданні інфекції ці бактерії починають виробляти речовину, яка зухвало сприяє запаленню і пошкодженню стінок шлунка, які стають більш схильні до дії кислоти, що міститься в шлунковому соку. Кислота долає пошкоджену оболонку стінок шлунка і приходить у взаємодію з чутливими тканинами, викликаючи утворення виразки.
У людей що курять з виразкою шлунка шанси померти при прориві виразки у два рази вище, ніж у людей не курящих. Крім того, у випадку з курцями виразки куди повільніше заростають, оскільки нікотин затягує процес відновлення тканин шлунка, що означає що рецидиви захворювання серед людей, що палять не так вже й низькі.
Катаракта
Катаракта, зазвичай веде до сліпоти та псує життя понад 50 мільйонам людей по всій земній кулі. Під катарактою розуміється помутніння ділянки ока, що відповідає за фокусування і передачу зображення. Люди, які страждають на катаракту, скаржаться на розмиту картинку, яка з роками стає все гірше і гірше, аж до настання повної сліпоти. Куріння – значущий фактор ризику в аспекті розвитку катаракти, причому ризик збільшується в залежності від того, як довго людина курить і скільки сигарет викурює в день.
У більшості випадків виникнення катаракти викликано вільними радикалами. Вільними радикалами називають незбалансовані молекули, які намагаються приєднатися до інших молекул для того, щоб стабілізувати себе. Цей процес може привести до пошкодження здорових клітин. Крім формування катаракти вільні радикали в організмі також можуть стати причиною затвердіння артерій і розвитку деяких видів раку. Організм людини виробляє антиоксиданти для того, щоб знищувати вільні радикали та захищати тканини від пошкодження. Останні дослідження показали, що рівень антиоксидантів в крові курців значно нижче показників не курящих людей. Крім того, варто відзначити, що вільні радикали присутні також і в тютюновому димі.
Біль у спині
Ряд досліджень пов’язав куріння і виникнення жахливих болів в спині. Це пов’язано з тим, що куріння утруднюють приток крові до хребта, що робить його більш уразливим до пошкоджень. Крім того, постійний кашель курця також може чинити негативний вплив на стан спинного відділу хребта. Статистика показує, що у курців відзначається 40% зростання болів в спині.
Шкіра
Те, що куріння викликає передчасне старіння шкіри та появу зморшок – добре відомий факт. Найбільше страждають області навколо очей і рота, це можна добре спостерігати у людей, які щодня викурюють велику кількість сигарет. Куріння також впливає на колір шкіри, у людей, що палять шкіра обличчя набуває сіруватого відтінку, а на пальцях руки з’являються жовтуваті плями від смоли. Токсини, що потрапляють в тіло з тютюнового диму, призводять до утворення целюліту і скорочення кровообігу. Куріння викликає руйнування колагену і еластину, необхідних для підтримки молодості шкіри.
Оральна контрацепція
Жінки, які для захисту від небажаної вагітності, використовують протизаплідні таблетки, ні в якому разі не повинні курити. Це особливо стосується жінок, що курять і за віком перевалили за позначку в 35 років. Використання протизаплідних таблеток не курящою жінкою не несе в собі ніяких ризиків, тоді як використання таблеток курящою жінкою на 50% підвищує ризик смерті від серцевого нападу, інсульту чи іншого серцево-судинного захворювання.
Остеопороз
Жінки, що палять також ризикують розвити остеопороз (зменшення маси та щільності кісток), що збільшує ризик перелому через значне ослаблення структури кістки. Остеопороз у жінок, що палять виникає тому, що вироблення естрогену, гормону підвищує масу і щільність кісток, сповільнюється нікотином, що містяться в тютюновому димі. Куріння також може стати приснився раннього настання менопаузи у жінок. Як тільки у жінки припиняється менструація, її організм починає скорочувати вироблення естрогену, що призводить до того, що в кістках починають утворюватися дрібні дірочки, роблячи кістки більш крихкими.
Імунна система
Куріння не тільки шкодить імунній системі організму, воно навіть може стати причиною повної дисфункції імунітету. А це означає, що курці більше схильні до впливу інфекцій, будь то застуда, дихальні захворювання чи захворювання сечовивідного тракту.
Кількість переглядів : 85