+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Чим небезпечні наркотики

Шкода від вживання наркотиків незаперечно доведена та на питання чим небезпечні наркотики є незліченне число відповідей.Ось ще декілька причин та ситуацій в яких підсилюється небезпечність наркотиків при їх вживанні. 

1.Ніхто ніколи не знає, який реальний склад речовини та наскільки чистий (міцний) наркотик насправді.

 

Йдеться про нелегальні речовини, які ніхто не контролює і на які не поширюються ніякі гарантії. І хоча завжди знайдеться хтось, хто запевнить, що «речовина абсолютно чиста», або що «інші пробували, і нічого не сталося», насправді, такі твердження неможливо довести. Попри ці твердження, часто продавці й самі не знають, що саме вони продають. Замість конопель навмисно або ненавмисно продають синтетичні аналоги, замість звичайного героїну – невідомо що і т. д. Тільки через це величезне число підлітків і дорослих потрапляють в лікарню або помирають від передозування.

2. Мета продавця наркотиків – не доставили задоволення, а заробити гроші

Мета наркодилера – завести постійних клієнтів і забезпечити собі постійний дохід. Іноді дилери можуть самі бути споживачами наркотиків і таким чином фінансувати свою залежність. Найнебезпечніше – купувати чи вживати наркотики на вечірках. Алкоголь послаблює самоконтроль і здатність приймати виважені рішення. Наркодилери це знають і використовують у своїх цілях, щоб продати більше і заробити гроші. Наприклад, відомо, що на острові Ібіца на людях проводять випробування наркотиків, які пізніше планується вивести на ринок.

3. Чим молодша людина, тим більше шкоди завдає наркотик організму (перш за все, мозку), і тим вище ризик виникнення залежності.

Лобові та тім’яні долі головного мозку, які відповідають за аналітичні та емпатичні здатності, а також за самоконтроль, інтенсивно розвиваються у віці 12-25 років. Вживання наркотиків гальмує розвиток цих ділянок головного мозку і завдає шкоди здібностям, які найбільше потрібні в суспільстві – пам’яті, а також здатності мислити та навчатися. Оскільки й та частина головного мозку, яка відповідає за самоконтроль, у молоді ще тільки розвивається, ризик залежності у молодих людей у ​​порівнянні з дорослими зростає в рази. Наркодилери це знають – вони якраз і намагаються вибирати в жертви неповнолітніх, щоб створити собі базу постійних клієнтів.

4. Люди, які вживають тютюн і алкоголь, з більшою ймовірністю починають вживати наркотики.

Куріння тютюну створює сприятливий ґрунт для куріння наркотиків, оскільки у людини вже є уміння і звичка вдихати якусь речовину. Куріння тютюну створює благодатну базу для куріння конопель. Куріння конопель, своєю чергою, може надалі призвести до вживання інших речовин. І хоча не всі споживачі конопель надалі почнуть вживати інші наркотики, практично всі, хто коле героїн, починали з алкоголю та конопель.

5. Небезпечно вживати одночасно або по черзі кілька речовин.

Будь-яке змішане вживання наркотиків означає істотно вищі ризики. Наприклад, одночасне вживання декількох стимуляторів – речовин, що прискорюють роботу організму (енергетичних напоїв, екстазі та амфетаміну), створює дуже велике навантаження на організм, особливо на серце. Наслідками цього можуть бути отруєння, небезпечне зневоднення і перегрів тіла (гіпертермія), які можуть привести до раптової зупинки серця. Одночасне вживання декількох різних депресантів – речовин, що уповільнюють роботу організму, таких як алкоголь, героїн, фентаніл, конопля, снодійне й антидепресанти, може привести до крайнього уповільнення роботи серця і зупинки дихання, а закінчитися комою або смертю. А при вживанні упереміш наркотичні речовини, прискорюють і сповільнюють роботу центральної нервової системи, наслідки можуть бути взагалі непередбачуваними. У таких випадках лікарям вкрай складно надавати допомогу постраждалій людині.

6. Ніхто не може заздалегідь передбачити, як наркотики вплинуть саме на твоє життя.

Наркотики впливають на кожну людину по-різному. Це вплив залежить від генів, здоров’я та емоційного стану. Найпростіше взагалі їх не пробувати. І, хоча не всі потрапляють в залежність, як вийде саме у тебе, можна буде дізнатися лише тоді, коли ти вже спробуєш наркотики. Абсолютно точно можна сказати тільки одне: жоден залежний не планував стати наркоманом – всі спочатку були впевнені, що зможуть контролювати ситуацію.

7. Сучасні наркотики мають більш сильну дією.

Наприклад, у порівнянні з 70-ми роками XX ст. Зараз в коноплі міститься значно більше тетрагідроканабінолу – речовини, що викликає звикання, а тому підвищився і ризик виникнення залежності. Крім того, на ринку з’являються все більш сильнодійні форми ( аналоги), і споживачам доступний все більш чистий героїн. Все це в рази підвищує пов’язані з наркотиками ризики, в тому числі й небезпеку передозування.

8. У стані наркотичного сп’яніння не можна керувати автомобілем, так само як і не можна сідати в автомобіль, водій якого вживав наркотики.

Небезпека зробити аварію в стані наркотичного сп’яніння дуже висока. Таким чином, люди наражають на небезпеку і своє, і чуже життя і здоров’я. Вживання продуктів конопель сильно впливає на координацію рухів, сприйняття, пильність і уважність. Дослідження показують, що здатність керувати автомобілем по прямій лінії після вживання 20 мг тетрагідроканабінолу (однієї середньої цигарки з коноплями) знижується так само сильно, як і при алкогольному сп’янінні в один проміле.

9. Залежність від наркотиків – це довічна хвороба.

Залежність від наркотиків – це одна з найважчих хвороб, яку тільки можна собі уявити. Хоча залежність неможливо повністю вилікувати, людина все ж може жити й насолоджуватися життям, вільним від наркотиків. Чим раніше людині допоможуть або вона зрозуміє, що потребує допомоги, тим ефективнішим будуть результати лікування.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn