...

Життя яскраве без наркотиків алкоголю та куріння!

МЕНЮ

Про Залежність

Search
Close this search box.

Життя яскраве без наркотиків алкоголю та куріння!

Алкоголь. Зловживання і залежність

Як розпізнати розлади, пов’язані з вживанням алкоголю – зловживання і залежність?


Починають зловживати алкоголем і впадають в залежність поступово. Спочатку, можливо, людина випиває час від часу, потім все частіше, ростуть і обсяги випитого. Як правило, нічого не відбувається раптово, сніжний ком зростає непомітно. Тому-то й складно визначити той конкретний момент, коли звичка перетворюється у велику проблему.

В даний час розладами, пов’язаними з вживанням алкоголю вважаються і зловживання, і залежність, але провести між ними роздільну лінію неможливо.

Зловживання …


… має місце в разі, якщо протягом останнього року відбулася одна з нижче перерахованого.

  1. У вас виникли через алкоголь складності з виконанням завдань на роботі, в навчальному закладі або вдома.
  2. Вживання алкоголю привело вас в небезпечну для здоров’я ситуацію (ви керували транспортним засобом або плавали в нетверезому вигляді, потрапили в небезпечну зону, вступили в незахищений статевий акт і т.д.).
  3. Вас затримала поліція або у вас виникли інші юридичні проблеми через алкоголь.
  4. Незважаючи на те, що це супроводжувалося проблемами для вашої родини або друзів, ви не припинили вживати алкоголь

Алкогольна залежність…


… очевидно, має місце в разі, якщо протягом останнього року відбулися щонайменше три випадки з перерахованих нижче.

  1. Для досягнення того ж відчуття сп’яніння вам доводилося пити все більше і більше. Або ви помітили, що раніше конкретна кількість алкоголю давало більший ефект. Іншими словами, у вас підвищилася толерантність до алкоголю.
  2. Тверезіючи, ви відчуваєте абстинентний синдром або вам доводиться вранці похмелитися через погане самопочуття.
  3. Ви випиваєте більше або п’єте довше, ніж хотіли.
  4. Вам не вдалося скоротити вживання алкоголю або відмовитися від нього, хоча ви цього хотіли і намагалися.
  5. Велику частину часу ви проводили «в компанії» з алкоголем: ви випивали, тверезіли або страждали абстинентного синдрому.
  6. Ваші відносини з оточуючими зійшли нанівець, ви все менше займаєтеся роботою і хобі або зовсім їх закинули.
  7. Ви продовжували вживати алкоголь незважаючи на те, що це викликало депресію, тривожний розлад або інші проблеми зі здоров’ям.

Звідси ясно, що алкогольна залежність включає і психічний, і фізичний вимір. Людина звикається з думкою, що в певних ситуаціях він більше не здатний отримувати задоволення від життя без алкоголю. На фізичному рівні утворюється толерантність до алкоголю і доводиться випробовувати абстинентний синдром.

Як знайти допомогу?

Неодмінно зверніться до фахівця, щоб знайти заслуговуючу на довіру об’єктивну людину і обговорити з ним ситуацію, що склалася. Фахівець допоможе вам зрозуміти, з чого почати і чи достатньо однієї сили волі, або потрібна тривала допомога фахівців, а іноді і ліки. Прочитайте, як лікують розлади, пов’язані з вживанням алкоголю, щоб знати, чого очікувати.

Як допомогти близькій людині?

Прочитайте поради, як допомогти близькій з алкогольною залежністю. Не забудьте і про себе: перебувати поруч із залежним від алкоголю людиною складно, це психологічно виснажує.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись з листом на електронну пошту підтримки info@nodas.org та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.