+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Як виникає опіоїдна залежність.

Практично всі чули про опіоїдну залежність. Ви, мабуть, знаєте, що багато людей потрапили в залежність і їх життя перетворилось в хаос. Деякі люди навіть померли. Ви можете не знати, як саме розвивається опіоїдна залежність. У цій статті ми надамо вам основний огляд того, що вам потрібно знати. Якщо ви вважаєте, що ви або близька людина має проблему зловживання наркотиками, вам потрібно звернутися за лікуванням.

Що таке опіоїди?

Щоб ми були на одній хвилі розуміння, обговорімо, що таке опіоїди. Опіоїди – різновид наркотиків. Вони також відомі як наркотики, і вони включають засоби, що знімають біль за рецептом, такі як фентаніл, гідрокодон та оксикодон. Героїн, який є незаконним, також є опіоїдом. Хоча деякі наркотики виготовляються з рослин опію, інші синтетичні.
Лікарі часто призначають опіоїди після операції або серйозних травм. Їх також можна призначати при хронічних болях або болях, що виникають внаслідок таких захворювань, як рак. Хоча опіоїди ефективно допомагають знеболити, кожен, хто їх вживає, ризикує приохотитися. Індивідуальні особливості та тривалість часу, коли людина приймає наркотики, можуть зіграти свою роль. Однак кожен може стати залежним.

Що таке наркоманія?

Наркоманія належить до непереборної тяги до наркотиків разом із компульсивним вживанням та продовженням вживання, попри шкідливий вплив. Речовина, яка принесла приємні ефекти, спочатку стає тим, без чого споживач не може жити. Опіоїди вивільняють ендорфіни в мозку, які зменшують біль і приносять задоволення. Деякий час ви можете відчувати сильне почуття добробуту. Однак коли відчуття стихає, деякі люди виявляють бажання повернутися до цього почуття якомога швидше. Якщо вони поступляться, це може бути першим кроком до залежності.

Що відбувається, коли користувачі потрапляють у залежність?

Коли ви приймаєте опіоїди неодноразово, ваш організм уповільнює вироблення ендорфінів з часом. Доза, яка змусила вас почуватися справді добре раніше, може практично не мати ефекту зараз. Це відоме як толерантність. Залежність від опіоїдів поширена, оскільки люди, у яких розвивається толерантність, відчувають потребу приймати більші дози. Тільки так вони можуть досягти відчуття, яке вони отримали на початку.

У минулому люди поверталися до своїх лікарів, щоб попросити поновити рецепт. Однак лікарі сьогодні неохоче надмірно призначають її. Деякі споживачі знаходять незаконні способи отримання наркотиків, які вони хочуть. Вони можуть придбати ліки, що відпускаються за рецептом, на вулиці або звернутися до героїну. Деякі опіоїди на чорному ринку, такі як фентаніл, пронизані забруднювачами або сильнішими опіоїдами. Оскільки фентаніл вже досить міцний, ці незаконно отримані сорти можуть призвести до смерті.

Якщо ви приймали призначені опіоїди й розвинули толерантність, поговоріть зі своїм лікарем. Вони можуть допомогти вам впоратися з вашим болем, не збільшуючи дозування. Різке припинення приймання ліків може спричинити серйозні побічні ефекти та посилити біль. Найкраще звернутися до лікаря, який може поступово зняти вас із препарату.

Фактори ризику опіоїдної залежності.

Наркотики викликають найбільше звикання, коли ви сприймаєте їх так, як вони не призначені. Наприклад, деякі люди подрібнюють опіоїдні таблетки та нюхають або вводять їх ін’єкційно, замість того, щоб приймати всередину. Це не тільки збільшує ймовірність залежності, але це може бути дуже небезпечним. Деякі таблетки призначені для повільного вивільнення з часом. Поглинання всіх ліків відразу може спричинити передозування. Приймання більше, ніж передбачено, або Приймання доз частіше, ніж рекомендується, також збільшує ризик звикання.


Приймання опіоїдів протягом декількох днів також робить вас більш схильними до розвитку проблеми з вживанням наркотиками. Якщо ви приймаєте опіоїди лише п’ять днів, збільшується ймовірність того, що ви все одно будете їх використовувати через рік. Тривале вживання збільшує ризик звикання.

Екологічні, генетичні та психологічні фактори також відіграють роль у наркоманії. Спільними факторами зловживання та залежності є:

  • Особиста історія зловживання наркотичними речовинами
  • Сімейна історія зловживання наркотичними речовинами
  • Бідність
  • Молодість
  • Історія злочинної діяльності
  • Психічні розлади
  • Поведінка, що шукає гострих відчуттів
  • Безробіття

Жінки також можуть бути більш вразливими. У них частіше виникає хронічний біль, і лікарі частіше призначають їм опіоїди. Жінки також, як правило, отримують вищі дози та вживають наркотики протягом тривалого періоду. Крім того, жінки можуть мати біологічну схильність ставати залежними від опіоїдів, що відпускаються за рецептом, швидше, ніж чоловіки.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn