+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Зловживання рецептурними препаратами серед підлітків

Що потрібно знати батькам про зловживання рецептурними препаратами серед підлітків.


У більшості людей вдома є рецептурні ліки. У більшості випадків вони не особливо замислюються про ці ліки. Зрештою, вони повинні лікувати, а не завдавати болю. Однак ліки, що відпускаються за рецептом, можуть бути настільки ж небезпечними, як і заборонені препарати, якщо їх використовувати неналежним чином. Вони можуть викликати звикання, і зловживання ліками, що відпускаються за рецептом, серед підлітків стає все більш серйозною проблемою.

Деякі з найбільш поширених видів наркотиків також є найбільш небезпечними. До них відносяться:

 • знеболюючі
 • снодійне
 • антидепресанти
 • Ліки від занепокоєння
 • стимулятори

Хоча ці препарати часто бувають корисними, багато людей зловживають ними. Настільки, що Управління з питань наркозалежності та психічного здоров’я заявляє, що зловживання ліками, що відпускаються за рецептом, є найбільш швидкозростаючою проблемою наркотиків. Якщо у вас є діти-підлітки і у вас вдома є ліки, що відпускаються за рецептом, вам необхідно знати кілька речей.

Підлітки зловживають ліками, що відпускаються за рецептом, з різних причин. Деякі розглядають вживання наркотиків як соціальну активність і беруть таблетки, які розносять на вечірках. Інші, які бажають отримати хороші оцінки, використовують Аддерол або італін, щоб допомогти їм вчитися або писати твори. Інші хочуть отримати кайф і відпочити від реальності, тому вони використовують валіум, гідрокодон або ксанакс. Деякі підлітки також приймають рецептурні ліки, щоб схуднути.

Запобігання зловживання і неправильного вживання рецептурних ліків.

Важливо, щоб ви поговорили зі своїм підлітком про зловживання ліками, що відпускаються за рецептом. Багато батьків розмовляють один раз і ніколи не повторюють цього знову, але вам потрібно підтримувати постійний діалог. Навіть якщо ваш підліток може знати, що зловживати наркотиками – це неправильно, він може експериментувати або піддаватися тиску однолітків. Скористайтеся можливістю, щоб нагадати їм про безпеку. Це може бути до того, як вони підуть на вечірку, або коли відповідна історія з’явиться в новинах. Дайте їм зрозуміти, що вони можуть поговорити з вами про що завгодно, навіть якщо вони зробили помилку. Вам також необхідно стежити за ознаками зловживання ліками, що відпускаються за рецептом.

Крім того, вам і іншим дорослим у вашому будинку необхідно уважно ставитися до призначених ліків. Важливо, щоб ви:

 • Відповідально використовуйте ліки
 • Зберігайте ліки в закритій шафі
 • Підраховуйте кількість таблеток, які ви приймаєте регулярно
 • Не викидайте таблетки в сміття.
 • Зберігайте форми для поповнення рецептів в приватному місці.

Що робити, якщо у вашого підлітка є свої рецепти.

Якщо ваш підліток хворий або переніс операцію, його лікар пропише ліки, які допоможуть йому одужати. Хоча їх стан може покращитися, тепер вони можуть мати доступ до ліків, які особливо небезпечні при неправильному застосуванні. Вам потрібно буде контролювати, як вони вживають ці ліки, щоб не допустити розвитку у них нездорових звичок. Наприклад, вам потрібно:

 • Переконайтеся, що вони використовують правильне дозування в потрібний час. Ваш підліток більше не маленька дитина, але ви все одно повинні кожен раз стежити за тим, як він приймає ліки.
 • Нагадайте їм, що їх ліки призначені тільки для них. Поділитися з друзями або однокласниками небезпечно і незаконно. Ви також повинні застерегти свого підлітка від збільшення або зменшення дозування без консультації з лікарем.
 • Записуйте кожну таблетку і побічні ефекти, які вони надають на вашого підлітка.
 • Відвідуйте всі прийоми до лікаря, щоб знати, як прогресує ваш підліток. Це також допоможе вам переконатися, що ваша дитина виконує вказівки лікаря.
 • Зверніть увагу на дії або ліки, яких слід уникати вашому підлітку, коли він приймає ліки за рецептом.

Отримання допомоги при зловживанні рецептурними препаратами серед підлітків.

Як ми показали вище, зловживанням можна запобігти. Однак ви все одно можете допомогти своєму підлітку, якщо підозрюєте, що у нього з’явилися нездорові звички вживання наркотиків. Пацієнти, які зловживають опіоїдами, можуть проявляти ознаки сплутаність свідомості, погану координацію, сонливості та уповільнене дихання. Їм також можуть знадобитися вищі дози для зняття болю.

Ті, хто зловживає заспокійливими та седативними засобами, можуть відчувати сонливість і нестійкість на ногах. Також вони можуть бути збиті з пантелику і мати проблеми з пам’яттю. Погана концентрація і невиразна мова також є звичайними симптомами. Тим часом зловживання стимуляторами може привести до високого кров’яного тиску, безсоння, зниження апетиту, параної, тривозі.

Іноді досить нагадати людині про наслідки приймання більшої кількості ліків, ніж наказано. В інших випадках вам потрібно звернутися за професійною допомогою. Якщо ви турбуєтеся про своє підлітка та вважаєте, що йому потрібне лікування, зверніться в центр відновлення. Заплануйте консультацію з досвідченими співробітниками та отримаєте необхідні професійні поради й рекомендації.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn