Однією з найпоширеніших помилок серед наркоманів та їхніх сімей є думка, що робити щось знову і знову даватиме якісь результати. Наприклад, алкоголіки думають, що якщо вони просто п’ють у вихідні, якщо п’ють пиво замість міцних напоїв або якщо п’ють лише вдома, вони якось не нап’ються. Вони переконують себе, що за різних обставин однакова поведінка матиме різні результати. Це їх заперечення.
Те саме стосується сімей наркоманів. Вони вірять, що якщо вони просто скажуть: “Ти повинен зупинитися!” достатньо разів це буде достатньо, щоб з часом їх почули. Вони вірять, що якщо вони ще раз дадуть ще один шанс людині, яку вони люблять, та яка ними скористається, агонія та хаос залежності припиняться. Це їх заперечення. Повторюваною ниткою у стосунках, які страждають від алкоголізму та наркоманії, є таке помилкове ставлення.
Популярна реп-зірка, яка обговорює свій рецидив наркотиків у статті для Celebrity News, зізнається, що він обгрунтовував свою поведінку з таким типом мислення. Він переконав себе, що кине використовувати наступний день, і наступний, і наступний. Потрібен був серйозний сигнал пробудження, щоб він прорвав своє заперечення.
Застосуйте гасло: «Нічого не змінюється, якщо нічого не змінюється»
Часто чується відповідь у процесі відновлення: “Нічого не змінюється, якщо нічого не змінюється”. Як тільки алкоголіки, наркомани та їхні сім’ї приймуть потребу думати та діяти по-іншому, вони будуть готові розпочати шлях до нового життя. Зміни можуть бути лякаючою справою. Це означає відмовитись від знайомого, якщо знайоме є руйнівним.
Прийняття рішення про участь у програмі професійного лікування є важливим кроком у новій поведінці. Коли медична команда, терапевти та консультанти працюють з особами, які перебувають на реабілітації, вони допомагають їм визначити найкращий можливий шлях до одужання. Спільно працюючи над зміною напрямку старих зразків мислення та відмовою від старих звичок, вони створюють основу для життя у тверезості.