Хронічний алкоголізм: руйнівна хвороба. Щоб допомогти іншим краще зрозуміти алкогольну залежність, дослідники Національного інституту алкоголізму та зловживання алкоголем usa, виділили п’ять різних підтипів алкоголіків. Ці підтипи включають наступне:
- Підтип молодих дорослих
- Молодий асоціальний підтип
- Функціональний підтип
- Проміжний сімейний підтип
- Хронічний важкий підтип
Що таке хронічний алкоголізм?
Читайте також Алкоголізм – симптоми та лікування та Що кваліфікує мене як алкоголіка?
Хронічний алкоголізм, також відомий як хронічний важкий підтип, є найбільш рідкісною, але й найбільш руйнівною формою алкоголізму. Нею страждають понад 9% алкоголіків, яким у середньому 38 років. Вони почали пити рано (близько 16 років), а пізніше (близько 29 років) розвинули пристрасть до алкоголю. Більшість із них — чоловіки (майже дві третини, 65%).
На жаль, ця група людей має найвищий рівень вживання алкоголю та вживає алкоголь в середньому 247 днів на рік.
Ці алкоголіки мають найвищий рівень розлучень, і менше 29% фактично перебувають у шлюбі. Лише близько 9% мають вищу освіту, і вони також мають найнижчий рівень зайнятості. Менше половини (близько 43%) зайняті повний робочий день.
Хронічні важкі алкоголіки також мають найвищий відсоток членів сім’ї, які також страждають на алкогольну залежність – 77%. Найімовірніше, вони відчувають психічні розлади, зокрема такі:
- 55% відчувають депресію
- 47% мають антисоціальний розлад особистості
- 34% мають біполярний розлад
- 26% мають соціальну фобію
- 25% мають дистимію
- 24% мають генералізований тривожний розлад
- 17% мають панічний розлад
Ці особи також схильні до зловживання іншими психоактивними речовинами, включаючи куріння сигарет та вживання марихуани, кокаїну чи опіоїдів.
Хронічні алкоголіки, як правило, відчувають найбільш постійні, поширені симптоми, в тому числі такі:
Найвищий відсоток відвідувань відділення невідкладної допомоги, пов’язаних із вживанням алкогольних напоїв.
- 94% п’ють більшу кількість довше, ніж планувалося.
- 92% продовжують вживати алкогольні напої, незважаючи на проблеми, пов’язані з вживанням алкогольних напоїв, наприклад, розпивання спиртного на роботі чи в школі, напружені стосунки або водіння в нетверезому стані.
- 88% відчувають симптоми відміни.
- 83% неодноразово намагалися скоротити споживання алкоголю.
- 64% витрачають значний час на відновлення після випивки.
- Близько двох третин (66%) звернулися за допомогою через алкоголізм.
Про хронічний алкоголізм
Людина, яка страждає на хронічний алкоголізм, швидше за все, уявляє собі середня людина, коли вживається термін «алкоголік», хоча це позначення становить лише близько 9% населення США, залежного від алкоголю. Хронічний сильний алкоголік, ймовірно, почав пити та боровся з проблемами, пов’язаними з алкоголем, у молодому віці, а зараз він середніх років. Цей підтип також часто відчуває асоціальний розлад особистості, а також зазвичай має проблеми з законом.
Хронічні важкі алкоголіки також страждають від психічних розладів частіше, ніж інші підтипи алкоголіків, включаючи біполярний розлад, депресію та тривожні розлади. Близько 80% хронічних важких алкоголіків мають сімейний зв’язок з алкоголізмом, тобто близький член сім’ї, наприклад, батько, також страждав або страждає від алкоголізму.
Люди, які страждають на хронічний алкоголізм, часто стикаються з серйозними життєвими проблемами, пов’язаними з алкоголізмом, такими як безпритульність, безробіття, напруженість у стосунках, юридичні проблеми та стан здоров’я. Вони також страждають від поведінкових, соціальних та емоційних проблем, які змушують їх частіше звертатися за професійною допомогою.
Справді, ці особи є найбільш часто представленим типом алкоголіків у програмах лікування – як зазначається, близько двох третин хронічних важких алкоголіків отримують допомогу від вживання алкоголю.
Ви страждаєте на хронічний алкоголізм?
Якщо ви або хтось із ваших знайомих можете відповісти ствердно на деякі з наступних питань, ймовірно хронічний алкоголізм:
- Чи ви середнього віку, і ви почали пити та вживати проблемні звички пити в ранньому віці?
- Ви походили з родинного середовища, де близький член сім’ї страждав на алкоголізм?
- Чи важко утримувати роботу, будинок чи стосунки?
- Чи були у вас проблеми з законом і чи були у вас злочинні дії?
- Чи є у вас антисоціальний розлад особистості чи інші психічні розлади, такі як тривожний розлад, депресія чи біполярний розлад?
- Ви також курите сигарети та марихуану чи зловживаєте забороненими речовинами, такими як кокаїн чи героїн?
- Ви вже звернулися за допомогою у зв’язку з алкоголізмом і вже пройшли курс лікування?
Лікування алкоголізму
Хронічний важкий алкоголізм – це абсолютно руйнівна хвороба, яка може емоційно, соціально та фізично покалічить тих, хто страждає, а також суттєво вплинути на їхніх близьких. Лікування алкоголізму – це перший крок до нового життя.
Ви можете повернути розсудливість і гармонію у своє життя, а також навчитися підтримувати тривалу тверезість і здоров’я. Зателефонуйте нам сьогодні, щоб дізнатися, як ми можемо допомогти!
Також вас може зацікавити Як зберегти тривалу тверезість або Чому групова терапія вигідна для алкоголіків.
За даними досліджень в США, деякі дані в Україні можуть відрізнятись.