+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Алкоголізм – симптоми та лікування

Алкоголізм – це хронічне та прогресуюче захворювання, яке неминуче призведе до смерті. Незважаючи на те, що він має різні форми, він руйнівно впливає на життя залежного. Що таке алкоголізм?

Департамент охорони здоров’я надає таке визначення алкоголізму: Алкогольна залежність – це хронічне, прогресуюче та потенційно смертельне захворювання. Це не можна вилікувати повністю, але можна зупинити прогресування його симптомів та пов’язану з цим шкоду здоров’ю. У світлі сучасних знань залежність від алкоголю є багатофакторною, біо-психо-соціальною хворобою – вона змушує людину перестати нормально функціонувати в соматичній, психологічній, соціальній та духовній сфері. Лікування повинно бути адаптоване до такого сприйняття хвороби.

Основним симптомом алкоголізму є концентрація на алкоголі і постійна або періодична потреба в питті. Більшість алкоголіків применшують проблему, виправдовуючи пияцтво надмірним стресом, бажанням розслабитися, втомою, напругою у стосунках з оточенням або заохочуючи себе бути мужніми. Дуже часто алкоголіки вказують на інших людей, які п’ють більше, частіше на тих, хто має справжню проблему з алкоголем (це вони, а не я). Імідж випивця змінюється. Незважаючи на проблему пиття, багато людей здаються нормальними (робота, спілкування, стосунки). Це ілюзорні почуття, оскільки залежність неминуче веде до руйнування наступних сторін життя, а алкоголь стає єдиною мішенню з часом.

Відповідно до чинних критеріїв МКБ-10 (Міжнародна класифікація хвороб), алкоголізм діагностується, коли виконуються принаймні 3 із таких критеріїв:

  • Сильне бажання або відчуття необхідності споживання речовини;
  • Труднощі з контролем поведінки, пов’язаної з його прийомом;
  • Специфічні фізіологічні симптоми абстинентного синдрому (абстинентний синдром) та / або використання тієї самої або подібної речовини для полегшення або уникнення симптомів абстиненції;
  • Виявлення симптомів толерантності (для досягнення ефекту сп’яніння людині, що перебуває у залежності, потрібно все більше і більше алкоголю, а кількість алкоголю, яка небезпечна для здоров’я людей без алкогольних проблем, можна відносно добре переносити);
  • Нехтування іншими джерелами задоволення чи інтересів, збільшення часу, необхідного для придбання речовини, прийому або усунення його наслідків;
  • Вживання алкоголю, незважаючи на чіткі докази шкідливого впливу.

Алкоголізм – це серйозна соціальна проблема, яка стосується сім’ї, родичів та сусідів наркоманів.

Стадії алкоголізму

Розрізняють чотири стадії алкоголізму:

Вступний етап, відомий як соціальне пияцтво, триває від кількох місяців до декількох років. Вживання алкоголю забезпечує приємні хвилини, заспокоює неприємність і дозволяє подолати сором’язливість. Споживання відбувається на вечірках тощо.
Фаза попередження – пацієнт шукає можливість випити, ініціюються зустрічі з алкоголем, вони набувають статусу “крутого друга”, “життя вечірки”, з’являються прогалини в пам’яті. Вживання алкоголю часто відбувається поодинці.
Критична фаза – означає втрату контролю над залежністю. Ви п’єте послідовно, чергуючи періоди утримання, ви шукаєте виправдання, виправдання і намагаєтесь усунути докори сумління (так зване моральне похмілля), даючи – часто також іншим – обіцянки не пити, намагаючись утриматися, поки можливо (без професійної підтримки – зазвичай неефективна), сім’я нехтується. Виникають сімейні конфлікти і посилюється агресивність. Алкоголік починає пропускає роботу, нерегулярно харчується і нехтує своїм зовнішнім виглядом. Починаються проблеми з пам’яттю. Існує тяга до алкоголю, яку важко задовольнити через високу толерантність.
Хронічна, хронічна фаза – існують багатоденні послідовності, і періоди утримання дуже короткі, ви п’єте з ранку, п’янієте на самоті, спостерігається значне зниження толерантності до алкоголю (симптоми отруєння виникають після невеликої дози), ви тягнетеся до т. зв винаходів, тобто денатурованого алкоголю, сім’я руйнується, відбувається професійна та соціальна деградація. Алкоголь стає вашою єдиною метою в житті. Моральні гальма перестають функціонувати. З’являються алкогольні психози – марення (галюцинації) та галюцинації (чути голоси). Організм все більше виснажується і отруюється алкоголем, здоров’я починає підводити.

Примусове вживання алкоголю дуже виснажує організм. Алкоголь робить людину нездатною контролювати свої емоції, стає дратівливою та агресивною. Нав’язливе пиття призводить до органічних змін у мозку – починаються проблеми з концентрацією уваги та пам’яттю, з’являються психози та марення (характерний так званий синдром Отелло – випиваючий постійно підозрює свого партнера в обмані), напади часті. Як наслідок, у пацієнтів може розвинутися виразкова хвороба, цироз печінки та панкреатит. Кровоносна та дихальна системи працюють гірше.

Лікування алкогольної залежності

Найголовніше в лікуванні алкоголізму – це усвідомлення своєї хвороби. Потім слід пройти важкий і вимогливий процес лікування, який вимагає від пацієнта величезної мотивації. Швидше, спроби самостійно впоратися із цією хворобою не мають успіху. Основним методом лікування алкогольної залежності є психотерапія – індивідуальна та групова. Учасники терапевтичної групи діляться своїм досвідом, збільшуючи сили та мотивацію один одного жити у тверезості. Іноді фармакологічні засоби доповнюють психотерапію.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn