Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Чому групова терапія вигідна для алкоголіків.

Особи, які одужують від алкогольної залежності, мають кілька варіантів лікування. Рішення про те, як підходити до одужання, є глибоко особистим, і те, що працює для однієї людини, може не працювати для іншої. Групова терапія для відновлення від вживання алкоголю – один із варіантів лікування, який настійно рекомендується через свою ефективність. Однак багато людей з обережністю ставляться до цього. Вони неохоче обговорюють свої особисті проблеми з багатьма людьми, або сумніваються, чи може це бути корисним. Якщо ви одужуєте від алкогольної залежності, вам може бути цікаво, чому так часто використовується групова терапія. Давайте розберемося, що це таке і чому це популярний варіант лікування.

Що таке групова терапія?

Групова терапія передбачає від одного до двох годин занять з одним або кількома терапевтами. Учасників, які також мають проблеми з вживанням алкоголю, може бути як три, так і 12. Групи зазвичай збираються один-два рази на тиждень, але ваш терапевт може рекомендувати інший графік. Це буде залежати від ваших цілей лікування та стадії одужання. Деяким людям потрібно лише кілька місяців групової терапії, тоді як іншим може знадобитися цілий рік.

Поки ви будете вирішувати свою залежність під час сеансів, групова терапія може мати кілька форматів. Можуть проводитися сеанси з питань побудови та підтримання стосунків або виховання здорового іміджу тіла. Ви також можете навчитися навичкам боротьби з будь-якими супутніми розладами настрою та виявити способи запобігання рецидивам. Деякі групові заняття можуть бути легкими і спрямовані на заохочення учасників до зв’язку.

Існує багато моделей групової терапії. До них належать:

  • Групи когнітивно-поведінкової терапії. Це може бути найбільш відомий вид групової терапії. Ці групи зосереджені на допомозі членам ідентифікувати їх спотворені переконання та поведінку, що спричиняє проблеми. Це також допомагає їм розвивати нові способи мислення та поведінки, намагаючись запобігти рецидиву.
  • Групи підтримки. На цих заняттях основна увага приділяється пропонуванню уваги та співчуття кожному члену. Керівник групи підтримує учасників, і вони підтримують один одного. Керівник допоможе учасникам вдосконалити свої міжособистісні навички, коли вони діляться своїм досвідом та допомагають одне одному вирішувати проблеми.
  • Психовиховні групи. Вони можуть нагадувати обстановку в класі. Вони спрямовані на освіту загальних тем, що стосуються зловживання наркотиками та питань психічного здоров’я, та способи їх вирішення.
  • Групи розвитку навичок. Ці заняття більш конкретні для окремих членів групи та їх потреб. Більший наголос робиться на взаємодії учасників між собою, а не просто слуханні ведучого.

Що наркомани дізнаються, коли беруть участь у груповій терапії для відновлення від алкоголю.

Групова терапія була частиною лікування від наркотиків та алкоголю протягом десятиліть. Багато наркоманів виявляють, що:

  • Вони зустрічаються з іншими людьми, які можуть підтримати їх та допомогти їм встановити та досягти цілей відновлення.
  • Члени групи стикаються з тими ж проблемами, що і вони, але розглядають їх в іншому світлі. Коли ви бачите проблему з чужої точки зору, ви можете виявити нові способи її вирішення.
  • Групова терапія забезпечує безпечний простір для випробування нових способів мислення та поведінки. Ви можете відхиляти ідеї від однодумців, перш ніж взаємодіяти з наркоманами, які можуть вас не зрозуміти.
  • Робота з групою є природним способом вирішення проблем, включаючи алкогольну залежність. Люди є соціальними істотами, і вони схильні працювати разом і вчитися один у одного. Так само, як групові заняття корисні на роботі чи в школі, вони можуть бути корисними і в терапії.

Вирішення питання, чи підходить групова терапія для відновлення від алкоголю.

Групова терапія, як правило, є лише одним із серії втручань, спрямованих на допомогу наркоманам жити здоровіше. Ваш терапевт допоможе вам вирішити, чи підходить вам такий вид лікування. Вам потрібно буде зіставити групу, яка відповідає вашим потребам, і терапевт врахує ваші уподобання. Ваша стадія одужання та ваша емоційна стабільність також матимуть значення. Деякі люди не підходять для групової терапії.

До них належать ті, хто:

  • Переживають кризу із серйозними, некерованими системами
  • Не розглядайте групову терапію як життєздатний варіант
  • Не в змозі зберігати конфіденційність або не здатні дотримуватися правил групи
  • Боряться за побудову відповідних відносин
  • Переживають сильний стрес у нових ситуаціях та навколо інших людей

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn