Люди, які перебувають на початку процесу відновлення від алкоголізму, часто припускають, що після детоксикації та проходження лікування вони будуть вилікувані. Однак незабаром вони дізнаються, що тверезість – це процес, який триває все життя, та відновлення може бути важким у довгостроковій перспективі. Іноді, навіть залишаючись тверезими роками, алкоголіки можуть повернутися до рецидиву. Тригери включають такі важливі життєві події, як втрата коханої людини, розлучення чи втрата роботи. На щастя, є стратегії, за допомогою яких ви зможете довго триматись тверезими. Знання того, що робити для запобігання рецидиву, може полегшити відновлення. Давайте розглянемо деякі речі, які ви можете зробити.
Продовжуйте практикувати те, що ви дізналися на терапії
Щоб довго триматися тверезим, вам потрібно бути відданим своїй тверезості. Це означає щодня активно вживати заходів для збереження своєї тверезості, як тільки ви вийдете з лікування. Це включатиме покладання на методи, які ви вивчили під час терапії, й можливо, відвідування засідань групи підтримки.
Знайдіть способи провести свій вільний час
Алкоголіки часто виявляють, що їм нудно, як тільки вони перестають вживати алкоголь. Вам потрібно знайти діяльність, щоб заповнити порожнечу. Деякі люди відвідують уроки , а інші звертаються до занять, заснованих на вірі, або спорту. Вам потрібно продовжувати знаходити способи залишатися зайнятими навіть довгий час після того, як ви станете тверезими. Це особливо важливо, коли ви переживаєте важливі життєві зміни, такі як вихід на пенсію або стаєте порожнім гніздечником.
Дотримуйтесь рутини
Багатьом алкоголікам корисно придумати розпорядок дня та дотримуватися його. Це часто буденний режим, який відрізняється від того, якого вони дотримувались під час вживання алкоголю. Це може включати фізичні вправи та приділення часу хобі. Якщо ви нехтуєте цією рутиною, ви, швидше за все, підете на рецидив.
Не станьте надмірно самовпевненими
Після того, як ви тверезієте кілька років, ви можете подумати, що щось контролюєте. Вам може здатися, що ви можете тусуватися з людьми, які п’ють або відвідують ті самі соціальні заходи, на яких ви були раніше. Однак потрібно бути обережним. Тяга може трапитися навіть після тривалого періоду тверезості. Можливо, вам вдасться полегшити себе у певних ситуаціях, але не слід поспішати.
Залишайтеся на зв’язку з людьми, яких ви зустрічали в реабілітаційному закладі
Люди часто втрачають зв’язок, коли більше не бачаться. Однак вам знадобиться підтримка того, хто знає, що ви переживаєте, особливо коли справа стає важкою. Друзі та сім’я можуть допомогти, але вони не до кінця розуміють ваші виклики. Підтримуйте контакт з людьми, з якими ви познайомилися під час реабілітації або групової терапії.
Уникайте тригерів
Це один з найважливіших факторів запобігання рецидиву. Тригерами можуть бути ситуації, люди, місця чи емоції, які нагадують вам про пияцтво та призводять до тяги. Тригери можуть легко призвести до рецидиву, оскільки ви можете відчути, що щось втрачаєте. Щоб уникнути рецидивів, слід триматися подалі від місць, де ви раніше пили, та людей, з якими ви раніше пили. Натомість вам слід оточити себе більш позитивним впливом.
Знайдіть здорові способи впоратися
Багато людей стають алкоголіками після того, як вживали алкоголь для полегшення стресу або від поганого психічного здоров’я. Коли ви більше не можете покладатися на алкоголь, вам потрібно знайти нові стратегії подолання. Йога, ведення журналу, медитація та регулярні фізичні вправи – це хороша діяльність, яку потрібно підняти, і багато залежних вважають їх корисними протягом тривалого часу. Коли у вас з’явиться звичка займатися цією справою, у вас буде менше спокуси звертатися до алкоголю, коли справи йдуть не так добре.
Робота з рецидивом
Рецидив – загальна частина відновлення. Якщо ви знову вип’єте, це ще не кінець світу, і ви знову зможете знайти тверезість. Незважаючи на те, що це буде неприємно після такої важкої боротьби, щоб протверезіти, ви не повинні бути надто жорсткими до себе. Рецидив не повинен означати повернення до звикання. Однак вам потрібно отримати професійну допомогу, якщо ви хочете знову оздоровитись.