+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Як швидко розвивається наркотична залежність?

Наркоманія – це хронічне захворювання мозку, яке необхідно лікувати протягом усього життя. Однак розвиток залежності є набагато швидшим процесом, ніж лікування. Більшість людей знають, що наркотики та навіть інші речовини чи види діяльності можуть викликати звикання, але вони можуть не знати, як розвивається залежність. Розуміння того, як швидко наркотики викликають звикання, є ключовим фактором у запобіганні зловживання психоактивними речовинами.

Чи всі наркотики викликають залежність?


Будь-яка речовина здатна викликати залежність у людини, але ефективність препарату має величезний вплив на те, як швидко у людини може розвинутися залежність. Якщо порівнювати ібупрофен з кокаїном, наприклад, очевидно, що розвинути залежність від кокаїну набагато легше через його дуже ейфорійну дію.

Хоча це малоймовірно для більшості наркотиків, але після одного прийому можливе формування наркотичної залежності. Наркотики, такі як героїн, можуть викликати такий переконливий рівень, що люди можуть почати жадати його після одноразового вживання.

Наскільки легко отримати залежність?


Кожен індивідуальний. Кількість і тривалість вживання наркотиків, необхідних для розвитку залежності, варіюється від людини до людини і залежить від таких факторів, як:

  • Сімейний анамнез зловживання психоактивними речовинами
  • Травматичні переживання
  • Розлади психічного здоров’я, такі як тривога або депресія
  • Вік початку вживання наркотиків
  • Метод вживання

Ці фактори по-різному поєднуються, впливаючи на розвиток залежності. Наприклад, підліток з депресією, який вводить опіоїди, швидше за все стане залежним, ніж емоційно стійкий дорослий, який ковтає лише таблетки.

Як люди стають залежними від наркотиків?


Залежність має як психологічну, так і фізичну складову. Фізичний компонент залежності називається толерантністю. Толерантність — це стан, при якому людині потрібно приймати все більше і більше наркотиків, щоб отримати однакові ефекти, і це може виникнути у людей, у яких не розвивається повна залежність.

Психологічна частина наркоманії виникає, коли людина починає відчувати, що змушена приймати наркотик, незважаючи на очевидні негативні наслідки для тіла та розуму. Додавання цього компонента відрізняє залежність від толерантності.

Чому люди стають залежними від наркотиків?


У більшості випадків рішення про вживання наркотиків вперше є добровільним. Залежності, однак, немає. Отже, як починається залежність? Повторне вживання наркотиків змінює те, як мозок сприймає винагороду та мотивацію, роблячи вживання наркотиків першочерговим завданням для людини. Вживання наркотиків виглядає краще, ніж природні винагороди, замикаючи людей у ​​цикл поведінки, яка шукає наркотики.

Люди, які стають залежними, часто намагаються самостійно лікувати основне почуття депресії або тривоги. Однак у міру того, як наркотична залежність прогресує, люди продовжують вживати наркотики лише для того, щоб позбутися болю, пов’язаної з відміною.

Читайте більше Чим небезпечні наркотики та Як відмовитись від вживання наркотиків

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn