+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Вплив паління на органи дихання

Дихальна система людини пристосована для того, щоб повітря входило в тіло і виходило з нього, а також, щоб відбувався ефективний газообмін. Куріння в свою чергу негативно впливає на легені та систему кровообігу.

Наслідки куріння

Читайте також Що таке нікотин?

Куріння може викликати захворювання легенів, серця та деякі види раку.

Нікотин є речовиною в тютюні, яка викликає звикання. Він швидко досягає мозку та створює залежність, так що курці стають залежними.

Вплив на дихальні шляхи


Липкий слиз у легенях затримує патогени. У нормі слиз виділяється з легенів війками на епітеліальних клітинах, що вистилають трахею, бронхи та бронхіоли. Однак сигаретний дим містить шкідливі хімічні речовини, які пошкоджують ці клітини, що призводить до накопичення слизу і кашлю курця. Дим подразнює бронхи, викликаючи бронхіт.

Вплив на альвеоли

Дізнайтесь що таке Пасивне куріння


Дим пошкоджує стінки альвеол. Стінки альвеол руйнуються і з’єднуються, утворюючи повітряні простори більше, ніж зазвичай. Це знижує ефективність газообміну, тому люди з емфіземою легенів (тип ХОЗЛ або хронічна обструктивна хвороба легень) несуть в крові менше кисню, і їм важко навіть легкі фізичні навантаження.

Окис вуглецю


Окис вуглецю, CO, з’єднується з гемоглобіном в еритроцитах. Це знижує здатність крові переносити кисень, створюючи навантаження на систему кровообігу та збільшуючи ризик ішемічної хвороби серця та інсультів.

Рак легенів

Вам може бути цікаво прочитати Кинути курити! Чому потрібно негайно позбуватися залежності?


Канцерогени – це речовини, що викликають рак. Тютюновий дим містить багато канцерогенів, зокрема смол. Куріння підвищує ризик раку легенів, а також раку рота, горла та стравоходу.

Розріз легені курця з видимими відкладеннями смол та здорової легені

link to the resource

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn