+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Наркоманія, цікаві факти

Наркоманія – це комплексне захворювання. Щоразу, коли ви досліджуєте його, відкриваються дивовижні факти про залежність.

У блозі nodas про лікування залежності ми будемо детально вивчати цю проблему протягом тривалого періоду. Таким чином, ми можемо постійно досліджувати багато аспектів цієї хвороби.

Сьогодні ми приступимо безпосередньо до справи, поглянувши на кілька дивовижних фактів про залежність.

1. Залежність може змінити структуру вашого мозку


Окрім очевидних фінансових витрат, пов’язаних із залежністю, ціна для будь-якого залежного від речовини може бути ще більш небезпечною.

Систематичне зловживання будь-якою речовиною може змінити структуру вашого мозку.

Чому це?

Що ж, речовини, що викликають звикання, так важко позбутися, тому що їх використання дає вашому мозку порцію дофаміну, хімічного посередника та нейромедіатора, який може впливати на настрій. У передній частині мозку знаходиться центр винагороди, і ця область електрично стимулюється дофаміном.

У вашому мозку є серйозна біологічна причина, щоб забезпечити здорову поведінку, що підтримує життя, як-от їжу, коли ви голодні.

Алкоголь разом з іншими препаратами, що змінюють настрій, відтворюють це задоволення та винагороду, але роблять це навіть ефективніше та інтенсивніше, ніж це відбувається в природі.

Штучна високий рівень доставки ускладнює припинення вживання речовини. Проте з часом вплив препарату на дофамін зменшується. Це, головним чином, відповідає за зростання толерантності та бажання вживати більше препарату для досягнення такого ж приємного результату.

Ще гірше те, що врешті-решт система винагород перестає функціонувати, залишаючи користувача відчуття млявості та спустошення. Сила волі та контроль над імпульсами погіршуються, оскільки ви продовжуєте заповнювати свою нервову систему наркотиком. Це робить відмовитися важче, ніж будь-коли раніше, в той час як вам одночасно потрібно збільшувати кількість речовини.

Оскільки частина мозку, яка шукає задоволення, шукає більше дофаміну, а контрольна зона мозку розбавлена, ця зміна структури є жахливою новиною.

2. Кілька генів відіграють роль у розвитку залежності


Якщо ви взагалі почали читати про залежність, ви, напевно, стикалися з поняттям «ген звикання».

Цей надто спрощений погляд є неправильним. Не існує жодного гена, який визначає, чи станете ви залежними від будь-якої речовини.

Доктор Інгвільд Олсен, медичний директор Institutes for Behavior Resources, Inc., описує залежність як «взаємодію між генетикою, навколишнім середовищем та дитячою травмою» і далі стверджує, що «гена залежності немає», визнаючи, що «багато генетичних факторів ” може призвести до зловживання психоактивними речовинами.

Загальний консенсус полягає в тому, що генетика приблизно на 50% відповідає за залежність від факторів навколишнього середовища, а спосіб життя також відіграє важливу роль.

Доктор Олсен закликав уряд і медичне співтовариство продовжувати агресивно досліджувати залежність як хворобу. Це пов’язано з точкою зору АА, НА та більшості лікувальних центрів, які розглядають залежність як легітимну хворобу з такою ж малою провиною на кінцевого споживача, як і на когось, хто страждає на рак чи психічне захворювання. Наступний дивовижний факт про залежність: поширеність супутніх розладів…

3. Супутні розлади: наркоманія та психічні захворювання


Супутні розлади включають більше ніж один стан здоров’я – як правило, розлади психічного здоров’я – одночасно.

Найпоширенішим прикладом цього є зловживання психоактивними речовинами в тандемі з будь-яким із наступних:

  • Тривога
  • Депресія
  • Біполярний
  • Розлади особистості
  • Психотичні розлади

Це одна з тих проблем, яка також живиться сама собою.

Вживання наркотиків може спровокувати напади депресії, в той час як люди з психічними захворюваннями вдвічі частіше вживають заборонені наркотики, ніж ті, хто має добре психічне здоров’я .

Це також сценарій курки та яйця. Психічна хвороба пов’язана з вживанням наркотиків, чи прийом наркотиків пов’язаний із самолікуванням для полегшення депресії чи тривоги?

Яку б точку зору ви не дотримувалися, це небезпечна комбінація, яка не є рідкістю.

4.Більшість наркоманів заробляють на життя


Подумайте про стереотип наркомана…

Бездомний, безробітний бомж, так?

Наркомани крэка створюють хаос на стежці свого наступного каменю, метхеди згуртувалися навколо лавки в парку, а курці, які проводять цілий день у хмарі бур’янів, відмовившись від суспільства.

Усе це створює набагато кращі новини, ніж оплачуваний чоловік, який йде на роботу вранці, незважаючи на те, що він бореться під тиском наркотичної залежності.

За даними , три чверті всіх людей, які мають проблеми з алкоголем або наркотиками, працюють. І ніхто з них не живе на вулиці.

Залежність не поважає кордонів і виникає незалежно від походження або рівня доходу. Коригуючи те, як ми думаємо про залежність, ми, швидше за все, зосереджуємось на таких рішеннях, як постійне лікування, а не на формулюванні негативних і хибних образів усіх залежних як безробітних марнотратників.

5. Раннє втручання ефективніше, ніж очікування цього моменту


Інший стійкий міф про залежність стосується необхідності того, щоб хтось повністю вийшов з ладу, перш ніж звернутися за лікуванням.

Безсумнівно, якщо чиєсь життя розривається по швах із катастрофічними наслідками, необхідно звернутися за лікуванням.

Однак не потрібно чекати, поки це станеться.

Якщо ви самі залежні від алкоголю або наркотиків, набагато розумніше вжити заходів, коли ви визначите тривожні ознаки та визнаєте, що у вас є проблема.

Коли ви намагаєтеся допомогти залежному в сім’ї. Якщо ви можете підштовхнути свого коханого до лікування за власним бажанням, чим раніше ви це зробите, тим краще. Якщо, з іншого боку, ви зустрінете опір і вам потрібно втрутитися, немає потреби чекати, поки хаос не настане. Однак зауважте, що важливо найняти професіонала, який допоможе у цьому процесі.

Зміна поведінки та відновлення – це процес, тому чим раніше ви зможете розпочати цей процес, тим швидше відновиться нормальний стан.

Читайте також Як швидко розвивається наркотична залежність?

6. Колись героїн був повністю легальним


Хоча сьогодні героїн справедливо зневажали, колись він був не тільки легальним, але й продавався як засіб, що не викликає звикання.

Запущений компанією Bayer у 1898 році як засіб від кашлю та безпечної заміни морфіну, це, можливо, не був цинічним кроком, який ми іноді вважаємо, що фармацевтичні гіганти привертають увагу. У цей період історії пневмонія та туберкульоз спустошили величезну частину населення. Героїн заповнив цю прогалину як ефективний метод як полегшення болю, так і придушення кашлю, який вбивав тисячі людей.

Через свою природу звикання це був продукт, який практично продавався сам. Все було добре, поки люди не почали залежати. За короткий час громадська думка обернулася проти речовини, і він була заборонений в усьому світі.

7. Бійтеся Крокодила, що їсть плоть


Кажуть, що картина говорить за тисячу слів. У випадку з «Крокодилом» масштаби хаосу, заподіяного цим препаратом, просто не описати.

Дія Крокодила

Виникаючи в найбідніших секторах Росії, «Крокодил» є альтернативою героїну, що поїдає тіло, і коштує одну десяту ціни героїну на основі синтетичного дезоморфіну.

Таблетки кодеїну змішуються з чим завгодно, від бензину та розчинника до червоного фосфору та соляної кислоти, абсолютно не звертаючи уваги на кінцевого споживача. Толерантність розвивається швидко, і для наркомана «Крокодил» тривалість життя становить всього два роки.

Однак перед цим наркоман переживає неймовірні жахи. Введення препарату спочатку викликає розрив кровоносних судин, а потім навколишні тканини засихають і відмирають. У найгіршому сценарії тіло починає відпадати шматками, оголюючи кістки та м’язи, що призводить до його прізвиська «зомбі-наркотик».

Вам буде цікаво дізнатись про Наслідки вживання наркотиків .

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn