+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Наслідки вживання наркотиків

Наркотики надзвичайно шкідливі. Наркоманія – не єдиний побічний ефект від вживання наркотиків. При тривалому зловживанні вони є отрутою, яка повільно руйнує весь організм. Вони не тільки впливають на функціонування окремих органів, але й можуть змінити психіку людини.

Фізична та психічна залежність


Будь-який препарат може викликати звикання. Деякі мають менший потенціал звикання, інші більше, але всі викликають звикання. Фізична залежність полягає в тому, що після припинення прийому психоактивної речовини виникає реакція з боку фізіології організму – з’являються нудота, блювота, головні болі, постійний пошук наркотиків. Це пов’язано з тим, що організм, звиклий до цього часу до постійного надходження препарату, пристосувався до нього і тепер, не маючи психоактивної речовини, перестає нормально функціонувати. Цей тип наркоманії потребує лікування детоксикацією. Психічна залежність від наркотиків викликає порушення психіки залежної людини. Раптом все інше вже не важливо – єдине, що має значення, це прийом препарату. Така людина нехтує усіма видами повсякденного життя. Крім того, підвищується її толерантність до препарату, а це означає, що їй доводиться приймати все більше і більше. Лікування цього виду наркоманії дуже складне і проходить у спеціальних клініках та терапевтичних групах.

Вплив окремих препаратів на організм


Препарати застосовуються в медицині як знеболюючі та заспокійливі засоби. Деякі з них також сприяють лікуванню таких захворювань, як глаукома. Однак використання їх лише для сп’яніння чи почуття ейфорії може призвести до проблем зі здоров’ям, психологією та навіть смертю. Наркоманія та тривале вживання особливо небезпечні. Одноразові «експерименти» також не байдужі до організму. Наркотики по-різному впливають на мозок і сприйняття, і їх вплив на організм різний.

 • Вплив марихуани та гашишу. Препарати, отримані з конопель, містять психоактивну речовину, яка називається тетрагідроканабінол (ТГК). Це не викликає фізичної залежності, тому марихуану відносять до м’яких наркотиків. Після його прийому ви можете відчути: стан розслаблення, підвищення апетиту, підвищення чутливості до запахів, смаків і звуків, сплутаність свідомості, стан ейфорії або втрати. Фізичними наслідками вживання марихуани є: надмірна сонливість, підвищена пітливість, закладеність очного яблука, головні болі, проблеми з концентрацією уваги та пам’яттю, порушення моторної координації, збільшення частоти серцевих скорочень, підвищення артеріального тиску, проблеми з потенцією.
 • Ефекти прийому галюциногенів. Галюциногенні гриби не викликають фізичної залежності. Однак вони можуть викликати звикання та психічні проблеми. Люди зі слабкою психікою та емоційно незрілими особливо вразливі до психічних захворювань, спричинених вживанням психоактивних речовин, але такі проблеми, як депресія, параноїя та психоз, можуть виникати у кожного. Тривала залежність від галюциногенних грибів отруює організм і може пошкодити нирки та печінку.
 • Ефекти від застосування стимулюючих препаратів (амфетаміни, метамфетамін, екстазі). Амфетамін – це похідне альфа-метилфенілетиламіну. Ця речовина стимулює психіку, фізику та емоцію, оскільки стимулює дофамінові рецептори центральної нервової системи. Це викликає ейфорію протягом декількох годин і викликає сильну залежність, також фізично. Тривала залежність від таких наркотиків, як амфетаміни, руйнує людський організм і психіку – вони призводять до інсультів, інфарктів, нападоподібних стрибків тиску та порушень серцевого ритму. Абстинентний синдром виникає через 12 годин після останньої дози препарату і викликає марення, занепокоєння, сонливість, депресію і навіть думки про самогубство.
 • Наслідки залежності від опіоїдів (героїн, кодеїн, морфін). Вони перетинають гематоенцефалічний бар’єр і можуть впливати безпосередньо на центральну нервову систему. Симптомами наркоманії цього типу є порушення апетиту, ейфорія, нечутливість до болю, зниження лібідо, блідість. вживання опіоїдів може призвести до серцевого нападу, інсульту, перфорації шлунка, перфорації кишечника та набряку легенів – все це може призвести до летального результату. Це важкі наркотики, що викликають звикання як психічно, так і фізично. Після припинення вони викликають синдром відміни, що проявляється підвищеним потовиділенням, тремтінням м’язів, агресією, занепокоєнням, галюцинаціями, порушенням свідомості, безсонням, нудотою, діареєю, головним болем, болями в животі, м’язах, суглобах та кістках.

Наркотики та хвороби


Такі препарати, як марихуана та опіоїди, можуть мати терапевтичне застосування:

 • зниження внутрішньоочного тиску,
 • протиблювотний ефект,
 • протисудомний ефект,
 • зменшення болю.

Однак наркотики набагато частіше викликають чи призводять до багатьох психічних захворювань. Психічні захворювання, яким піддаються наркомани, насамперед:

 • Розлад особистості,
 • розлади настрою
 • психоз,
 • депресія,
 • невроз,
 • тривожність.

Самі наркотики також можуть спричинити такі захворювання, як:

 • епілептичні напади,
 • інсульт,
 • інфаркт міокарда,
 • пошкодження нирок,
 • ураження печінки.

Наркоманія викликає бажання досягти все більших доз. Це може призвести до передозування та важких отруєнь і навіть смерті.

Ускладнення наркоманії


Наркотики можуть негативно впливати майже на кожен орган в організмі. Перш за все, проблеми з серцем та депресія дихальної системи, які можуть виникнути, наприклад, після тривалого вживання героїну, дуже небезпечні. Після героїну також можуть спостерігатися порушення моторики шлунково-кишкового тракту та затримка сечі. Після багатьох препаратів спостерігається зниження апетиту, втрата ваги та порушення імунітету. Поширеними є також порушення менструального циклу, зниження народжуваності та інколи зниження лібідо. Також можуть виникати такі захворювання, як хронічний кашель або нежить і носова кровотеча. Також спостерігаються коливання м’язів, різке підвищення тиску або головні болі, нудота, блювота. Деякі ліки, що приймаються внутрішньовенно, можуть спричинити блокування та, як наслідок, мікроінсульти в мозку.

Наркотики також можуть завдати великої шкоди психіці людини. Зміни настрою під їх впливом дуже різні – від депресії до надмірної ейфорії. Більше того, може бути надмірна сонливість або, навпаки, безсоння. Людина відчуває занепокоєння, втрачає контроль над тим, що відбувається. З’являється пароксизмальна агресивна поведінка. Також можуть з’являтися галюцинації та галюцинації, реальність плавно поєднується з тим, що є у людини лише в голові, і часто важко відрізнити ці два світи один від одного. Тривале вживання наркотиків може спричинити хронічні психози або неврози, які можуть тривати роками, незважаючи на відміну наркотиків. Наркотики також можуть бути пусковим механізмом для шизофренії.

Ефект ін’єкційних наркотиків

Що стосується ін’єкційних наркотиків, інфікування є додатковим ризиком. Якщо не дотримуватися стерильності, місце ін’єкції може інфікуватися, а бактерії через кров можуть заразити все тіло, тобто сепсис. Крім того, наркомани спільно користуються голками та шприцами, що робить ВІЛ-інфекції не рідкістю. Це один з найсерйозніших наслідків наркоманії. Навіть якщо людина може впоратися з проблемою наркоманії, ВІЛ-інфекція все одно є смертним вироком, який завдяки досягненням сучасної медицини можна лише відкласти. Вживання наркотиків, що вводяться в організм, може призвести не тільки до СНІДу, але і до вірусного гепатиту, ендокардиту, енцефаліту та менінгіту.

Навіть якщо прийом наркотиків має певні псевдопозитивні ефекти, їх, безумовно, менше, ніж побічних ефектів. Починати пригоду з наркотиків не варто, адже закінчити її дійсно важко, особливо без шкоди для вашого здоров’я та психіки.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn