+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Залежність від тютюнових виробів

До складу тютюну входять багато речовин, включаючи нікотин, що викликають залежність.

Залежність від нікотину викликана нейробіологічною дією. Після затяжки тютюновим димом нікотин за 4 секунди потрапляє в кровообіг, та в мозок – за 7 секунд. За допомогою спеціальних нікотинових рецепторів нікотин впливає на настрій, і на рівні мозку може діяти як релаксант або стимулятор, однак цей перший ефект швидко проходить. Для збереження приємного почуття і щоб уникнути симптомів абстиненції курець змушений приймати чергову дозу нікотину. Серед симптомів нікотинової абстиненції дратівливість, нікотиновий голод, депресія, тривожність, зміни настрою, зниження уважності, порушення сну, підвищений апетит та ін. Симптоми можуть проявлятися протягом кількох годин після останньої сигарети і навіть раніше, все частіше змушуючи залежного курити все більше. Чим більше закріплюється звичка вживати тютюн, тим вище фізіологічна толерантність організму до нікотину.

Курця називають нікотинозалежним, коли він регулярно споживає тютюн, щоб задовольнити свій тютюновий голод і позбутися від неприємного абстинентного синдрому. Так само непомітно, як і нікотинова залежність, формується і психічна, яка ще більше закріплює звичку споживання тютюну. Сьогодні в основному говорять про тютюнової залежності, одночасно маючи на увазі і нікотинову. Міжнародна класифікація хвороб (МКБ-10) відносить регулярне споживання тютюну до синдрому залежності.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on vk
Share on telegram
Share on odnoklassniki
Share on whatsapp
Share on email
Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn