+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Важливі факти про бездимний тютюн

Бездимний тютюн, також відомий як жувальний, нюхальний, плювальний тютюн, пробка та інші назви, описує безліч тютюнових виробів, які не курить споживач. Замість цього тютюн цього типу зазвичай поміщають в рот між щокою або нижньою губою та яснами, де він змішується зі слиною та виділяє соки, що містять нікотин.

Потім нікотин всмоктується тканинами в роті. Бездимний тютюн продається в банках або пакетиках, як у вигляді вологого листя, так і у вигляді пробок або цеглин. Він може бути сухим або вологим. Сухий бездимний тютюн називається нюхальним тютюном та зазвичай продається в жерстяній банці. Ці продукти несуть ряд небезпек для здоров’я споживачів.

Шкідливі хімікати


Відомо, що бездимний тютюн містить 28 канцерогенів, в тому числі дуже високі рівні специфічних для тютюну нітрозамінів (TSNAs). Відомо, що TSNAs є одними з найсильніших канцерогенів, присутніх в жувальному тютюні, нюхальному тютюні та тютюновому димі.

Відомо, що в бездимному тютюні є й інші викликаючі рак речовини:

  • формальдегід
  • миш’як
  • кадмій
  • Радіоактивний полоній-210

Бездимні тютюнові вироби викликають рак

Згідно з дослідженням, опублікованим в 2018 році, люди, які вживають жувальний тютюн, можуть збільшити ризик раку порожнини рота до 27 разів у порівнянні з тими, хто не вживає ці продукти. Сюди входить рак губи, язика, щоки, неба та дна рота, а також рак гортані.

Споживачі бездимного тютюну також стикаються з підвищеним ризиком раку підшлункової залози.

Викликає звикання

Жувальний тютюн містить більше нікотину, ніж сигарети промислового виробництва. Кількість нікотину залежить від типу бездимного тютюну і марки. Однак в довгостроковій перспективі рівні нікотину в крові у споживачів бездимного тютюну і курців сигарет приблизно однакові.

При використанні відповідно до інструкцій на упаковці нікотин в бездимному тютюні легко абсорбується через слизову оболонку рота в кількостях, достатніх для того, щоб викликати звикання.

Наслідки для здоров’я

Бездимний тютюн створює нездорову середу в роті, що призводить до безлічі неприємних проблем. Крім коричневих плям на зубах і неприємного запаху з рота, користувачі також стикаються з:

  • Постійна рецесія ясен і втрата кісткової маси там, де лежить тютюн
  • Лейкоплакія, стан, що характеризується доброякісними або передраковими утвореннями на язиці або внутрішній стороні щік.
  • Руйнування зубів через цукор, використовуваного для посилення аромату бездимного тютюну

Дослідження, опубліковане в 2018 році, показало, що люди, що вживають бездимний тютюн, мають більш високий ризик серцево-судинних захворювань та інсульту в порівнянні з тими, хто його не вживає.

Небезпечна альтернатива сигаретам

Бездимний тютюн менш смертоносний, ніж куріння сигарет, та це не підлягає сумнівам. З урахуванням приблизно 7000 хімічних сполук в сигаретному димі, сотні з яких, як відомо, є отруйними, та десятки – канцерогенними, куріння на сьогоднішній день є найбільш небезпечною формою вживання тютюну на планеті сьогодні.

Проте, бездимний тютюн є серйозною небезпекою для споживача, що робить цей клас тютюнових виробів безпечною альтернативою паління. Куріння сигарет – це частково пристрасть до нікотину, а частиною – звичка, народжена в результаті багатьох років асоціювання куріння з усіма видами нашого повсякденного життя.

Курці, які переходять на бездимний тютюн, як і раніше залишаються залежними від нікотину й як раніше пов’язують тютюн зі своєю повсякденною діяльністю. Через це високий ризик повторного куріння.

Бездимний тютюн як засіб кинути палити

Всі тютюнові вироби несуть у собі ризик захворювань та залежності і як такі не є хорошим вибором в якості засобів для позбавлення від куріння.

Використання зменшення шкоди як засіб від куріння також може позбавити вас сили. Хоча людина може думати про перемикання як про проактивному кроці щодо поліпшення свого здоров’я, він також говорить собі – зазвичай на підсвідомому рівні, – що він недостатньо сильний, щоб повністю відмовитися від тютюну. Та що ще гірше, це виправдання може стати пустушкою, змушуючи користувача відкласти відмову від тютюну на невизначений термін.

У всіх нас є все, що потрібно, щоб успішно перемогти нікотинову залежність. Маючи під рукою правильні інструменти, які допоможуть нам змінити наше ставлення до нікотину, свобода стане доступною для кожної людини, яка цього хоче.

Нікотинова замісна терапія

Нікотинова замісна терапія (НЗТ), яка містить нікотин, але не містить інших небезпечних хімічних речовин, присутніх в тютюнових виробах, є кращим вибором в якості засобу для допомоги при відмові від куріння на основі нікотину

НЗТ не позбавлені ризику. Оскільки ці продукти, які включають нікотиновий пластир, жувальну гумку, назальний спрей, інгалятор і нікотинові пастилки, містять нікотин, всі вони самі несуть в собі небезпеку залежності.

Це не означає, що не можна використовувати НЗТ, але це означає, що слід ретельно дотримуватися інструкції на упаковці та що колишні курці відучувати себе від продуктів в рекомендований час.

Всі тютюнові вироби несуть ризики

Деякі форми тютюну більш небезпечні, ніж інші, але все тютюнові вироби пов’язані з ризиками для споживача, включаючи залежність і потенційно смертельні проблеми зі здоров’ям.

Всі ми заслуговуємо свободи від нікотинової залежності. Уявіть собі життя, в якій немає необхідності приймати наркотики кілька разів на день, день у день. Якщо ви палите або вживаєте будь-які тютюнові вироби, ви можете кинути курити, і у вас є все необхідне, щоб зробити це прямо зараз.

Ресурси для припинення куріння

Дізнайтеся, чого ви можете очікувати, коли кинете курити, та як звести до мінімуму дискомфорт, пов’язаний зі скасуванням нікотину.

Бездимні тютюнові вироби пов’язані з низкою ризиків та не є хорошою альтернативою паління.

Використовуйте ресурси щодо відмови від куріння, щоб допомогти розкрити свої внутрішні сили і прийняти рішення кинути курити. Робота, необхідна для того, щоб заявити про свою свободу, дійсно мала в порівнянні з перевагами, які ви отримаєте, від поліпшення здоров’я до підвищення впевненості, яке ви отримаєте від подолання нікотинової залежності.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn