+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Чи збільшує куріння ризик зараження коронавірусом?

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) не відповідає на це питання однозначно, але попереджає, що курці, ймовірно, набагато частіше заражаються коронавірусом. Перебіг хвороби COVID-19 у людей, які палять сигарети, також може бути набагато серйознішим. Китайські дослідження показують значно вищий відсоток смертей серед курців, ніж серед людей, які уникають смертельної залежності від куріння. З 1099 підтверджених лабораторно випадків COVID-19 близько 12,4% активних курців померли, вимагаючи госпіталізації у відділення інтенсивної терапії або ШВЛ.

Коронавірус: через пальці до рота

Першою причиною того, чому зростає ймовірність зараження коронавірусом, є пальці курця, які збільшують ризик передачі вірусу з рук в рот під час куріння. Крім того, куріння руйнує деякі природні захисні сили легенів і тим самим підвищує вашу сприйнятливість до COVID-19. Це стосується не лише звичайних курців сигарет, але й любителів вейпінгу, тобто задоволення потреб у нікотині за допомогою електронних сигарет.

Коронавірус – китайські дослідження


Національний інститут охорони здоров’я США опублікував попередні результати огляду випадків COVID-19 у Китаї, які показують, що у курців може розвинутися більш важка форма захворювання, ніж у некурящих. ВООЗ, у свою чергу, визнала, що дослідження понад 50 000 лабораторно підтверджених випадків у Китаї показує, що рівень смертності серед пацієнтів, інфікованих коронавірусом, значно вищий серед людей із серцево-судинними захворюваннями, діабетом, високим кров’яним тиском, хронічними респіраторними захворюваннями або раку, ніж у тих, у кого раніше не було хронічних захворювань, ризик для курців зростає.

Ще більш страшні для курців результати опублікували китайські вчені. Гуан W, Ni Z та Hu Y у своїй дослідницькій роботі “Клінічні характеристики коронавірусної хвороби 2019 року в Китаї” виявили, що з 1099 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 померло 12,4% курців, вимагає госпіталізації у відділення інтенсивної терапії або ШВЛ. Порівняно з 4,7% для тих, хто ніколи не палить. Тому коронавірус є набагато небезпечнішим для курців, ніж для некурців.

Коронавірус – тютюн і дихальна система


Всесвітня організація охорони здоров’я давно довела, що тютюн має величезний вплив на здоров’я дихальних шляхів. Його куріння – найпоширеніша причина раку легенів. Крім того, куріння також є найважливішим фактором ризику хронічної обструктивної хвороби легенів (ХОЗЛ).
Куріння вважається фактором ризику будь-якої інфекції нижніх дихальних шляхів, а коронавірус, який спричиняє COVID-19, в першу чергу вражає дихальну систему, часто завдаючи дихальним шляхам легкого та важкого ураження. Коли ми зіставляємо ці два речення, встановлення висновків не здається особливо складним. Однак для детального підтвердження впливу куріння на підвищений ризик зараження коронавірусом все ще потрібні додаткові дослідження.

Куріння і серце


Також нікотинові наркомани набагато частіше страждають серцево-судинними захворюваннями. Куріння чинить багато негативних наслідків для роботи серця та кровоносної системи. Звичайно, серцево-судинні захворювання мають величезні стосунки з поточною пандемією коронавірусу.

Дослідження ВООЗ показало, що у пацієнтів з COVID-19 у Китаї, які також мали супутні серцево-судинні захворювання, частіше розвиваються більш серйозні симптоми коронавірусної хвороби. Ослаблена серцево-судинна система хворих на коронавірус значно збільшує ризик смерті.

Коронавірус – куріння вбиває


Висновки щодо курців зроблені на основі зростаючої кількості публікацій про наслідки куріння на COVID-19. Можливо, одним із небагатьох плюсів глобальної пандемії коронавірусу буде масове відмова від наркоманії. “Немає кращого часу для того, щоб кинути палити”, – говорить доктор Ніл Патель з клініки Мейо, американської некомерційної організації, що працює в медичній галузі, в якій працює майже 5000 лікарів та науковців.

«Куріння або вейпінг руйнують вії в легенях. Це невеликі, волохаті фолікули волосся, які допомагають захоплювати віруси та забруднювачі, переносячи їх і виводячи назовні, щоб вони не залишалися в легенях і не спричиняли проблем. Війчасті є однією з основних систем захисту від інфекції. Без війок курці є беззахисними “, – не залишає сумнівів доктор Патель. Тому цілком ймовірно, що це останній шанс кинути палити. Можливо, іншого не буде.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn