+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Зв'язок між сном і зловживанням наркотиками

Зв’язок між сном і зловживанням наркотиками

Якщо у вас проблеми зі сном, ви можете прийняти щось, що допоможе вам заснути. Ви можете «займатися самолікуванням» за допомогою заборонених наркотиків, алкоголю чи ліків. Але зловживання речовинами або відмова від наркотиків може спричинити проблеми зі сном або погіршити його. І якщо у вас є проблеми з вживанням або зловживанням наркотиками, проблеми з відпочинком можуть збільшити ваші шанси на рецидив.

Ви можете отримати допомогу щодо зловживання психоактивними речовинами та проблем зі сном. Можливо, вам доведеться одночасно лікувати інші проблеми, як-от тривожність або інший стан здоров’я.

Щоб отримати потрібну допомогу, поговоріть зі своїм лікарем або знайдіть центр лікування наркоманії.

Які препарати впливають на сон?


Існує багато речовин, які можуть порушити сон. У вас можуть виникнути проблеми з сном, навіть якщо ви правильно приймаєте ліки, що відпускаються за рецептом або без рецепта. Повідомте свого лікаря, якщо це станеться з вами. Він можуть захотіти змінити ліки або зменшити дозу.

Але ви не можете добре відпочити вночі, якщо зловживаєте:

 1. Алкоголь
 2. Марихуана
 3. Кокаїн, героїн, амфетаміни, метамфетаміни
 4. Рецептурні, безрецептурні та безрецептурні ліки, які можуть викликати проблеми зі сном, включають:
 5. Ліки від артеріального тиску
 6. Деякі антидепресанти
 7. Псевдоефедрин
 8. Нікотин (як в сигаретах)
 9. Ліки з кофеїном
 10. Деякі ліки від кашлю
 11. Ліки від алергії або астми

Як наркотики впливають на сон?


Якщо у вас є розлад, пов’язаний із вживанням психоактивних речовин (SUD), безсоння є звичайним явищем. Саме тоді у вас виникають проблеми з засипанням або висинанням. Експерти вважають, що між ними може бути мозковий зв’язок. Це тому, що брак сну переводить вас у стан «перезбудження». Як і інші види стресу, це може підвищити ймовірність того, що ви зловживатимете наркотиками.

Деякі речовини змінюють те, як ви проходите через стадії сну. Ви можете не отримати належної кількості нешвидких рухів очей. Саме тоді ви заснете глибоким сном. Наркотики також можуть зіпсувати ваш швидкий сон, коли ви бачите свої сни та більше рухаєтеся.

Зловживання психоактивними речовинами може призвести до:

 • Нічне неспання
 • Менш «хорошого» сну
 • Менший загальний час сну
 • Сильна денна сонливість (гіперсомнія)


Ви можете потрапити в цикл вживання, коли приймаєте такі наркотики, як кокаїн, кофеїн і нікотин. Це стимулятори, які дають вам відчуття пильності. Це означає, що ви можете погано спати, якщо будете вживати їх багато. І якщо ви втомилися вранці, ви можете продовжувати використовувати ці препарати, щоб уникнути відчуття сонливості.

Алкоголь і сон


Спиртні напої, пиво та вино можуть викликати сонливість. Це тому, що алкоголь є депресантом. Але якщо ви п’єте багато, ці ефекти сонливості слабшають. Ви розвиваєте те, що називається толерантністю. Це означає, що для досягнення ефекту потрібно вживати більше алкоголю. У такому випадку ймовірніше, що ви отримаєте розлад, пов’язаний із вживанням алкоголю.

Але алкоголь може вплинути на якість вашого сну, навіть якщо у вас немає розладу вживання. Це частково тому, що ви, швидше за все, прокинетеся, коли дія препарату закінчиться. Алкоголь також розслабляє ваші м’язи, включно з м’язами горла. Це може ускладнити дихання, що також може розбудити вас.

Ваш швидкий сон і повільний сон також страждають, коли ви п’єте занадто багато. Повільний сон важливий, оскільки він відіграє роль у навчанні, пам’яті та інших видах розумових завдань.

Скасування наркотиків і сон


Коли ви припиняєте приймати наркотики, у вас може виникнути безсоння або інші проблеми зі сном, включаючи порушення сну, дивні сни або синдром неспокійних ніг. Усе це може вплинути на ваше психічне та фізичне здоров’я. Це може ускладнити ваше відновлення.

У вас можуть виникнути проблеми зі сном, коли ви виходите з:

 • Алкоголь
 • Марихуана
 • Опіоїди
 • Кокаїн
 • Стимулятори
 • Ліки, що відпускаються за рецептом або без нього

Це може бути ще важче, якщо ви були залежними від наркотиків або алкоголю і намагаєтеся припинити.

Від чверті до трьох чвертей людей, які лікуються від зловживання алкоголем, повідомляють про безсоння, апноє уві сні та інші проблеми, і це поширена скарга у людей, які намагаються кинути опіоїди. І погана якість сну є типовою при відмові від кокаїну. Одне дослідження показало, що люди, які одужують від зловживання наркотиками чи алкоголем, у 5 разів частіше страждають від безсоння.

Ці розлади можуть закінчитися після вашого фізичного відходу або тривати протягом місяців чи років після вашого одужання.

Навіть відмова від регулярного вживання марихуани може викликати проблеми зі сном. Зазвичай це триває кілька днів, але може тривати кілька тижнів.

Існують методи лікування та ліки, які не викликають звикання , які можуть допомогти відновити сон. Поговоріть зі своїм лікарем про найкращий підхід для вас.

Крім того, є багато речей, які ви можете зробити самостійно, щоб покращити свій сон. До них належать:

 • Вставайте щодня в один і той же час.
 • Виходьте на сонце якнайшвидше щоранку, щоб налагодити свій сон або «циркадні» ритми.
 • Регулярно займайтеся спортом (але не надто ближче до сну).
 • Не їжте занадто багато пізно ввечері.
 • Припиніть їсти або пити щось, що містить кофеїн, за кілька годин до сну. (Це включає кілька безрецептурних ліків.)
 • Дрімайте коротко і не дрімайте пізно вдень.
 • Спіть у темній, тихій кімнаті, де не дуже жарко чи занадто холодно.
 • Почніть звичайну процедуру «розслаблення» перед сном. Спробуйте ванну, легке читання або вправи на розслаблення.

Зловживання препаратами від безсоння


Ваш лікар може призначити вам ліки, які допоможуть впоратися з безсонням. При правильному використанні він може допомогти вам заснути. Але зловживати цими ліками можливе та шкідливе. Наприклад, якщо ви використовуєте їх, щоб:

 • Справитися зі стресом
 • Отримати високе почуття

Препарати від безсоння найкраще використовувати для короткочасної допомоги зі сном. Зазвичай це означає лише в певний час або протягом менше 4 тижнів. Якщо ви використовуєте їх частіше або довше, ви можете стати залежними. Ви також можете мати симптоми відміни, коли ви припините їх приймати. Деякі з них легкі, а інші більш серйозні.

Якщо ви все ще маєте безсоння. Ви також можете мати:

Тривога
Вередливість
Спантеличеність
Проблеми з промовою
Судоми

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn