+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Звідки беруться наркомани

Складно дати однозначну відповідь на питання, чому одна людина потрапляє в залежність від наркотичних речовин, а інший – ні. В принципі, це може статися з кожним з нас. Шлях наркозалежного зазвичай починається з проб і експериментів з наркотиками, після чого з часом проби перетворюються в регулярне вживання. Коли бажання спробувати переростає в щоденну потребу, от звідти беруться наркомани.

Наркоманія – це проблема, яка підкрадається непомітно. Потихеньку наркотичні речовини починають захоплювати для себе все більше часу і виходять на найперше місце в житті. Поступово найважливішим в житті стає все, пов’язане з наркотиками. Нікому не визначена доля стати залежним, і таку «кар’єру» ніхто не вибирає свідомо. Всі залежні від наркотиків спочатку вірять, що зможуть утримати вживання під контролем і припинити його, як тільки захочуть.

Найчастіше починають вживати наркотики в молодому віці. Причини, чому молодь вперше приймає наркотики і починає їх пробувати, найчастіше такі ж складні, як і самі підлітки. Це може бути і приклад оточуючих (дорослі, друзі), тиск з боку ЗМІ (соціальні мережі, музика, фільми), бажання втекти від реальності, допомогти самому собі або позбутися від нудьги (цікавість, інтерес), вираз протесту, бажання отримати задоволення тут і відразу, спосіб додати собі впевненості і стати сміливіше. Нерідко спробувати наркотики змушує помилкова інформація і міфи про наркотики . Молоді люди зазвичай приймають рішення під впливом багатьох різних факторів, при цьому прийняти рішення складно, так як у них немає такого, як у дорослих, розуміння наслідків своїх вчинків.

Чим раніше молоді люди спробують наркотики, тим вище для них ризик потрапити в залежність. Це пов’язано з тим фактом, що ділянки мозку, які контролюють прийняття рішення, оцінку і самоконтроль, в підлітковому віці тільки розвиваються, і будь-який вплив наркотиків уповільнює цей розвиток.

У деяких людей ризик стати залежними вище, ніж у інших. Найчастіше факторами ризику розвитку залежності є проблеми в сім’ї, стан психічного здоров’я, вплив друзів або членів сім’ї, які вживають наркотики, а також біологія і генетика конкретної людини.

Багато хто вірить, що залежні можуть припинити вживати наркотики, як тільки захочуть. Насправді залежність є багатоплановою проблемою, для позбавлення від якої одного бажання змінитися недостатньо. Це захворювання, яке характеризується потребою в наркотиках і нездатністю від них відмовитися або тримати вживання під контролем.

Постійне вживання наркотиків веде до змін в організмі і мозку, в результаті яких людина стає нездатна припинити або скоротити вживання, незважаючи на всі бажання. Організм вимагає все більше викликав залежність речовини, з’являються фізичні і психічні симптоми абстиненції.

Залежні – це люди, чиї проблеми не були помічені вчасно і яких ніхто не підтримав в потрібний момент.

Залежність – це хронічне захворювання, яке часто неможливо вилікувати до кінця і яке може час від часу повертатися. Це не означає, що лікувати залежного неможливо, навпаки, при успішному лікуванні людина може жити повноцінним життям без наркотиків. Щоб лікування було максимально ефективним, потрібно займатися всім комплексом проблем залежного. Це означає, що крім лікування потрібно займатися і рішенням його соціальних проблем.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn