+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Залежність від азартних ігор

Азартні ігри — це коли людина ризикує чимось цінним в надії отримати щось ще більш цінне. Залежність від азартних ігор — це неконтрольоване бажання продовжувати грати в азартні ігри, незважаючи на те, що це завдає життю. Азартні ігри викликають звикання, оскільки стимулюють систему винагороди мозку так само, як наркотики чи алкоголь. Насправді, залежність від азартних ігор є найпоширенішим розладом контролю імпульсів у всьому світі.

Існує багато факторів, які можуть сприяти розвитку залежності від азартних ігор, зокрема: відчай від грошей, «кайф», який виникає від гострих відчуттів від ставок, і п’янка атмосфера азартної сцени.

У минулому психіатричне співтовариство в основному розглядало азартні ігри як примус, а не як залежність, тобто поведінку, мотивовану головним чином сильним потягом, а не фізичною необхідністю. Однак, оскільки дослідження показали, що залежність від азартних ігор набагато більше схожа на алкоголізм і наркоманію, ніж вважалося спочатку, Американська психіатрична асоціація прийняла рішення офіційно визнати азартну залежність у 5-му виданні Діагностичного та статистичного посібника з психічних розладів (DSM). ) у 2013 році.

Як азартні ігри впливають на мозок


Подібно до речовин, що викликають звикання, таких як метамфетамін і кокаїн, залежність від азартних ігор пов’язана з вивільненням дофаміну в мозку. Речовини, що викликають звикання, впливають на систему винагороди мозку і вивільняють до 10 разів більше нормальної кількості дофаміну. Постійне вживання призводить до того, що в організмі розвивається толерантність, оскільки природне вироблення дофаміну пригнічується, і організм потребує все більше і більше стимулюючої речовини, щоб отримати той самий порив.

Без сумніву, ми знаємо, що це справжнє захворювання мозку. Це сильно відрізняється від 20 років тому, коли люди вважали це питанням моралі, жадібності та відсутності сили волі. Існують зміни в мозку, які пояснюють, чому люди не можуть зупинитися.

д-р Тімоті Фонг, експерт із наркозалежності та співдиректор програми вивчення азартних ігор UCLA


Подібно до того, як люди, які страждають від розладів, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин, потребують все більш сильних ударів, щоб напитися, або все більшої кількості алкоголю, щоб напитися, залежні від азартних ігор займаються більш ризикованими діями і ставлять все більші суми грошей, щоб отримати те саме задоволення, що й колись. Крім того, дослідження показують, що патологічні гравці та споживачі наркотиків мають багато однакових генетичних схильностей до імпульсивності та пошуку винагороди. Крім того, як ті, хто страждає від зловживання психоактивними речовинами, так і компульсивні гравці відчувають симптоми відміни, коли намагаються кинути.

Ознаки та симптоми залежності від азартних ігор


Визначальним елементом залежності від азартних ігор є те, що люди повністю поглинаються певною гральною діяльністю, а потім нав’язливо переслідують її, незважаючи на потенційні негативні наслідки. Ті, хто страждає від азартної залежності, часто описують відчуття втрати контролю, при якому вони вважають, що не в змозі уникнути або зупинити азартні ігри.

Поширені ознаки залежності від азартних ігор включають:

  • Потрібно грати на зростаючу суму грошей
  • Безуспішна спроба контролювати, скоротити чи зупинитися
  • Почуття неспокійного або дратівливого, коли неможливо грати
  • Азартні ігри, щоб уникнути проблем або зняти негативні емоції
  • Спроба повернути втрачені гроші, граючи більше
  • Поставте під загрозу важливі відносини або можливості через азартні ігри
  • Вдається до крадіжки або шахрайства, щоб отримати гроші від азартних ігор

На відміну від причинних гравців, люди, залежні від азартних ігор, не можуть просто зупинитися під час програшу або встановити ліміт програшу; вони змушені продовжувати гру, щоб спробувати повернути свої гроші. У багатьох випадках людина програє більше, ніж планувалося, погано почувається через суму втрачених грошей, а потім намагається відшкодувати втрати, граючи ще більше, що, як наслідок, призводить до ще більшої втрати грошей. Цей руйнівний цикл призводить до багатьох негативних наслідків і може мати серйозний вплив на фізичне, емоційне та фінансове здоров’я людини.

Наслідки залежності від азартних ігор


Одним з найбільш виснажливих наслідків залежності від азартних ігор є величезний борг, який накопичується з часом; Нерідкі випадки, коли люди з залежністю від азартних ігор втрачають роботу, оскільки вони часто пропускають роботу або нехтують обов’язками, щоб мати можливість грати. Багато проблемних гравців часто вдаються до незаконних дій, таких як крадіжка або шахрайство, щоб фінансувати свою залежність. Ті, хто не в змозі розрахуватися зі своїми боргами, змушені оголосити банкрутство і навіть можуть втратити своє житло.

Я не міг втратити гроші досить швидко. За шість місяців моєї інтенсивної азартної гри я втратив сотні тисяч доларів. Я пройшов через лінію домашнього капіталу, весь кредит, який міг отримати з кредитних карток, і позичив гроші в будь-кого, хто дасть їх мені. Гроші були моїм наркотиком, і оскільки я отримав кайф від азартних ігор, я б їх отримав, як тільки міг.

Джоді Ніллі, вилікуваний залежний від азартних ігор


Такий фінансовий стрес дає величезний тягар як для сім’ї, так і для окремої людини. Багато сімейних стосунків руйнуються в результаті проблем з азартними іграми, і діти часто стають невинними жертвами емоційного страждання, яке створюється вдома. Ті, хто страждає від азартної залежності, додатково переживають проблеми фізичного здоров’я, такі як виразки, проблеми зі шлунком, головні болі та безсоння через стрес. Люди з проблемними проблемами з азартними іграми також частіше зловживають наркотиками та алкоголем, що може призвести до подальших руйнівних наслідків.

Лікування азартної залежності


Подібно до інших поведінкових залежностей, терапевти виявили, що компульсивні гравці позитивно реагують на фармакологічне та психосоціальне лікування. Когнітивна поведінкова терапія виявилася особливо ефективною в боротьбі з залежністю від азартних ігор, оскільки вона навчає навичок запобігання рецидивам і змінювати звички, а також визначити основну причину залежності. Крім того, групи підтримки та програми з 12 кроків, є корисними, оскільки вони пропонують підтримку без суджень для тих, хто одужує залежних від азартних ігор.

Шанси на вашу користь


Якщо ви вважаєте, що ви або ваша близька людина маєте залежність від азартних ігор, можливо, настав час звернутися за допомогою. Немає причин витрачати ще один день на боротьбу із залежністю. Існують лікувальні установи, обладнаних спеціально для допомоги в лікуванні залежності від азартних ігор. Багато хороших і моральних людей, як і ви, борються з тією ж проблемою; це також означає, що існують перевірені рішення, якими ви можете скористатися в повній мірі.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn