+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Залежність від амфетаміну

Амфетаміни – це група психостимуляторів, похідних фенілпропілату. Загальноприйнятими назвами амфетамінів є: швидкість, лід, чорнулка. Іноді це зазвичай становить 5-15 мг на день. Амфетамін – порошок від білого до злегка рожевого кольору. Як і кокаїн, він стимулює ЦНС, але набагато дешевший і має більш тривалий психотропний ефект. Залежно від дози препарату стан збудження може тривати від двох до трьох годин і навіть довше. Амфетамін призводить до важкої психічної та фізичної залежності. Більше того, тривале вживання амфетаміну призводить до різних ускладнень та небезпек, наприклад, суїцидальних намірів, депресії, втрати самоконтролю, сильного збудження або амфетамінового психозу.

Дія амфетаміну


Амфетамін та його похідні, такі як метамфетамін, пропілгексадрин, фенметразин, фенфлурамін та метилфенідат, є препаратами, що належать до групи речовин, що стимулюють центральну нервову систему. Найвідомішим похідним амфетаміну є метамфетамін. Амфетамін викликає тривале збудження. З самого початку він не використовувався як незаконний наркотик. З 1927 року він використовувався під назвою бензедрин для лікування бронхіальної астми (через те, що після його прийому відбувається бронходилатація), нарколепсії (зменшує потребу у сні) та ожиріння (знижує апетит). Амфетамін також використовувався як засіб для схуднення або як допінг серед спортсменів для підвищення працездатності організму. В даний час використання амфетаміну в медицині радикально обмежено. Лише в деяких країнах він застосовується для лікування розладу уваги з гіперактивністю та нападів сонливості. Як амфетамін впливає на людину?

  • Це викликає психомоторне збудження.
  • Це знижує апетит.
  • Розширює зіниці.
  • Це прискорює пульс.
  • Це викликає прискорене дихання.
  • Підвищує кров’яний тиск.
  • Збільшує виділення сечі.
  • Це викликає анорексію.
  • Це викликає сухість у роті.
  • Пошкоджує зубну емаль – амфетаміну сульфат викликає мікропошкодження емалі.
  • Це спричиняє збільшення фізичних навантажень.
  • Це дає відчуття енергії.
  • Він добре переносить втому.
  • Це викликає впевненість і завищену самооцінку.
  • Це спричиняє порушення координації рухів та рівноваги.
  • Збільшує багатослівність.
  • Це викликає тахікардію та звуження судин.
  • Це піднімає настрій до ейфорії.
  • Він скасовує потребу у сні.
  • Це погіршує здатність критично оцінювати власну поведінку.
  • Це забирає почуття страху і невпевненості.
  • Це спричиняє стереотипи руху.
  • Це підвищує ініціативу та драйв, що може викликати агресію.

Псевдопозитивні ефекти амфетаміну включають, але не обмежуються цим: підвищення психомоторних показників, поліпшення концентрації уваги, готовність діяти та приплив енергії, зняття тривоги, впевненість у собі, ейфорія та внутрішнє відчуття сили. На жаль, амфетаміни мають ряд негативних наслідків, таких як спалахи агресії, дратівливість, подразнення або утворення (ценестетичні галюцинації, паразитарний галюциноз), тобто відчуття присутності різних комах на шкірі, що призводить до самопошкодження.

Наслідки прийому амфетамінів


Існує, по суті, чотири шляхи введення амфетаміну. Амфетамін можна ковтати, нюхати , вводити внутрішньовенно або коптити (найчастіше курять метамфетаміну гідрохлорид у вигляді прозорих кристалів). Залежно від якості препарату, наслідки можуть тривати кілька годин. Найшвидша дія амфетаміну спостерігається після куріння або вдихання нагрітого амфетаміну. Після ін’єкцій т. Зв коп, або короткочасна, інтенсивна ейфорія, а інтраназально введений амфетамін викликає т.зв. високий. Вулична форма амфетаміну – порошок без запаху з терпко-гірким смаком. Залежно від різних виробничих процедур та численних домішок, колір амфетамінів коливається від білого до цегляно-червоного. Забруднений амфетамін являє собою жовтуватий порошок із запахом яєць. Гостре отруєння свинцем може статися через неточне очищення препарату від субстрату ацетату свинцю.

Потім люди скаржаться на біль у животі, нудоту, блювоту, біль у ногах та оніміння кінцівок. Передозування амфетаміну призводить до збудження, підвищення температури тіла, порушення кровообігу, зорових галюцинацій і в крайньому випадку смерті від серцевого нападу або інсульту. На що варто звернути увагу? Безумовно, наявність у кімнаті голок та шприців, різних таблеток та капсул та пластикових упаковок, що містять білий порошок або кристали. Користувачі амфетаміну нервують, легко дратуються, мають проблеми зі сном і значно худнуть, не реагують на світло, змінюються в настрої – від впевненості в собі до необґрунтованого страху. Коли ефекти препарату поступово стираються, у жінок можуть виникати депресія, тривога, агресія, психотичні розлади, а також порушення овуляції та менструального циклу.

Відразу після прийому токсичної дози речовини із групи амфетамінів, незалежно від шляху введення, можуть з’явитися такі симптоми гострого отруєння:

  • значне рухове збудження,
  • прискорення курсу мислення,
  • галюцинації, маячне ставлення,
  • марення, судоми
  • багатослів’я,
  • уклін,
  • розширення зіниці,
  • підвищення артеріального тиску,
  • прискорений пульс,
  • задишка,
  • озноб, піт, гіпертермія,
  • нудота і блювота
  • почервоніння шкіри.


Токсичність амфетамінів зростає при високій температурі навколишнього середовища – у спекотну погоду ризик передозування більший. Смерть від передозування лише амфетаміну є рідкістю. Раптова смерть зазвичай настає у наркоманів після прийому декількох сотень міліграмів амфетаміну, а у людей, що страждають залежністю – декількох грамів. Серцево-судинна недостатність, тахікардія, гіпертермія, порушення мозкового кровопостачання та серцево-судинний колапс безпосередньо сприяють смерті.

Синдром наркоманії

Амфетамін має сильний потенціал звикання, як і кокаїн. Ейфорія, радість, задоволення та впевненість у собі спонукають людей знову вживати препарат. Неприємні нездужання, пов’язані з виведенням амфетамінів, у свою чергу, посилюють психічний голод. Людина, що страждає на наркоманію, має симптоми абстиненції, такі як нездужання, втома, апатія, дратівливість, шлункові розлади, розлади системи кровообігу, тривожність, озноб, потрапляє в порочне коло звикання. Амфетамін викликає сильну психологічну залежність. Фізична залежність проявляється менше. Після амфетамінів іноді може бути лише тривалий сон, навіть до декількох днів. Інший супроводжується апатією, внутрішньою тривожністю, сонливістю, головними болями, думками про самогубство та зниженням м’язового тонусу.

До ускладнень амфетаміну належать: ішемічні інсульти, мозкові крововиливи, ураження нирок та печінки. Найчастіше спостерігаються психопатологічні симптоми у споживачів хронічних амфетамінів: недовіра, тривога, увага та порушення сну, запаморочення, занепокоєння, тривога, ангедонія, рухові стереотипи (наприклад, демонтаж механічних пристроїв). Абстинентний синдром виникає протягом 12 годин після прийому останньої дози амфетаміну і чимось нагадує синдром відміни кокаїну. Протягом перших 2-3 днів спостерігаються депресія, стриманість, втома, дратівливість, перепади настрою та патологічна сонливість – іноді наркоман лише прокидається, щоб щось з’їсти та подбати про фізіологічні потреби. Через кілька днів симптоми абстиненції зникають, а підвищений апетит зберігається.

Симптоми відміни розвиваються досить повільно, оскільки метаболізм амфетаміну в організмі повільний. Залежність від амфетамінів також може призвести до ангедонії – нездатності насолоджуватися чимось, марення, галюцинацій, марень, схожих на шизофренію, глибокої депресії, зниження потенції, сексуальної дисфункції (еректильна дисфункція та еякуляція), жорстокої поведінки, крайнього виснаження і в результаті смерті. серцево-судинного колапсу або інсульту. Перед використанням препарату варто проаналізувати наслідки «прийому наркотиків». Не варто вмирати частинами, а невинно звучить назва амфа, вітамін А, фета чи сотня не така вже й «невинна».

Амфетамін і наука

Амфетамін – психостимулятор. Завдяки своїй дії він часто використовується учнями, особливо коли вони хочуть засвоїти велику кількість матеріалу за короткий час. Амфетамін стимулює нервову систему, збільшуючи секрецію нейромедіаторів, таких як норадреналін, серотонін та дофамін. Всі ці сполуки беруть участь у пам’яті та механізмах навчання, саме тому амфетамін часто використовується як «поштовх» для навчання. Ця речовина стимулює не тільки розум, але і весь організм. Перераховуючи “позитивні” якості амфетаміну, можна зробити висновок, що він є ідеальним препаратом для будь-якого студента. На жаль, амфетамін, як і будь-який наркотик, має більше недоліків, ніж переваг.

Перш за все, амфетамін має короткий ефект, тобто триває 6-12 годин. Навчання за допомогою наркотиків справді є більш ефективним, але лише в тому випадку, якщо перед іспитом це «пізня ніч». Пам’ять, набута під час надання допомоги з наркотиками, недовговічна, і після припинення дії психоактивної речовини, т.зв. спуск. Тіло виснажується після прийому амфетамінів. З’являється сильна втома, сонливість, загальна слабкість і часто висока температура. Для усунення цих симптомів може знадобитися 20-30 хвилин, але вони можуть тривати цілий день і більше. У такому стані можна припустити, що, незважаючи на надзвичайно швидке та ефективне набуття знань, пов’язаних із вживанням наркотиків, людина може не скласти іспит.

Прийом амфетаміну призводить до того, що не тільки мозок, але і весь організм працює з підвищеною швидкістю, що може призвести до тимчасових розладів зору та слуху. Аритмія серця є небезпечним ускладненням прийому амфетамінів. Можна сказати, що амфетамін покращує навчання, але дуже короткочасний і не позбавлений побічних ефектів, які можуть бути дуже серйозними. Можливо, варто сісти за книгу напередодні без «форсажу», аніж ризикувати своїм здоров’ям і навіть життям.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn