+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Як виникає наркотична залежність і чому від неї важко позбутись

Коли людина тільки починає пробувати наркотики, то можна сказати, що це відбувається добровільно. Але при сформованій залежності припинити вживання з власної волі людина вже не здатна. Залежність від наркотиків – це хронічне захворювання мозку, що змушує людину вживати наркотики, незважаючи на шкідливі наслідки. Якщо людина перестає приймати наркотики, у нього виникає абстинентний синдром, який супроводжується дуже поганим самопочуттям, і людина стає нездатною контролювати свою тягу до наркотиків. Найсильніше людина відчуває прояви абстинентного синдрому, такі як сильний біль, порушення сну, тривожність, розлади травлення і зміна апетиту, підвищене потовиділення в перші дні відмови від наркотиків.

Навколишнім часто складно зрозуміти природу залежності. Вважається, що при наявності достатньої сили волі та наполегливості людина може сама покінчити з наркотиками. Однак, оскільки наркотики вже змінили функціонування головного мозку, то без професійної допомоги, як правило, це неможливо. Залежність – це така ж хвороба, як і інша, що вражає якийсь орган нашого організму. Таким чином, залежність не відрізняється, наприклад, від серцево-судинних захворювань, які необхідно лікувати, оскільки серце не працює нормально. У разі залежності наркотики порушують роботу мозгу. При вживанні деяких наркотиків, наприклад, коноплі, залежність формується довго. У той же час, деякі речовини викликають залежність дуже швидко. Одним з найбільш небезпечних наркотиків в даний час є фентаніл (і його аналоги), при вживанні якого фізична залежність може виникнути вже після декількох разів вживання.

Зміни в мозку можуть бути незворотними. Це ще одна причина того, чому від залежності неможливо звільнитися остаточно і чому говорять, що наркозалежний залишається залежним до кінця життя. Аналогічно іншим хронічним захворюванням, людині необхідно навчитися з цим жити і справлятися. Якщо залежна людина пройде лікування і зможе відмовитися від наркотиків, необхідно враховувати, що завжди залишається ризик зриву (рецидиву). Зрив може статися і через роки після припинення вживання. Це не означає, що лікування безрезультатно, а значить лише те, що одужання займає час, і людині може знадобитися довгострокова підтримка фахівців і близьких.

Деякі люди вживають наркотики (причому навіть протягом тривалого часу), але при цьому можуть контролювати своє вживання і тому можуть припинити, коли цього захочуть. Однак не існує жодного способу визначити заздалегідь, хто буде зловживати наркотиками і стане залежним, а хто зможе своєчасно зупинитися. Більшість експертів упевнені – стати залежним може будь-хто. Деякі наркотики викликають залежність дуже швидко, так що будь-який, який постійно вживає людина може потрапити від нього в залежність (наприклад, опіоїди, в тому числі поширений в фентаніл).

Причини, за якими деякі люди швидше за інших починають вживати наркотики і потрапляють в залежність, багато досліджувалися. Як і при інших захворюваннях, є чинники ризику, що сприяють захворюванню. Однак є і захисні фактори, що знижують ризик вживання наркотиків.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn