+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Як уникнути заміни однієї залежності іншою.

Якщо ви одужує від наркозалежності, ви можете вірити, що, пройшовши курс лікування від цієї залежності, ви вилікуєтеся. Однак багато видужуючих людей замінюють одну залежність на іншу. Це називається заміною залежності, і це допомагає підтвердити, що залежність – це хвороба. У багатьох випадках залежність не пов’язана тільки з одною речовиною або видом діяльності. Якщо ви боретеся з цим, вам може допомогти реабілітаційний центр.

Заміна залежності часто відбувається тому, що емоційна або психологічна проблема, яка привела до первісної залежності, все ще існує. Це змушує наркомана перемикатися між залежностями. Люди з проблемами психічного здоров’я більш схильні до розвитку залежності, ніж інші люди. Ось чому так важливо визначити причини, що лежать в основі звикання.

Загальні замінники залежності і як їх визначити.

Ви можете бути схильні замінювати одну залежність іншою, щоб заповнити порожнечу в своєму житті. Це може бути спроба уникнути проблем або негативних почуттів або зняти стрес, тривогу або біль. Загальні пристрасті до замінників залежності включають:

 • покупки
 • робота
 • азартні ігри
 • секс
 • їжу
 • нікотин
 • бензодіазепіни

Як бачите, залежність не обов’язково означає, що ви залежні від такої речовини, як алкоголь або наркотик. Багато людей переносять свою залежність на заняття, які здаються нешкідливими, як робота. Навіть заняття, які зазвичай корисні для здоров’я, наприклад, фітнес, можуть викликати звикання. У порівнянні з вживанням наркотиків покупки або їжа можуть здатися прийнятними. Однак будь-який вид залежності може привести до негативних результатів.

Ознаки того, що у вас виникла нова залежність, включають:

 • Втрата сну тільки для того, щоб ви могли взяти участь в новому занятті.
 • Постійно думаєте про діяльність
 • Проблеми на роботі чи вдома через вашу нерозумну поведінку
 • Нехтування особистою гігієною
 • Відчуття стресу або занепокоєння, якщо ви не можете брати участь у новій діяльності
 • Депресія або суїцидальні думки

Як запобігти і вилікувати сурогатну залежність.

Щоб запобігти розвитку нових залежностей, вам необхідно визначити адитивні моделі мислення і тригери. Вам потрібно буде працювати з психологом, щоб впоратися з цими психологічними і емоційними проблемами. Професіонал допоможе вам виробити здорові звички. Якщо у вас вже розвинулася заміщає залежність, вам також потрібно працювати з професіоналами. Однак ось деякі речі, які можуть вам допомогти.

Знайдіть групу підтримки.

Коли ви взаємодієте з іншими наркоманами, ви зрозумієте, що багато тих які одужують мають справу з заміщенням залежності. Не бійтеся поділитися своїми труднощами і дізнатися, що роблять люди в схожих ситуаціях, щоб впоратися з ними. Підтримка, яку ви отримаєте, допоможе вам впоратися з залежністю.

Вправи.

Багато людей на ранньому етапі одужання відчувають депресію, і це змушує їх змінювати одну залежність на іншу. Тривале вживання наркотиків виснажує мозок такими хімічними речовинами, як серотонін і дофамін, які викликають почуття задоволення. Щоб боротися з депресією, вам потрібно рухатися. Навіть 30-хвилинна ходьба кілька разів на тиждень може поліпшити ваше самопочуття. Позбавлення від депресії допоможе вам уникнути розвитку нової залежності.

Заведіть нове хобі.

Люди, які тільки що одужують, часто виявляють, що у них набагато більше вільного часу. Нове хобі допоможе вам знайти нову мету в житті. Замість того, щоб змінювати одну залежність на іншу, ви можете зайнятися здоровою справою, яке підвищить вашу впевненість і настрій. Ремесла, походи, читання і садівництво – все це здорові способи зайняти ваш час.

Медитуйте або займайтеся йогою.

Незалежно від ваших духовних переконань, усвідомлення свого розуму і тіла може полегшити тривогу і депресію. Це також може зняти стрес. Медитація і йога можуть допомогти вам встановити більш глибокий зв’язок з собою та іншими людьми. Може бути корисно приділяти всього 15-30 хвилин в день, щоб заспокоїти свій розум і зосередитися на своєму диханні. Ви станете більш співзвучними з навколишнім світом, і у вас знизиться ймовірність розвитку поведінкової залежності.

Станьте волонтером.

Волонтерство в організації, яка виконує важливу роботу, – відмінний спосіб уникнути залежності. Коли ви зосереджені на поліпшенні життя інших, ви не застрягнете в своїй голові. Пожертвування свого часу може допомогти вам запобігти розвитку нової залежності.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn