+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Як алкоголь пов’язаний із втратою пам’яті

Незалежно від того, чи то за одну ніч, чи за кілька років, вживання алкоголю може призвести до втрати пам’яті. Це може викликати труднощі з нагадуванням останніх подій або навіть цілої ночі. Це також може призвести до постійної втрати пам’яті, що називається деменцією.

Лікарі виділили кілька способів впливу алкоголю на мозок та пам’ять. Люди, які п’ють алкоголь або страждають розладом вживання алкоголю (AUD), можуть мати короткострокову та довгострокову втрату пам’яті.

Дослідження, проведене у 2013 році, показало, що приблизно 78 відсотків людей з діагнозом AUD мають зміни в мозку.

Продовжуйте читати, щоб дізнатись, чому алкоголь може вплинути на короткочасну та довгострокову пам’ять та що ви можете з цим зробити.

Алкоголь та втрата пам’яті

Лікарі визначили кілька способів як вживання алкоголю може вплинути на пам’ять людини. Сюди входять такі:

Короткочасна пам’ять

Деякі люди відчувають те, що лікарі називають затемненням, коли вживають занадто багато алкоголю і не пам’ятають ключових деталей.

Ці ситуації можуть варіюватися від малих, наприклад, коли людина кладе ключі, до великих, наприклад, забуття того, що сталося вночі. За деякими даними , нездатність запам’ятати що-небудь з нічної прогулянки зазвичай виникає після того, як людина випила п’ять і більше напоїв.

Алкоголь впливає на короткочасну пам’ять, уповільнюючи взаємодію нервів між собою в тій частині мозку, яка називається гіпокампом.

Гіпокамп відіграє значну роль у допомозі людям формувати та підтримувати спогади. Коли нормальна нервова діяльність сповільнюється, може статися короткочасна втрата пам’яті.

Тривала втрата пам’яті

Вживання важкого алкоголю не тільки уповільнює гіпокамп, але й може пошкодити його. Спирт може знищити нервові клітини. Це впливає на пам’ять людини в короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Крім того, люди, які вживають занадто багато алкоголю, часто відчувають дефіцит вітаміну B-1 або тіаміну. Цей вітамін життєво важливий для забезпечення енергією мозкових і нервових клітин.

Вживання алкоголю впливає на те, наскільки добре організм використовує тіамін. Він також може впливати на тіамін наступними способами:

Люди, які сильно п’ють, можуть не харчуватися здорово і втратити основні поживні речовини.
Вживання занадто великої кількості алкоголю може дратувати слизову оболонку шлунка, що впливає на те, як шлунок засвоює поживні речовини.
Вживання сильного алкоголю може спричинити блювоту, яка не дає шлунку та кишечнику всмоктувати поживні речовини.
Дефіцит тіаміну може спричинити деменцію, яка є прогресуючою з постійною втратою пам’яті.

Синдром Верніке-Корсакова (WKS) – це тип деменції, пов’язаний із вживанням важкого алкоголю. Цей стан створює прогалини в пам’яті людини. Цілком можливо, що людина може запобігти погіршенню цього синдрому, але зазвичай вона повинна припинити пити і збільшити споживання поживних речовин.

Зазвичай наслідки довгострокової втрати пам’яті пов’язані з вживанням 21 і більше напоїв на тиждень протягом 4 років і більше.

Старші люди

Люди похилого віку вразливіші до коротко- та довгострокових наслідків вживання алкоголю на їхній мозок.

У міру старіння людини мозок стає більш чутливим до алкоголю. Їх метаболізм також сповільнюється, тому алкоголь довше залишається в їх системі.

Крім того, у багатьох людей похилого віку також спостерігається повільна дегенерація клітин в гіпокампі. Зазвичай це не є досить серйозним, щоб викликати симптоми деменції. Але якщо додати наслідки вживання сильного алкоголю, втрата пам’яті може бути дуже серйозною.

На додаток до цих міркувань, люди похилого віку також схильні приймати більше ліків, ніж молоді люди. Ці ліки можуть потенційно взаємодіяти з алкоголем, що може погіршити симптоми.

Люди похилого віку також вразливіші до травм від падінь через зміни зору, просторового розпізнавання та здоров’я кісток. Вживання алкоголю може збільшити ризик падінь, оскільки це може вплинути на судження та сприйняття. Падіння може поранити їх і вплинути на пам’ять.

Симптоми

Деякі наслідки впливу алкоголю на пам’ять очевидні – можливо, ви прокидаєтесь після алкогольної ночі і маєте синці, про які не пам’ятаєте, або не пам’ятаєте жодної з попередніх подій ночі. Деякі ефекти є більш тонкими.

Якщо ви можете визначити будь-який із наведених нижче симптомів, можливо, у вас спостерігається короткочасна втрата пам’яті внаслідок вживання сильного алкоголю:

 • Вам сказали, що ви нещодавно спілкувались з кимось про якусь подію, але ви не пам’ятаєте, щоб спілкувались.
 • Ви часто опиняєтесь у розгубленості чи дезорієнтації щодо того, де ви перебуваєте.
 • У вас є проблеми із зверненням уваги.
 • Люди часто розповідають вам про те, що ви робили під час пиття, чого ви не пам’ятаєте.
 • Під час пиття у вас траплялися проблеми з коханими чи міліцією, але ви не повністю пам’ятаєте, що зробили.
  • Важко сказати, чи є у коханої людини проблема пиття. Це особливо актуально, якщо вони старші – ви можете задатися питанням, чи не пов’язані їх симптоми зі старінням.

Наступні симптоми можуть свідчити про тривалу втрату пам’яті, пов’язану з алкоголем:

 • У них є симптом, який називається конфабуляцією, коли вони складають невеликі історії, щоб заповнити прогалини в їхній пам’яті. Деякі люди з такими захворюваннями, як WKS, можуть це робити.
 • Вони відчувають помітні зміни особистості. Це може включати вигляд більш замкнутого, розчарованого або навіть розлюченого.
 • Вони часто ставлять одне і те ж запитання неодноразово і не пам’ятають, що задавали його раніше.
 • Вони відчувають труднощі у засвоєнні нової навички, наприклад, у грі. Це може сигналізувати про проблеми із недавніми спогадами.
  • Важко знати, що сказати коханій людині, коли ви переживаєте, що їх вживання алкоголю впливає на здоров’я. Якщо ви не впевнені, з чого почати, подумайте про те, щоб поговорити зі своїм медичним працівником.

Лікування

Якщо вам важко згадати подію з попереднього вечора, ви мало що можете зробити, щоб її запам’ятати. Іноді запах, слова чи зображення можуть спалахнути у вашій свідомості, але ви не можете змусити пам’ять повернутися.

Однак існують методи лікування людей, чиє вживання алкоголю впливає на їх пам’ять та загальне функціонування. До них належать:

 • Добавки тіаміну або тіамін внутрішньовенно. Згідно з дослідженнями, добавки тіаміну можуть допомогти полегшити симптоми WKS, що спричинені дефіцитом тіаміну.
 • Пройти лікування від розладу вживання алкоголю. Відмова від алкоголю може спричинити симптоми, що варіюються від легких, таких як нудота та блювота, до важких та небезпечних для життя людей, таких як серцебиття, марення та дуже висока температура тіла. Чим більше разів ви відмовляєтесь від алкоголю, тим більше ви ризикуєте спричинити загрози для життя. Вам може знадобитися лікування в лікарні, щоб безпечно відмовитися.
 • Прийом певних ліків. Припускається, що мемантин, який використовується для лікування хвороби Альцгеймера, може виявитись перспективним при лікуванні інших типів деменції, таких як алкогольна деменція.

Ви можете уникнути короткочасної втрати пам’яті, вилучивши алкоголь. Уникання алкоголю може допомогти запобігти погіршенню деменції.

Зміни способу життя

Важливо зазначити, що більшість дослідників та медичних працівників виявили, що вживаний алкоголь в помірних кількостях – один-два напої для чоловіків та один для жінок – зазвичай не впливає на пам’ять.

Масштабне дослідження, яке спостерігало за учасниками протягом 27 років, показало, що помірне вживання алкоголю – яке визначається як один-два напої кілька днів на тиждень – не має підвищеного ризику деменції.

Це дослідження показує, що для захисту пам’яті найкращим правилом є вживання помірних алкогольних напоїв (тобто, якщо ви вирішите пити).

Для людей, які п’ють щодня і сильно, багато алкоголю не завжди є безпечним або помірним.

Якщо ваш медичний працівник порадив вам повністю кинути пити, важливо дотримуватися їхніх порад. Вони також можуть порекомендувати програму, яка допоможе вам кинути палити.

Ось кілька способів тримати алкоголь подалі від дому:

 • Викиньте будь-який алкоголь з дому, включаючи сиропи від кашлю, що містять алкоголь.
 • Скажіть друзям і родичам, що вони не повинні приносити або купувати алкоголь для вас чи коханої людини.
 • Попросіть продуктові магазини або служби доставки не доставляти алкоголь до вашого дому.

Деякі люди можуть виявити, що можуть пити безалкогольне вино чи пиво, якщо жадають смаку алкоголю.

Як отримати допомогу

Якщо ви або кохана людина сильно п’єте, і це впливає на вашу пам’ять та загальний стан здоров’я, допомога доступна. Ось кілька моментів, з яких слід розпочати:

 • Поговоріть зі своїм сімейним лікарем. Якщо ви сильно п’єте, вам може знадобитися медична підтримка, коли ви вирішите кинути пити, щоб запобігти потенційно серйозним симптомам абстиненції. Лікар може запропонувати госпіталізувати вас до лікарні чи до закладу для лікування, щоб допомогти.
 • Знайдіть поблизу місцеву зустріч анонімних алкоголіків. Ці зустрічі безкоштовні і допомогли тисячам людей залишатися тверезими.
 • Поговоріть з друзями та членами сім’ї та скажіть їм, якщо вважаєте, що вам потрібна допомога. Їхня підтримка може допомогти вам.

Ніколи не слід соромитися чи боятися просити про допомогу. Ці кроки можуть врятувати вам життя.

Суть

Вживання алкоголю в надлишку може вплинути на пам’ять. Якщо людина вживає її в довгостроковій перспективі, вона страждає від багатьох захворювань, пов’язаних із пам’яттю.

Якщо ви або кохана людина маєте пристрасть до алкоголю, поговоріть зі своїм медичним працівником.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn