+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Виробництво опіуму в Афганістані та “Талібан”

Після 20 років, витрачених 2-х трильйонів доларів, 4-х президентів і 2448 втрат американських життів, американські війська в Афганістані офіційно виводяться після захоплення бойовиками талібів столиці країни Кабула цього місяця. Оскільки тепер це найбільший у світі постачальник опіатів, деякі представники ООН та США стурбовані тим, що виробництво опіуму в Афганістані збільшиться під час ісламської фундаменталістської групи, яка отримує прибуток від галузі.

Починаючи з 2001 року, США не мали успіху у припиненні виробництва героїну, який у 2017 році становив 7% валового внутрішнього продукту Афганістану (ВВП). Попри те, що протягом 2 – х десятиліть не контролювали країну, “Талібан” отримав велику вигоду від цього ринку, який постачає 8o% опіуму по всьому світу. За оцінками представників ООН, ця група отримала прибуток у розмірі 400 мільйонів доларів у період з 2018 по 2019 рік. Вважається, що таліби брали участь у всіх аспектах промисловості опіуму в Афганістані, включаючи посадку, видобуток, торгівлю людьми, оподаткування та будівництво нарколабораторій.

Що таке опіоїди?

Опіоїди виготовляють зі сполуки, яка видобувається з насіння маку. В цей час в Афганістані налічується понад 550 000 гектарів макових полів. Хоча опіоїди, такі як морфін, зазвичай призначаються для лікування болю, всі форми цієї речовини можуть викликати сильну залежність і призвести до летальних наслідків, якщо застосування немедикаментозне або тривале. Існує особливо високий ризик залежності від вживання героїну, який став причиною 19,8% смертей від передозування наркотиків у США у 2019 році. Вживання опіоїдів та летальні випадки неухильно зростають у всьому світі протягом останніх 4 десятиліть, опій присутній у 70% випадків смерті від вживання наркотиків. Цю зростаючу проблему часто називають опіоїдною кризою або епідемією.

Як “Талібан” залучився до опієвої промисловості

Хоча мак в Афганістані вирощувався століттями, країна не виробляла та не продавала цю речовину лише до кінця 1970 – х років. У 1979 році уряд втратив контроль над сільською землею вздовж пакистанського кордону під час війни з Радянським Союзом. Партизанські бійці почали використовувати опіум як спосіб фінансування масштабних закупівель зброї. У період з 1972 по 1980 рік навколишні країни, Іран, Пакистан і Туреччина, заборонили виробництво та продаж опіуму, що відкрило ринок для Афганістану.

У 1996 році, після виходу Радянського Союзу, таліби, релігійно-політична група, часто асоційована з тероризмом, захопили контроль над Афганістаном. Спочатку група заохочувала зростання опіуму, оскільки його виробництво вимагало в 9 разів більше працівників, ніж пшениця (одна з основних культур країни). Через порушення прав людини, підтримку тероризму та збільшення виробництва опіуму більшість інших світових урядів режим Талібану в Афганістані ізолювали. Прагнучи здобути міжнародне визнання, у 2000 році таліби заборонили виробництво опіуму. Ця заборона спричинила значну реакцію з боку мирного населення та негативно вплинула на економіку країни, спричинивши серйозну втрату доходів 15% населення. Цілком ймовірно, що це допомогло послабити талібів, зробивши їх вразливими до вторгнення США через рік.

З моменту свого краху у 2001 році таліби витратили останні 2 десятиліття на відбудову та поступовий контроль над сільськими районами, де вирощують мак та опій. Вони отримали прибуток від бурхливої ​​промисловості, ввівши податки та мита для фермерів, лабораторій та торговців. Голова кабульського офісу Управління ООН з наркотиків та злочинності Сезар Гудес зазначив, що ця група покладається на торгівлю опіумом як на основне джерело доходу.

Сучасний стан виробництва опіоїдів в Афганістані

Під час війни в Афганістані США зосереджувалися на обмеженні виробництва опіуму, одна з причин, щоб, серед інших причин, зупинити талібів. Спроби, такі як викорінення маку, авіаудари у підозрілі лабораторії героїну та альтернативні програми вирощування культури, коштували США понад 8 мільярдів доларів. В кінцевому підсумку ці зусилля не увінчалися успіхом. Фермери та робітники, які залежать від виробництва опіуму, розлютилися на участь США у Кабулі та почали підтримувати талібів.

Оскільки нещодавно “Талібан” отримав контроль над Кабулом, а США відступали, Афганістан переживає стан економічної та гуманітарної кризи. Найдовша війна в історії Америки залишила країну з роками масових руйнувань. Мільйони мирних жителів були вирвані з будинків, тоді як іноземна допомога була скорочена, а місцеві витрати скорочуються. Ці фактори, ймовірно, змусять багатьох збіднілих афганців більше залежати від виробництва опіуму. У 2019 році збирання опіуму забезпечило країні 120 000 робочих місць.

Прессекретар “Талібану” Забіхулла Моджахед звернувся до опіумної промисловості країни на пресконференції минулого тижня. Він пообіцяв, що Афганістан не буде країною вирощування опіуму, посилаючись на заборону 2000 року. Щоб припинити виробництво героїну та контрабанду наркотиків, Муджахід каже, що країні знадобиться допомога.

“Відтепер Афганістан буде країною, вільною від наркотиків, але йому потрібна міжнародна допомога. Міжнародна спільнота має допомогти нам, щоб ми мали альтернативні культури. Ми можемо запропонувати альтернативні культури. Тоді, звичайно, дуже скоро ми зможемо довести це до кінця », – сказав Муджахід.

Експерти вважають, що ця обітниця навряд чи здійсниться, оскільки торгівля опіумом стала надто важливою для економіки Талібану та Афганістану. Країна на шляху до того, щоб перетворитися на “державу наркотиків”, тому що завод маку набагато прибутковіший за будь-які інші їхні грошові культури. Лише за останній рік вирощування опіуму в Афганістані зросло на 37%. Заборонивши виробництво опіуму в Афганістані, таліби ризикують відчужити сільські райони країни та фермерів, які фінансово залежать від цієї речовини. Такий економічний вплив може призвести до можливого повстання проти них. Водночас група сподівається уникнути ізоляції, яку вони зазнали у 1996 році, коли вперше отримали контроль.

«Ми більше не хочемо повторювати конфлікт. Ми хочемо покінчити з чинниками конфлікту. Отже, Ісламський Емірат не має жодної ворожості чи ворожості ні з ким; ворожнечі прийшов кінець, і ми хотіли б жити мирно. Ми не хочемо жодних внутрішніх та зовнішніх ворогів “, – сказав Муджахід про наміри групи.

Хоча таліби стверджують, що хочуть припинити виробництво опіуму, що стало причиною 50 000 смертей від передозування США у 2019 році, збалансувати можливі економічні наслідки та опір з їх потребою в міжнародній підтримці буде складно. Це особливо вірно, оскільки група була і продовжує отримувати вигоду від торгівлі надзвичайно небезпечною та незаконною речовиною

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn