Щороку 31 травня Всесвітня організація охорони здоров’я відзначає Всесвітній день без тютюну. Він був створений для того, щоб привернути увагу більшої кількості людей про небезпеку та ризики для здоров’я, пов’язані з курінням тютюну, і зрештою, щоб припинити вживання тютюну в усьому світі.
Переважна більшість населення розвинених країн усвідомлює шкоду тютюну та куріння. Понад 7 мільйонів людей у світі помирає лише від куріння тютюну. Багато з нас знають, що він вважається основною причиною раку горла та легенів, а також основним фактором ризику багатьох інших видів раку. Однак маловідомо, що куріння тютюну є однією з основних причин серцевих проблем і захворювань. Мета Всесвітнього дня без тютюну – висвітлити цю проблему.
Відомо, що вживання тютюну та пасивне куріння спричиняють близько 12% усіх смертей від серцево-судинних захворювань і є другою провідною причиною серцево-судинних захворювань, поступаючись лише високому кров’яному тиску (яку також може сприяти куріння). Хоча ці цифри шкідливі для курців, важливо пам’ятати, що майже 900 000 людей гинуть від вдихання пасивного диму. Всесвітній день без тютюну також хоче звернути увагу на те, що курці впливають не тільки на своє здоров’я, а й на здоров’я людей і близьких, які їх оточують.
Нарешті, ВООЗ хоче привернути увагу до того факту, що з понад 1 мільярда людей у всьому світі, які палять, майже 80% з них знаходяться в країнах з низьким рівнем доходу, де захворювання та смерть, пов’язані з тютюнопалінням, матимуть найбільший вплив.