+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Вплив алкоголю

Алкоголь впливає як на тіло, так і на розум. Дізнайтеся, чому надмірне вживання алкоголю має фізичні та психологічні наслідки як для тих, хто вживає алкогольні напої, так і для тих, у кого діагностовано розлад вживання алкоголю.

Короткочасна дія алкоголю

Незважаючи на те, що людина може не регулярно зловживати алкоголем, вона все одно може відчути його короткочасний вплив на розум і тіло. Печінка може метаболізувати приблизно один стандартний напій алкоголю на годину. Однак це може змінюватися залежно від ряду факторів, включаючи вік, вагу, функцію печінки та стать. Як правило, споживання більше одного напою на годину може призводять до інтоксикації, підвищуючи вміст алкоголю в крові людини з кожним напоєм.

Вплив алкоголю може варіюватися від легкого, такого як почервоніння шкіри, до більш важких симптомів, таких як непритомність або блювота.

Інші короткочасні наслідки алкоголю можуть включати:

 • Зниження загальмованості, що призводить до поганого соціального судження.
 • Проблеми з концентрацією.
 • Втрата координації.
 • Втрата критичного судження.
 • Притуплене сприйняття, особливо зір.
 • Перепади настрою.
 • Знижена температура тіла.
 • Підвищений артеріальний тиск.
 • Падіння в непритомність.
 • Блювота.

Довгострокові наслідки алкоголю

Надмірне вживання з часом може спричинити хронічні проблеми з фізичним та психічним здоров’ям. Вживання алкоголю може спричинити пошкодження печінки, серцево – судинні захворювання та множинні типи раку

До довгострокових наслідків надмірного вживання алкоголю можна віднести:

 • Зменшення сірої речовини та білої речовини в мозку.
 • Втрата пам’яті.
 • Втрата уваги.
 • Проблеми з навчанням.
 • Алкогольний гепатит.
 • Фіброз печінки.
 • Стеатоз (тобто жирова печінка).
 • Рак горла, рота, гортані, молочної залози, печінки, колоректального або стравоходу.
 • Гіпертонія
 • Кардіоміопатія
 • Інсульт
 • Нерегулярне серцебиття

Отруєння алкоголем

Пияцтво- небезпечна практика, яка може завдати фізичної шкоди. Надмірне вживання може призвести до отруєння алкоголем.

Ознаки отруєння алкоголем включають:

 • Спантеличеність.
 • Нудота і блювота.
 • Уповільнене або нерегулярне дихання.
 • Ціаноз або шкіра синього кольору.
 • Бліда шкіра.
 • Низька температура тіла або переохолодження.
 • Несвідомість.
 • Судоми.

Надзвичайно важливо зателефонувати за номером 103, якщо ви відчуваєте, що людина відчуває алкогольне отруєння. Отруєння алкоголем може спричинити постійне пошкодження мозку і навіть смерть. Концентрація алкоголю в крові людини може продовжувати зростати після того, як вони припинять пити, і навіть після того, як вони втратять свідомість.

Наслідки зловживання алкоголем на організм

Хронічне вживання алкоголю пов’язане з багатьма серйозними проблемами зі здоров’ям. Нижче наведено деякі способи впливу алкоголю на організм:

Печінка: Одним із можливих важких медичних наслідків хронічного зловживання алкоголем є захворювання печінки. Згодом, при постійному зловживанні алкоголем, печінка може запалитися та/або утворитися рубці. Можуть розвинутися такі стани, як жирова печінка, алкогольний гепатит, фіброз та цироз. У людини також може розвинутися рак печінки.

Травна система: Алкоголь може зношувати слизову оболонку шлунка і збільшувати вироблення шлункової кислоти, що може сприяти виникненню виразок. Алкоголь також може змінювати розщеплення, всмоктування, транспортування, зберігання та виведення поживних речовин, що призводить до дефіциту поживних речовин та/або проблеми з повним використанням поживних речовин. Наприклад, дефіцит тіаміну поширений і може призвести до серйозних неврологічних проблем. Алкоголь також може погіршити контроль цукру в крові.

Підшлункова залоза: алкоголь стимулює вироблення підшлунковою залозою шкідливих речовин, що може призвести до панкреатиту. Панкреатит – це запалення підшлункової залози, яке погіршує травлення

Центральна нервова система (ЦНС): дефіцит тіаміну або вітаміну В1, пов’язаний з хронічним алкоголізмом, може призвести до синдрому Верніке -Корсакова. Симптоми можуть включати сплутаність свідомості, порушення координації, проблеми з навчанням та проблеми з пам’яттю. Захворювання печінки також можуть завдати шкоди мозку, що призводить до таких симптомів, як зміна сну, зміни настрою, зміни особистості, депресія, тривога, порушення концентрації уваги та порушення координації рухів. Занадто багато алкоголю також може перешкоджати росту нових клітин мозку

Здоров’я серцево -судинної системи : Вживання алкоголю ускладнює вплив на здоров’я серцево -судинної системи. У 2016 році серцево-судинні захворювання, спричинені алкоголем, спричинили, за оцінками, 593 000 смертей у всьому світі. Вживання надмірної кількості алкоголю пов’язане з високим кров’яним тиском, нерегулярним серцебиттям, проблемами з перекачуванням крові по організму, згустками крові, інсультом, кардіоміопатією (провисання, розтягнення серцевого м’яза) , або серцевий напад. Надмірне вживання алкоголю як безпосередньо, так і через неправильне харчування також може призвести до анемії.

Репродуктивне здоров’я: Надмірне вживання алкоголю може призвести до репродуктивних проблем, включаючи еректильну дисфункцію та нерегулярні менструації. І у чоловіків, і у жінок може бути знижена фертильність при тривалому вживанні алкоголю. Жінки, які п’ють під час вагітності, мають підвищений ризик викидня, мертвонародження. або мати дитину з фетальним розладом алкогольного спектру.

Кістки: Зловживання алкоголем може викликати дисбаланс кальцію в організмі, який є важливою поживною речовиною для підтримки здорових кісток. Вживання надмірної кількості алкоголю також може спричинити порушення виробництва вітаміну D, необхідного для засвоєння кальцію. Нестача кальцію збільшує ризик остеопорозу. Остеопороз збільшує ризик переломів кісток, що може спричинити серйозний біль та інвалідність

Психологічні наслідки алкоголю

Що стосується мозку, алкоголь діє як пригнічувач для ЦНС. Однак це може мати непослідовні ефекти, викликати захоплення користувачів за деяких умов та заспокоєння користувачів за інших умов. Збудження, як правило, при менших дозах, може бути наслідком придушення алкоголем гальмівних частин мозку. Вживання алкоголю може вплинути на такі функції, як дихання, мова, думка, пам’ять і рух. Психічні наслідки можуть включати зміни настрою, зменшення загальмованості, розслаблення, погіршення судження, уповільнення часу реакції, труднощі запам’ятовування, сплутаність свідомості та втрату свідомості. Хронічне вживання алкоголю може призвести до змін у мозку.

Надмірне вживання алкоголю, навіть якщо воно не є хронічним, може призвести до алкогольних індукованих психічних синдромів, таких як алкогольний депресивний розлад, алкогольний індукований біполярний розлад, алкогольний розлад сну, алкогольний психотичний розлад тощо. Ці розлади є тимчасовими і можуть виникнути після значної інтоксикації та/або відміни

Розлад вживання алкоголю також пов’язаний з кількома психічними захворюваннями, які можуть розвиватися окремо від розладу і навіть можуть передувати йому, наприклад, велика депресія, деякі тривожні розлади, шизофренія, біполярний розлад та інші. Також можуть існувати загальні основні фактори ризику, які збільшують ймовірність як розладів вживання наркотичних речовин, так і психічних захворювань.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn