+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Відновлення свого життя після залежності: 10 порад для нового початку

Раптом увійти в програму відновлення наркотиків і алкоголю і стати тверезим досить складно, але відновлення свого життя після залежності може тільки ускладнити ситуацію. Спочатку вам доведеться подолати симптоми абстиненції та тягу до використання знову. Повернення в реальний світ і продовження тверезого способу життя, проведеного роками наркомана, може бути як вийти з печери.

Перехідний процес вимагатиме кількох змін, кроків та рішень, яких необхідно суворо дотримуватись, щоб досягти успіху. Це має вирішальне значення, якщо ви працюєте над одужанням або нещодавно стали тверезими і хочете продовжити цей шлях після реабілітації

Після того, як ви витратили деякий час на лікування, перехідний процес відновлення вашого життя після залежності може бути складним і потребуватиме кількох кроків. Ось десять порад, як відновити своє життя після залежності.

Крок 1: Повільність і стійкість виграє гонку


Часто ті, хто нещодавно відновлюють своє життя після залежності, вважають, що вони раптово готові стрибнути назад у світ. Але вони зазвичай швидко усвідомлюють, що вони ще далеко не готові на 100%. Ви почуватиметесь пожвавленим і зарядитися енергією і житимете повною мірою, але вам слід помірковано жити. Швидше за все, зараз життя буде виглядати зовсім інакше, і може знадобитися час, щоб відновити клімат. Але пам’ятайте, що відновлення від наркозалежності тільки повільно і неухильно виграє перегони!

Крок 2: Зробіть все правильно


Ймовірно, що в дні зловживання психоактивними речовинами ви робили погані вчинки або зазнали невдач під час попереднього способу життя. Незважаючи на те, що ці речі відбувалися в епоху залежності, ці дії все одно викликали у людей розлад або ворожнечу. Однак більшість близьких будуть раді бачити вас здоровими і тверезими і почнуть усвідомлювати, що вплив старих ран може загоюватися з плином часу. Вкрай важливо швидко і ефективно знайти способи виправити будь -які пошкодження, які ви раніше завдали, і переконатися, що ви все виправили.

Крок 3: Зробіть те, що від вас очікується

Ще один крок, який слід зробити під час налагодження стосунків з друзями та родиною та з’ясувати, чого вони очікують і потребують від вас та їх очікування від вашої поведінки, коли ви маєте з ними стосунки. Наприклад, якщо ви почали вживати наркотики та алкоголь у підлітковому віці, а тепер вам за 20, на початку 30 -х років, життя змінилося. Ви можете згадати речі лише тоді, коли ви були тверезими членами сім’ї, але ці ролі та очікування у цих стосунках також змінилися.

Це обговорення не тільки заради вас, але і заради ваших близьких. Вони звикли вважати вас наркозалежними і продовжуватимуть так думати про вас, якщо ви не зможете показати себе інакше. Вони можуть навіть очікувати занадто багато зараз, коли ви повернулися до тверезості. Дотримуйтесь правил і зробіть те, що від вас очікується, щоб допомогти близьким побачити сьогодення та сформувати більш практичні стандарти для просування вперед.

Крок 4: Дотримуйтесь

Життя після реабілітації буде досить важким, щоб пристосуватися до життя і знайти час, щоб детально обговорити, що від вас очікується. Але тепер, коли друзі та рідні дали вам основні правила, рухаючись вперед, тепер вам доведеться цього дотримуватися. Ви подолали наркоманію та залежність, і тепер настав час змінити інші звички, що стосуються того, як ви ставитесь до інших, що ви робите для них, виконуєте зобов’язання тощо.

Люди, з якими ви спілкуєтесь, можуть бути належним чином вражені інтересом, який ви проявляєте до того, у що вони вірять, і від якого потрібно враховувати їх очікування. Але те, що справить на них враження та допоможе сформувати міцні стосунки, – це виконувати свої зобов’язання зараз і в довгостроковій перспективі.

Крок 5: Залиште старих друзів позаду


Після виходу з реабілітації вкрай важливо розірвати зв’язки з усіма попередніми друзями, які зловживають наркотиками та мають залежність. Незалежно від підтримки, вони стверджують, що нададуть вам на вашому шляху до тверезості, факт, що їхня присутність лише зупинить ваш прогрес. Навіть у ситуаціях, коли це хороший друг чи навіть член сім’ї, вони принизять вас і, можливо, змусять знову використовувати.

Під час індивідуальних сеансів психотерапії ви дізнаєтесь, що навіть друзі та члени сім’ї, які щасливі, що ви стали тверезими, все ще можуть не повністю підтримувати ваш новий спосіб життя. Але не сприймайте це особисто. Вони просто бояться, що ви накладете на них свої чисті способи життя та спосіб життя. Вони усвідомлюють, що ваше життя йде в абсолютно різних напрямках разом з ними на протилежному кінці спектру.

Навіть якщо це не так, і ви все ще повністю підтримуєте один одного, спілкування з іншими особами, що п’яніють або підпивають, лише спокусить вас. Перебування поруч з ними може в будь -який момент викликати рецидив, тому тримайтеся подалі або тримайте його у зайнятих, офіційних місцях зустрічей. Жодне почуття не варте вашого здоров’я, щастя і особливо тверезості! Залиште старих друзів позаду.

Крок 6: Знайдіть нові захоплення


Ще в часи вживання наркотичних речовин повсякденне життя, ймовірно, оберталося пошуками та вживанням наркотиків чи алкоголю. І моменти, коли ви не були зайняті вживанням субстанції, можливо, були затьмарені думками про те, коли і як ви збираєтеся знову призначити використання. Отже, тепер, коли ви чисті, що ви зараз будете робити зі своїм вільним часом?

Залежність від наркотиків залишила у вашому житті величезну діру, і тепер саме час вам заповнити цю діру чимось продуктивним, захоплюючим та веселим. Знайти нові захоплення легко; спробуйте, займаючись волонтерством, здобуваючи подальшу освіту чи інші позитивні та задоволені захоплення, зберегти нове життя на правильному шляху.

Крок 7: Почніть виконувати вправи

Згадайте часи вживання алкоголю та зловживання ним. Як часто ви тренувалися в цей період? Хоча зараз ви чисті та тверезі, чи у вас все добре? Ті, хто починає займатися спортом, можуть відчути світ відмінностей щодо покращення загального стану мозку, підвищення рівня енергії, почуття впевненості в собі та почуття благополуччя.

Будь то піші прогулянки, плавання, йога, їзда на велосипеді, пілатес, відвідування спортзалу чи командний вид спорту, вправи можуть вивести речі на зовсім інший рівень. Ще однією причиною почати займатися спортом є зустріч з людьми, присвяченими здоровому способу життя, які допоможуть підтримати ваші нещодавно знайдені здорові звички.

Крок 8: Почніть дієту


Як і більшість людей, які роками зловживали наркотиками, ви, ймовірно, протягом цього періоду не мали найкращої дієти. На стан вашого організму впливає те, що ви їсте, і тепер воно може проявляти ознаки недоїдання, викликане тривалим нехтуванням. Дуже важливо звести до мінімуму кількість жирів, виключити нездорову їжу зі свого раціону, виключити цукор та нездорову їжу та щодня їсти свіжі фрукти, овочі, рибу та нежирне м’ясо. Також пийте багато води та скоротіть кількість кави або енергетичних напоїв.

Всебічна зміна здоров’я не відбудеться за одну ніч, але з часом ваші смаки зміняться, і ви почнете відчувати тягу до здорової їжі. Далі ви побачите надзвичайні зміни у зовнішності, імунітеті, рівні енергії та загальному здоров’ї. Але це відбувається тільки тоді, коли ви починаєте дієту.

Крок 9: Вдосталь відпочиньте


Яким би не був ваш режим сну в епоху зловживання психоактивними речовинами, це, ймовірно, не дуже сприяло забезпеченню хорошого психічного та фізичного здоров’я. Просидіти всю ніч і спати цілий день разом із порушеним сном протягом ночі шкодило вашому здоров’ю чи настрою. Проведення декількох днів без сну, а потім збій – це лише кілька базових моделей режиму сну, які кваліфікуються як відпочинок для наркоманів.

Швидше за все, ви були б здивовані, побачивши різницю, коли можна спати вісім годин щоночі. Це може допомогти перетворитись у набагато кращий настрій, підвищити рівень енергії, загострити розумову пильність, покращити стан здоров’я тощо. Але все починається з достатнього відпочинку.

Крок 10: Встановіть і досягніть цілей

Найважливіший крок для реабілітації від наркозалежності – це з’ясувати свої життєві цілі та взятися за їх виконання. Це допоможе привести в рух інші позитивні речі. Тепер, коли ви рухаєтесь по твердому шляху до своєї мрії, як -от фізичні вправи, багато відпочиваєте і добре ставитесь до близьких, зрештою стане відповідним. Це особливо важливий крок на практиці, оскільки ви, ймовірно, не ставили перед собою жодних значущих цілей через зловживання психоактивними речовинами. Тепер ваше нове майбутнє – це чистий аркуш, і ви можете вирішити, ким і ким ви хочете стати, досягти в житті, але ви повинні прийняти це рішення і виконати його.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn