+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Сон і наркоманія

Якщо ви або член родини коли-небудь стикалися з наркоманією, ви, мабуть, відчували негативні наслідки залежності на сон. Як вживання наркотиків, так і симптоми абстинентного синдрому можуть ускладнити засинання і сон протягом ночі.

Це стосується не лише “вуличних наркотиків”, таких як кокаїн або героїн, але також алкоголю, ліків, що відпускаються за рецептом, та деяких безрецептурних ліків.

Але чи знали ви, що ці стосунки йдуть в обидві сторони? Подібно як вживання наркотиків може спричинити проблеми зі сном, так само проблеми зі сном можуть призвести до зловживання наркотиками.

У цій статті ми допоможемо вам зрозуміти складні взаємозв’язки між зловживанням наркотиками та сном та тим, що ви можете зробити, щоб отримати якісний сон, необхідний вам, коли ви одужуєте від наркоманії.

Молода людина, зчепивши руки
Як різні залежності від речовин заважають спати
Наркоманія визначається як «захворювання мозку, спричинене хронічним вживанням наркотиків, яке перешкоджає та вносить зміни в схеми мозку та хімію, і ці зміни призводять до компульсивної поведінки, людини яка вживає наркотики».

Але ці зміни в нашій хімії та схемі мозку не лише призводять до компульсивного вживання наркотиків; вони також можуть призвести до проблем зі сном. Зловживання речовинами може спричинити як гострі (короткочасні), так і хронічні (тривалі) проблеми зі сном. Для деяких це може призвести до розладів сну, таких як безсоння та апное сну.

ТОЧНО ЯК І ЧОМУ НАРКОТИКИ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШ СОН?

Як правило, прийом наркотиків призводить до хімічних змін в організмі, які можуть мати прямий вплив на наш добовий ритм, який є біологічним годинником, відповідальним за наш цикл сну / неспання.

Ці стосунки є більш ніж дещо складними, значною мірою завдяки великій різноманітності доступних сьогодні ліків. Щоб зрозуміти, що відбувається стосовно зловживання наркотиками та сну, потрібно розглянути кожну категорію наркотиків окремо.

Стимулятори: кокаїн та амфетаміни

Якщо ви коли-небудь пили каву занадто близько до сну, ви, напевно, вже відчували, як стимулятори можуть порушити сон. Ця категорія наркотиків, яка включає такі речі, як кокаїн та амфетаміни, підвищує рівень почуття пильності. Приймаючи їх занадто близько до сну, вони можуть надзвичайно важко засинати.

Більше того, тривале вживання стимулюючих препаратів може впливати на рівень нейромедіаторів (хімічні речовини головного мозку, що відповідають за настрій, енергію, навчання тощо).

Візьмемо, наприклад, кокаїн. Коли хтось вживає кокаїн, енергія та ейфорія, які вони відчувають, зумовлені короткочасним підвищенням рівня дофаміну, що циркулює в мозку. Це підвищення пильності може безпосередньо впливати на сон, а хронічне вживання може призвести до зменшення швидкого сну, що призведе до денної втоми та труднощів з пам’яттю.

Коли ви припиняєте вживати кокаїн, порушений сон може тривати кілька місяців після припинення прийому наркотиків, а рівень нейромедіаторів в організмі та добовий ритм потребують часу, щоб відновити рівновагу.

Амфетаміни, які містяться в деяких ліках, що відпускаються за рецептом, а також у таких вуличних ліках, як метамфетамін, також є потужними стимуляторами, які можуть погіршити якість вашого сну. З періодом напіввиведення 9-15 годин половина препарату все ще може перебувати у вашому організмі, коли ви лягаєте спати, навіть коли ви приймаєте його рано вдень.

Крім того, амфетаміни впливають на центральну нервову систему, не даючи людям не спати після вживання та викликаючи порушення сну під час абстиненції. Подібно до кокаїну, амфетаміни можуть спричинити зміни в нейромедіаторах, що може призвести до тривалих труднощів зі сном.

Депресанти та седативні засоби: алкоголь та марихуана

Вживання алкоголю та куріння коноплі може скласти враження, що вони допоможуть вам заснути. На жаль, дослідження показують, що як короткочасне, так і тривале вживання цих препаратів може погіршити ваш цикл сну, як правило, негативно.

Відомо, що алкоголь допомагає заснути, але якість сну, яку ви досягаєте після вживання алкоголю, як правило, значно нижча, ніж коли ви утримуєтесь від пиття. Крім того, вживання алкоголю може збільшити ваші шанси на апное сну, хропіння та нічні кошмари.

Що стосується вживання марихуани, короткочасне вживання може допомогти від бесоння. Однак, коли справа стосується тривалого використання, дослідники виявили негативний вплив на якість сну.

Людям, які вживають конопель п’ять і більше разів на тиждень протягом трьох місяців і більше, зазвичай потрібно більше часу, щоб заснути, менше спати всю ніч і відчувати менш поновлювальний повільний сон, ніж люди, які не вживають конопель або вживають його рідше .

Галюциногени: МДМА та ЛСД

Галюциногени, такі як MDMA (екстазі) та LSD (кислота), можуть порушити сон подібним чином, як стимулятори, оскільки ці препарати також можуть посилити почуття пильності. Крім того, багато галюциногени частково змінюють сприйняття через втручання у нейромедіатор серотонін, який є важливим для регулювання сну.

Опіоїди: Героїн та знеболюючі засоби

Зловживання опіоїдами поширюється, в основному, завдяки використанню цих знеболюючих препаратів (включаючи морфін, оксикодон, кодеїн та гідрокодон). Багато наркоманів-опіоїдів — це люди, які випадково потрапляють у залежність від цих знеболюючих препаратів, дехто звертається до героїну, іншого опіоїду, коли стає складно отримати рецепт.

Хоча ці препарати можуть бути особливо ефективними при лікуванні болю, вони мають високий потенціал для звикання та зловживання, а це може призвести до проблем зі сном.

Вживання опіоїдів призводить до погіршення якості сну, менш відновного сну та швидкого сну (швидкого руху очей). Більше того, виведення опіоїдів добре відоме тим, що робить сон надзвичайно важким.

Як позбавлення сну призводить до зловживання наркотиками

Хоча багато людей знають, що зловживання наркотиками може призвести до недосипу, менше людей усвідомлює, що позбавлення сну може спричинити наркоманію та зловживання. Є два основних способи, як це може статися:

ВИКОРИСТАННЯ ЛІКАРСТВ ДЛЯ СОН

Люди, які борються з безсонням або іншими порушеннями сну, іноді вживають такі наркотики, як алкоголь та марихуана, щоб допомогти їм заснути. Ці препарати не тільки не сприятимуть якості сну в довгостроковій перспективі, але це вживання може призвести до зловживання наркотичними речовинами та звикання. Крім того, як ліки, що відпускаються за рецептом, так і без рецепта, можуть також призвести до звикання та зловживання.

Чому сон важливий для одужання від наркоманії

Подолання зловживання наркотиками вимагає періоду детоксикації наркотиків, коли з часом ви повністю виключаєте вживання наркотиків. Цей період надзвичайно складний, оскільки виникають симптоми абстиненції.

Одним із симптомів абстиненції є проблеми зі сном. Оскільки недостатній сон пов’язаний з поганим самоконтролем, для одужаючих наркоманів важливо робити все, що можна, щоб висипатися і зменшити шанси на рецидив. Більше того, сон допомагає тілу та розуму відновитися, а фізичне та духовне зцілення є важливою частиною процесу відновлення.

Оскільки всі порушення наркоманії пов’язані з порушенням сну, вивчення способів покращити вашу здатність спати може допомогти вам подолати наркоманію.

Поради щодо отримання якісного сну під час відновлення після наркоманії

Є багато речей, які ви можете зробити, щоб допомогти своєму тілу скласти здоровий графік сну. Хоча деякі з цих порад можуть негайно допомогти, пам’ятайте, що перш ніж результати помітять, може знадобитися час і зусилля.

1. ВСТАНОВИТИ ЗДОРОВИЙ ГРАФІК СОНУ І ДОТРИМУЙТЕСЬ

Внутрішні годинники людини прив’язані до природного циклу світло / темрява, це означає, що ми маємо спати в темні години і не спати в світлі години. Через це важливо по можливості узгоджувати години сну з природною темрявою.

Незважаючи на те, що це нормально надто довго розтягуватись на тиждень і “наздоганяти” сон під час вихідних, не так працюють наші біологічні годинники. Найкраще лягати спати і прокидатися в один і той же час (або принаймні якомога ближче до нього) щовечора тижня.

Нарешті, спробуйте, щоб цей графік був десь між 7 і 9 годинами, щоб ви отримували необхідну кількість сну. Ви можете спробувати режим сну перед сном щовечора з 21:00 до 6:00.

2. ЗМЕНШИТИ ЕКСПОЗИЦІЮ СВІТЛА ДО ПІЗНА

Люди чутливі до світла, завдяки яскравим вогням (особливо блакитним, як ті, що зустрічаються в електроніці та флуоресцентних лампочках), які тримають нас напоготові та ускладнюють засипання. Якщо у вас занадто велика експозиція світла перед сном, ваш внутрішній годинник навряд чи буде працювати належним чином.

Найкраще, що можна зробити? Уникайте електроніки щонайменше за 2 години до сну. Якщо у вас виникають проблеми з цим, використовуйте окуляри, що блокують синє світло, і ви можете надіти їх, щоб обмежити вплив синього світла.

3. ВПРАВИ ЩОДЕННО, АЛЕ НЕ ПЕРЕД СНОМ

Помірні фізичні вправи можуть допомогти вам добре виспатися, але, виконавши їх за три години до сну, насправді може ускладнити засинання. Уникайте вправ перед сном, якщо ви боретеся зі сном.

4. УНИКНІТЬ ІНШИХ ПОДІЙ ЯК ЗАВАДЯТЬ СНУ

Якщо ви дійсно хочете спати всю ніч, ви хочете налаштуватися так, щоб ви могли це зробити. Ще може включати включення телефону або включити режиму польоту або режим «Не турбуй», щоб вас не турбували партнери чи діти, що входять і виходили, а також домашні тварини і діти у вашій спальні, якщо це спричиняє труднощі зі сном. .

5. ПРИЙМІТЬ ВАННУ АБО ДУШ ДО СНУ

Приймання теплої ванни або душу приблизно за 1-1,5 години до сну може служити допоміжним засобом для сну, допомагаючи полегшити ваше тіло в режимі сну. Це завдяки підвищенню температури, яке відбувається у ванні, і наслідку зниження температури, що відбувається, коли ви виходите з неї. Це імітує природне зниження температури тіла, яке відбувається перед сном, коли ваш циркадний ритм працює належним чином.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn