+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Скільки триває відмова від габапентину та прегабаліну

Габапентин (Нейронтин, Лірика,Прегабалін) – протисудомний засіб, що використовується для лікування судом і нервової болю. Його часто призначають «не за призначенням» для лікування мігрені, фибромиалгии і болю.В даний час це не контрольована речовина, тому що експерти завжди вважали, що у нього мало можливостей для зловживання або залежності. Незважаючи на його юридичний статус, кількість рецептів на габапентин значно збільшилася за останнє десятиліття, і недавні дослідження вказують на зростання числа випадків незаконного зловживання.

Огляд

Симптоми відміни від габапентина виникають рідко, але все ж трапляються. Огляд медичних журналів, опублікованих в період з 1993 року, коли габапентин був схвалений, по 2015 рік, виявив 18 звітів про випадки залежності, залежності або абстиненції від габапентіну.

Лікарі публікують звіти про випадки, коли вони стикаються з пацієнтом з рідкісним захворюванням або захворюванням, про який вони хочуть повідомити своїм колегам. Звіти про випадки важливі, тому що вони допомагають поглибити знання і виявити предмети, гідні подальшого дослідження.

Варто відзначити, що те, що повідомлень про синдром відміни габапентина так мало, не обов’язково означає, що це так рідко, як думали люди. Можливо, багато людей просто не звертаються за лікуванням від абстиненції габапентина.

Незаконне вживання габапентина також збільшується. У невеликому опитуванні осіб, що зловживають ліками, що відпускаються за рецептом, в Аппалачах, штат Кентуккі, 15% повідомили, що вживали габапентин для отримання кайфу. Це число на 165% більше, ніж роком раніше, і на 2950% більше, ніж в 2008 році.

Схоже, що залежність і абстиненція від габапентина найбільш поширені серед людей, що вживають хоча б одну іншу речовину, такі як опіоїди чи алкоголь. В описах клінічних випадків всі пацієнти мали в минулому проблеми з наркотичною або алкогольною залежністю.

Користувачі опіоїдів повідомляють про використання габапентину для посилення свого кайфу. Споживачі кокаїну повідомляють про те ж, а також про спроби використовувати габапентин для полегшення синдрому відміни кокаїну.

Ознаки та симптоми

Серед задокументованих випадків абстиненція габапентину почалася між 12 годинами і 7 днями після останньої дози. У більшості випадків симптоми відміни спостерігались протягом 24-48 годин.
загальні симптоми

Найбільш частим симптомом було збудження, яке спостерігалося приблизно в половині зареєстрованих випадків. Наступними найбільш частими симптомами були помішання і дезорієнтація, за якими слідували:

  • Пітливість
  • Шлунково-кишкові симптоми
  • Тремор
  • Швидкий пульс
  • Підвищений артеріальний тиск
  • Безсоння

У багатьох випадках, описаних в медичних журналах, люди вводили абстинентний препарат габапентину без наміру. Зазвичай це було результатом того, що габапентин закінчився або залишив його вдома під час поїздки за місто.

Ця вибірка випадків навряд чи відображає досвід більшості людей з абстинентного синдрому від габапентина. Причина цього в тому, що за невідкладною медичною допомогою звертаються тільки люди з важкими або тривожними симптомами.

Серед зареєстрованих випадків симптоми відміни габапентина зазвичай досягли свого піку через три дні після прийому останньої дози. Майже у всіх випадках лікарі в кінцевому підсумку лікували симптоми, відновлюючи прийом попередньої дози габапантина. Після відновлення прийому дози симптоми зникли протягом декількох годин.

Як впоратися та відчути полегшення

Кращий спосіб справитися з синдромом відміни габапентина буде залежати від тяжкості симптомів відміни і стану вашого психічного і фізичного здоров’я. Ваша поточна доза габапентину і причини його прийому також є важливими факторами.

Зверніться за медичною допомогою, якщо ви або хтось, кого ви любите, вже відчуваєте симптоми відміни габапентина. Якщо у вашого близького є ознаки замішання або психозу, доставте його до відділення невідкладної допомоги.

Хоча це може здатися дивним, найкращими ліками від важких симптомів абстиненції габапентина є габапентин. Поновлення прийому звичайної дози габапентину позбавить від потенційно небезпечних симптомів, таких як делірій.

Після відновлення прийому звичайної дози вам слід записатися на прийом до лікаря, щоб обговорити ваші мотиви відмови від габапентина. Ваш лікар може допомогти вам безпечно знизити дозу. Зниження дози доведеться прийняти поступово зменшуються доз ліки протягом декількох тижнів або місяців.

Попередження

Хоча відміна габапентину не може бути добре вивчена, зареєстровані випадки викликають тривогу. У багатьох тематичних дослідженнях скасування габапентина беруть участь люди, у яких в анамнезі були психіатричні проблеми або проблеми зі зловживанням психоактивними речовинами. Якщо ви поділяєте один з цих факторів ризику, є підстави для занепокоєння.

Передуючі умови

Під час детоксикації та скасування часто повертаються симптоми раніше існуючих станів. У групі ризику знаходяться люди з біполярним розладом, психозом, депресією і епілепсію в анамнезі.

Якщо ви брали габапентин від болю, ваша біль може повернутися до рівня до лікування. Людям з цими станами може бути безпечніше пройти детоксикацію в умовах лікарні, де лікарі готові лікувати будь-які можливі ускладнення.

Якщо у вас і раніше існувало захворювання або в анамнезі складний синдром відміни психоактивних речовин, ви можете подумати про те, щоб провести перші кілька днів після відміни в лікарні або спеціалізованому стаціонарі для детоксикації.

Вагітність

Якщо ви вагітні, габапентин може мати непередбачувані ефекти. Існує одне тематичне дослідження, в якому дитина була госпіталізована в відділення інтенсивної терапії новонароджених, тому що він народився з абстинентного синдрому габапентина.
Якщо ви вагітні, поговоріть зі своїм акушером про безпеку габапентина і про можливість його зниження до народження дитини.

Тривале лікування

Ваш довгостроковий план лікування залежності від габапентина буде залежати від наявності раніше існуючих станів, включаючи зловживання психоактивними речовинами, і в першу чергу від причин, за якими ви приймаєте препарат.

Не існує клінічних протоколів, призначених для лікування синдрому відміни габапентина. Ви і ваш лікар можете працювати разом, щоб знайти найкращий шлях .

На загальну думку, зниження дози габапентину може допомогти запобігти тяжким симптоми відміни. Ви можете зменшити дозу самі, але краще підтримувати зв’язок зі своїм лікарем.

Якщо ви брали габапентин в високих дозах, прописаних лікарем, вам слід проконсультуватися з цим лікарем, перш ніж ви самостійно зменшити дозу або припинити прийом ліків. Ваш лікар розповість про ризики та переваги припинення прийому габапентину.
Залежно від вашої ситуації ризики можуть включати судоми, опіоїдна залежність або біль. Ваш лікар може порадити перейти на інші ліки, перш ніж повністю відмовитися від габапентина.

Якщо ви зловживали своїм рецептом габапентина, змішуючи його з іншими ліками або алкоголем, зниження дози може виявитися недостатньо. Залежність – це складне захворювання мозку, що вимагає тривалого лікування.

Комплексні програми лікування залежності зазвичай поєднують в собі різні тактики, щоб допомогти вам зрозуміти, чому ви взагалі почали зловживати наркотиками. Сеанси індивідуальної і групової терапії можуть навчити вас розпізнавати негативні моделі

Поведінки, що ведуть до вживання наркотиків. Консультант, терапевт або психолог також можуть допомогти вам розробити стратегії роботи з тригерами і тягою.

Ресурси

Якщо ви або хтось, кого ви любите, відчуваєте серйозні симптоми відміни габапентина, такі як сплутаність свідомості або марення, не соромтеся звертатися за невідкладною медичною допомогою. Якщо ви плануєте припинити прийом габапентину, вам потрібно буде записатися на прийом до лікаря або до лікаря первинної медико-санітарної допомоги, який може допомогти вам в процесі поступового зниження дози.

Якщо ви боретеся з проблемами залежності, особливо якщо ви змішували габапентин з іншими наркотиками або алкоголем, вам потрібно буде знайти довгострокову підтримку. У вас є кілька варіантів, в тому числі:

  • Психолог, психіатр або консультант у приватній практиці або в лікарні
  • Стаціонарне відділення детоксикації
  • Центр лікування залежностей, що пропонує стаціонарні або амбулаторні програми.
  • Група підтримки однолітків, така як Анонімні Наркомани (АН)

Висновок

Скасування може бути складною, особливо якщо ви відмовляєтеся від більш ніж одної речовини. Якщо ви брали габапентин з опіоїдами, відмова від одної речовини може ускладнити дію іншої. Якщо ви лікуєтеся від опіоїдної абстиненції, обов’язково повідомте свого лікаря про своє застосуванні габапентину. Те ж саме і з алкоголем.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn