Алкоголь – це наркотик, який може викликати токсичність та звикання. Дізнайтеся, як виробляється алкоголь, скільки є у вашому напої та чому це може вплинути на ваше мислення, почуття та поведінку.
Активним препаратом, що міститься в напоях, що містять алкоголь, є хімічна речовина, яка називається етанолом. Коли дріжджі діють разом із цукром у зерні, фруктах та овочах, це спонукає їх до бродіння та руйнування. В результаті утворюються два побічні продукти – етанол, та вуглекислий газ, який виділяється в повітря у вигляді бульбашок.
Рівень алкоголю у напої залежить від того, як довго він бродив – чим довше він бродив, тим вище вміст алкоголю. Більш міцний алкоголь, такий як спиртні напої, виробляється, коли він переганяється, що видаляє частину води та отримується більш концентрований продукт.
Засвоєння організмом
Алкоголь всмоктується в організм людини насамперед через тонкий кишківник, а також шлунок. Алкоголь майже негайно впливає на організм оскільки його молекули малі й легко всмоктуються через тонкий кишківник та шлунок. Потім алкоголь може переходити безпосередньо в кровотік, де він розподіляється по всіх органах тіла, включаючи мозок.
Невеликий розмір і проста структура молекул алкоголю дозволяє йому легко проходити крізь мембрану кожної клітини в організмі. У високих концентраціях алкоголь впливає на багато клітин в організмі, включаючи печінку, серце і нервову систему.
У печінці спирт переробляється в хімічну речовину, яка називається ацетальдегід, яка може викликати рак. Концентрація ацетальдегіду зростає із вмістом алкоголю в крові.
Швидкість та тривалість дії.
Алкоголь починає впливати на мозок протягом п’яти хвилин споживання. Пік приблизно від 30 до 45 хвилин після одного стандартного напою (що містить близько 10 грамів алкоголю). Швидке вживання кількох напоїв призводить до вищого BAC, оскільки середнє тіло може розбити лише один стандартний напій на годину.
(BAC – Blood alcohol content/concentration) – це показник алкогольної інтоксикації, який використовується в законних або медичних цілях.
Алкоголь та задоволення
Той факт, що алкоголь покращує настрій тих, хто п’є в короткий термін, є важливою причиною того, чому багато людей п’ють, і що зміну настрою можна регулювати відповідно до споживаної кількості.
Алкогольні напої використовуються за властивостями, що змінюють настрій. Чим більше ви п’єте, тим більше частин вашого мозку німіє від заспокійливого наркотику-алкоголю
Оскільки алкоголь швидко рухається до мозку, він діє як анестетик для різних частин. Спочатку уражається лобова частка з негайними наслідками підвищеного задоволення, ейфорії, щастя та загального вираження позитивних настроїв. Ці почуття переживаються сильніше в групах, ніж під час пиття на самоті, і на них дуже впливають очікування.
Хороша новина полягає в тому, що це може зробити вас більш розслабленими. Погана новина полягає в тому, що це може забрати ваш здоровий глузд та погіршити ваше здоров’я. Ось чому люди ризикують незахищеним сексом, сваряться або стають жорстокими що призводить до зростання рівня злочинності та заражень інфекційними хворобами.
Скільки алкоголю у вашому напої?
Деякі алкогольні напої міцніші за інші (мають вищу концентрацію алкоголю).
- Пиво містить 0,9% до 6% алкоголю
- Вино містить від 12 до 14%
- Міцні вина, такі як херес та портвейн, містять від 18% до 20%
- Такі спиртні напої, як віскі, ром та горілка містять від 40% до 50%
Це означає, що при однаковій кількості напою і вино, і алкогольні напої вплинуть на вас швидше, ніж пиво.