+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Психоактивні речовини

Що таке психоактивні наркотики?

Алкоголь та наркотики є психоактивними речовинами, оскільки вони безпосередньо змінюють функціонування центральної нервової системи. Препарат є «психоактивним» завдяки своїй здатності збільшувати або зменшувати швидкість електричних імпульсів по нейтральних шляхах мозку. Наприклад, алкоголь уповільнює цю електричну активність, тоді як кокаїн прискорює. Психіатричні препарати як ліки можуть лікувати розлади головного мозку, стабілізуючи хімічний дисбаланс.

До категорій психоактивних речовин належать:

Депресанти
Алкоголь, опіоїди та седативні засоби-снодійні є депресантами. Хоча опіоїди та алкоголь іноді перераховані в окремих класифікаціях наркотиків, їх все ще називають депресантами. Деякі депресанти короткочасно стимулюють вищі мозкові центри. Це призводить до хвилювання та зменшення загальмованості, коли людина більше не відчуває себе стриманою. Цей ефект супроводжується депресією центральної нервової системи. Депресанти викликають розслаблення, седативний ефект, почуття ейфорії та зниження пильності, тривоги, емоційного дискомфорту або фізичного болю.

Стимулятори
До препаратів, класифікованих як стимулятори, належать кофеїн, нікотин, амфетаміни, метамфетаміни, кокаїн та кокаїн. Вони стимулюють центральну нервову систему, збільшують фізичну активність та створюють відчуття настороженості, добробуту та ейфорії.

Канабіноїди
Наркотики в категорії каннабіноїдів включають марихуану, гашиш та хеш-олію. Ці речовини можуть діяти як стимулятори, депресанти або галюциногени, а також спричиняти сприйняття, що викликає побоювання, і відчуття ейфорії, розслаблення чи добробуту.

Галюциногени або “психоделіки”
До препаратів, класифікованих як галюциногени або “психоделіки”, належать ЛСД, ПХФ, пейот, мескалін, псилоцибін та екстазі. Вони спотворюють реальність, змінюють сприйняття, стирають межі між собою та навколишнім середовищем, створюють ілюзію особливого розуміння або підвищеної емпатії до інших.

Інгалятори або «деліріанти»
Препарати, класифіковані як інгаляційні засоби, включають розчинники, гази та нітрати. Вони змінюють сприйняття, викликають психічну плутанину, створюють ейфоричний «порив» і викликають у людини відчуття, ніби він плаває.

Анаболічні стероїди
Препарати, класифіковані як анаболічні стероїди, є синтетичними речовинами, подібними до чоловічих статевих гормонів. Вони використовуються для підвищення спортивних результатів та змушують людину почуватися сильнішою, впевненішою та потужнішою.

Лікування, а не покарання, має бути пріоритетом

Коли людина, яка вчинила злочин, має наркоманію, не є розумним просто ув’язнення цієї особи. Якщо їх не лікувати, вони, швидше за все, повернуться до злочинів та наркотиків, але коли вони отримують лікування від наркоманії, вони різко рідше повторять злочини. Відмова від лікування людей, які зловживають алкоголем та наркотиками, коли вони перебувають у в’язниці, є протипродуктивною. Якщо відновлення буде засноване на профілактиці, то ми маємо вживати заходів, щоб запобігти зловживанню, а не просто покарати.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn