+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Наслідки вживання метамфетаміну

Сильно викликаючий звикання і потужний стимулятор, метамфетамін (найбільш відомий як «мет»), впливає на центральну нервову систему і викликає ряд несприятливих фізичних впливів на організм, деякі з яких виявляються негайно, а інші розвиваються з часом.

Метамфетамін відноситься до класу наркотиків, відомих як амфетаміни або стимулятори. Адерал (амфетамін / декстроамфетамин), який використовується для лікування синдрому дефіциту уваги і гіперактивності , також належить до цього класу. Але на відміну від схвалених FDA ліків, таких як Adderall, давно вважається, що незаконні метамфетаміни, такі як «кристалічний метамфетамін» (який отримав свою назву через свій скляний вид) і порошкоподібний «вуличний метамфетамін», мають більш високий потенціал для зловживання.

Є багато ефектів від вживання метамфетаміну, деякі з яких мають шокуючий ефект на зовнішній вигляд людини. Інші руйнівні проблеми зі здоров’ям, наприклад, що зачіпають серце і мозок, можуть бути не видно зовні.

Cтоматологічні проблеми

Тривале вживання метамфетаміну призводить до серйозних стоматологічним проблемам . Зубні проблеми, пов’язані з вживанням метамфетаміну, зазвичай викликані поєднанням поганого харчування і поганої гігієни порожнини рота, а також станами, викликаними прийомом препарату. Використання метамфетаміну часто призводить до стану, відомому як ксеростомія, або сухість у роті, що може привести до карієсу і захворювання ясен. Використання також може привести до розвитку бруксизма, скреготу і стиснення зубів, що з часом може призвести до руйнування зубної емалі.
Один аналіз показав, що у 96% людей, що вживали метамфетамін, були карієси, у 58% був карієс, який не лікували, а у 31% були відсутні шість або більше зубів.

Люди, що вживають метамфетамін, також частіше страждають захворюваннями пародонту і з більшою ймовірністю можуть мати інші захворювання, такі як захворювання скронево-нижньощелепного суглоба. Всупереч поширеній думці, дослідження показують, що у людей, які курять метамфетамін, не вище рівень стоматологічних захворювань, ніж у тих, хто нюхає або вводить наркотик шляхом ін’екціі.

Проблеми зі шкірою

Проблеми зі шкірою є одним з найбільш помітних наслідків вживання метамфетаміну. Метамфетамін пригнічує здатність організму до самовідновлення. У людей, що вживають метамфетамін, може розвинутися безліч проблем зі шкірою, включаючи прищі. Згодом шкіра може почати втрачати блиск і еластичність. Зокрема, виразки на шкірі можуть розвиватися в результаті повзання мурашок по шкірі, коли під шкірою повзають комахи. Це відчуття зазвичай призводить до нав’язливих подряпин і подряпин, які можуть пошкодити шкіру.

Втрата ваги

Інший фізичний ефект від вживання метамфетаміну – втрата ваги. Тривале використання препарату може призвести до виснаження і слабкості. Стимулюючі властивості препарату можуть викликати надмірні напади фізичної активності і в той же час пригнічувати аппетіт. Люди, що вживають метамфетамін, не тільки мають знижений апетит, але і часто порушені і енергійні, що призводить до швидкої втрати ваги. Дефіцит поживних речовин позначається і на шкірі, приводячи до старіння.

Пошкодження серця

Метамфетамін викликає ряд серцево-судинних захворювань, включаючи прискорене серцебиття, нерегулярне серцебиття і підвищений кров’яний тиск . Хронічне вживання може призвести до збільшення, потовщення або жорсткості серцевого м’яза, що ускладнює перекачування крові серця. Відповідно до одного аналізу, вживання метамфетаміну може також посилити колишні серцеві розлади, такі як коронарний атеросклероз або кардіоміопатія, що збільшує ризик інфаркту міокарда або навіть раптової серцевої смерті. А люди, які зловживають метамфетаміном, піддаються найбільшому ризику серцево-судинні ураження, такі як передчасна ішемічна хвороба серця.

Психоз і проблеми з психічним здоров’ям

Значне занепокоєння, замішання, агресивна поведінка, безсоння і розлади настрою можуть виникати у людей, що зловживають метамфетаміном. Крім того, у тривалого користувача можуть бути різні психотичні ознаки, такі як параноя, зорові і слухові галюцинації та марення. На жаль, психотичні симптоми можуть тривати роками після того, як людина кинула вживати метамфетамін, а стрес може спровокувати спонтанні рецидиви метамфетамінового психозу.

Структурні зміни в мозку

Метамфетамін змінює структури мозку, які відіграють важливу роль в прийнятті рішень, перешкоджає здатності пригнічувати непродуктивне, марну поведінку і погіршує вербальне навчання. Згідно з дослідженнями, вживання метамфетаміну також пов’язано зі структурними і функціональними змінами в тих частинах мозку, які пов’язані з пам’яттю та емоціями, що може пояснити емоційні і когнітивні зміни

Врахуйте що негативний вплив амфетамінів на людину не обмежується цим списком, й може викликати багато інших як самостійних так і супутніх зашворювань.

Побічні ефекти препарату можуть бути змінені

Хороша новина полягає в тому, що певні нейробіологічні наслідки хронічного зловживання метамфетаміном, як видається, є оборотними – принаймні частково. Одне дослідження показало, що, хоча біохімічні маркери пошкодження нервів зберігалися в мозку через шість місяців абстиненції метом, маркери нормалізувались через рік і більше після відключення метамфетфіну.

Якщо ви або кохана людина стикаєтесь із вживанням наркотичних речовин або залежністю, зверніться до служби довіри до Служби зловживання речовинами та психічного здоров’я , щоб отримати інформацію про служби підтримки та лікування у вашому місті.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn