В даний час нікотинова залежність є одним з основних факторів навколишнього середовища багатьох захворювань. Куріння шкідливе не тільки для курця, пасивні курці в навколишньому середовищі також піддаються наслідкам для здоров’я.
Сигарети та імунітет
Куріння є одним з основних факторів захворювань: серцево-судинної системи, дихальної системи та раку. На виникнення деяких з них впливає також знижений імунітет, що є наслідком звикання. Сигаретний дим також негативно позначається на: слизовій травної системи, нервовій системі, сечовому міхурі та нирках. Він виявляє алергенні властивості та знижує імунні функції, знижуючи стійкість проти бактерій та вірусів.
Хронічне обструктивне захворювання легенів
Хронічна обструктивна хвороба легень – один із можливих наслідків куріння. Він полягає в обмеженні потоку повітря через дихальні шляхи. Це процес, який важко повернути назад. Характеризується прогресивним перебігом. Це виникає в результаті аномальної запальної реакції легенів на шкідливі сполуки тютюнового диму. Отже, навіть при незначних фізичних навантаженнях бронхи не в змозі забезпечити легені потрібною кількістю повітря. Хвороба проявляється як: задишка, хронічний кашель та хронічне відхаркування. Пасивні курці також мають ризик хронічної обструктивної хвороби легенів.
Сигарети та рак
Дослідження не залишає сумнівів. Майже 90% випадків раку легенів спричинені курінням. Ця залежність також може призвести до раку гортані. Кожна сигарета містить понад 40 речовин, що мають канцерогенні властивості. Це збільшує ризик розвитку злоякісних новоутворень на 30-40%.
Вагітність та сигарети
Куріння сигарет під час вагітності є загрозою не тільки для жінки, але перш за все для дитини, що розвивається. Це призводить до збільшення концентрації чадного газу та нікотину в обох організмах. В результаті це викликає гіпоксію плода. Нікотин обмежує кровотік у материно-плацентарному кровообігу. Це призводить до обмеження росту дитини та ризику передчасного відділення плаценти. У вагітних жінок, які палять, підвищується ризик передлежання плаценти, викидня та передчасного розриву оболонок. Діти мам, що палять, характеризуються: вищим рівнем захворюваності та смертності, меншою вагою при народженні. Речовини, які переходять від тютюнового диму до крові, виробляють у плода прискорений пульс і знижують скорочувальну здатність серцевого м’яза. Крім того, тютюновий дим знижує імунітет плода, тим самим збільшуючи ймовірність внутрішньоутробної інфекції. Найсерйознішими наслідками куріння вагітної жінки є внутрішньоутробна смерть плода та підвищений ризик раптової дитячої смерті. Дослідження також показали зв’язок між курінням сигарет та пізнішим порушенням психічного розвитку дитини, поганими успіхами в навчанні, психомоторною гіперактивністю та алергічними захворюваннями.
Сигарети “легкі”
Одним із практикуваних способів кинути палити є заміна традиційних сигарет на сигарети, позначені як легкі. Це сигарети зі зниженим вмістом смоли та нікотину. Нічого більш ілюзорного немає. Легкі сигарети – прекрасний приклад маніпуляцій. Результати досліджень, проведених виробниками за допомогою спеціальних пристроїв, не мають нічого спільного з фактичною кількістю тютюнового диму, вдихуваного курцем.
Спосіб кинути куріння – таблетки
Одним із запропонованих методів відмови від куріння є фармакотерапія. Він пропонує широкий спектр засобів, які, здається, є найпростішим способом кинути залежність. На вибір є жуйки, скибочки та таблетки. Вони призначені для полегшення вашої тяги до нікотину. Можливі побічні ефекти при жуванні – головний біль, кашель, подразнення рота та горла. Часті жувальні гумки також не байдужі до зубної емалі. Пластирі можуть викликати свербіж і головний біль. Окремим асортиментом фармацевтичних продуктів є таблетки, інгредієнт яких полягає у поступовому витісненні нікотину з організму.
Нетрадиційний спосіб кинути палити
На думку деяких фахівців, методом, який приносить дуже хороші результати, є, наприклад, біорезонанс. Його ефективність сягає до 90%. Терапія займає всього 20 хвилин. Перед процедурою пацієнт викурює сигарету і залишає недопалок. Окурок поміщений в електрод чашки, підключений до апарату. Застосовуване змінне електромагнітне поле, яке випромінюють електроди, розміщені на тілі пацієнта, має погасити «тягу до нікотину». До побічних ефектів методу біорезонансу належать: сонливість, підвищена пітливість і постійна спрага.
До 12 годин після процедури слід випити 1,5 – 2 літри води.
Не потрібно нікого переконувати, що куріння сигарет має дуже серйозні наслідки для здоров’я. Тому варто подбати про своє здоров’я та своїх близьких. Існує багато способів кинути палити, і ефективність їх дуже індивідуальна. Це залежить від кількості викурених сигарет, досвіду курця, але найбільше це залежить від сили волі.