+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Лікування наркоманії – запобігання рецидивам

Ви коли-небудь замислювались, чому так багато наркоманів рецидивують? За статистичними даними, від 40 до 60% наркоманів, що одужують, мають принаймні один рецидив. Ризик реальний, і навіть найуспішніше лікування наркоманії не може його зменшити. Однак деякі центри оздоровлення допомагають своїм пацієнтам зрозуміти ризики та вживають заходів для їх зменшення. Існує два важливих способи зменшити ризик рецидиву:

1. Дізнайтеся більше про рецидиви загалом, щоб зрозуміти, чому і як вони виникають
2. Плануйте заздалегідь, щоб запобігти власному рецидиву

Давайте візьмемо їх по одному і подивимось, про що вони.

Розуміння рецидивів після лікування наркоманії

Рецидиви трапляються, коли вилікувані наркомани знову починають вживати алкоголь або наркотики. Багато наркоманів переконують себе, що одна випадкова доза їм не зашкодить. Інші пригнічуються різними ситуаціями, почуттями чи емоціями, і для полегшення вдаються до наркотиків або алкоголю.

Важливо пам’ятати, що достатньо однієї дози, щоб повернути колишнього наркомана на шлях самознищення. Це може зруйнувати їхнє здоров’я, стосунки та фінансову стабільність і навіть поставити під загрозу їхнє життя.

При рецидивах багато людей приймають ту саму дозу, яку застосовували до лікування наркоманії. Однак, особливо якщо минуло кілька місяців від останнього споживання, їх толерантність до речовини зменшилася. Доза, яка колись була звичайною, пізніше може стати фатальною.

Що може спровокувати рецидив?

Існує два типи факторів або тригерів, які можуть визначити у людини рецидив: внутрішні та зовнішні. Зовнішні тригери – це люди, місця та діяльність, які можуть стимулювати рецидив. Поширені приклади включають:

  • Товариші-наркомани або люди, які вживають наркотики або алкоголь
  • Стресові ситуації
  • Місця та середовища, що заохочують вживання алкоголю та / або наркотиків (бари, нічні клуби тощо)

Внутрішні тригери – це думки, емоції та почуття, які можуть підкреслити бажання вживати наркотики чи алкоголь. Поширені приклади включають почуття провини, страху, тривоги, нудьги, смутку, виснаження, щастя та бажання святкувати.

Як виникають рецидиви?

Подібно до залежності, рецидив настає поступово, поетапно. Перші зміни відбуваються на емоційному рівні. Людина починає втрачати контроль, відчуває перепади настрою та ізолює себе від своїх близьких.

Потім напруга наростає до того моменту, коли людина починає тягнути до наркотиків чи алкоголю і навіть фантазує про споживання. Деякі люди повертаються до свого старого оточення або починають відвідувати місця, де вони раніше випивали, і піднімаються.

Вони знайдуть виправдання і створять можливості для споживання наркотиків чи алкоголю знову, і врешті-решт їм поступляться.

Як запобігти рецидиву

Запобігання рецидивам – це триетапний процес.

1. Чесна самооцінка

Якщо ви дійсно хочете знову уникнути своєї залежності, вам слід зрозуміти, що спонукало вас до цього в першу чергу. Не поспішайте зрозуміти, як і чому ви закінчили пити, пити таблетки або робити собі ін’єкції. Крім того, визначте свої слабкі сторони, людей та ситуації, які змушують вас почуватися вразливими та можуть змусити вас споживати знову.

2. План

Налаштуйте розпорядок дня, який утримує вас від зовнішніх тригерів, від людей та місць, які можуть привести вас до рецидиву. Навчіться контролювати свої емоції, свої внутрішні тригери. Техніки розслаблення, фізичні вправи та терапія можуть допомогти.

Також допомагає скласти план резервного копіювання, якщо ви не можете уникнути певних тригерів. Можливо, у центрі оздоровлення, де ви пройшли успішне лікування наркоманії, є програма спостереження чи підтримки, до якої ви можете долучитися. Допомагає також наявність друга, до якого можна зателефонувати, родича або терапевта.

3. Отримати допомогу

Ви не самотні в цьому. Незалежно від того, визнаєте ви чи ні, ваша залежність впливає і на інших. Тому продовжуйте і просіть про їх допомогу. Поговоріть з ними відверто і поясніть, що вас турбує рецидив.

Скажіть їм ознаки, за якими вони повинні стежити, і попросіть їх допомогти вам усунути спокуси. Попросіть їх втрутитися, якщо чи коли ви просите це зробити. Всі вони оцінять ваші зусилля та допоможуть, якщо ви дасте їм шанс. Все краще і легше, ніж побачити, як кохана людина потрапляє назад у пекло наркоманії, псуючи своє життя та життя всіх навколо.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn