+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Куріння, вейпінг і COVID-19 нові факти

Курці і вейпери можуть бути схильні до важчих форм COVID-19.

  • COVID-19 вражає легені, а вплив, послаблює функцію легенів, піддає людей ще більшому ризику. Шкідливий вплив куріння на легені – добре
    задокументований факт. Існують свідоцтва того, що куріння електронних сигарет (вейпінг) також може наносити легеням шкоду.
  • Не дивно, що серед провідних організацій і експертів в області громадського охорони здоров’я зростає стурбованість тим, що курці стикаються з підвищеним ризиком важких форм COVID-19. Вейпінг впливає на імунну систему і може нанести шкоди легеням, тому споживачі електронних сигарет також можуть зіткнутися з підвищеним ризиком. Ми закликаємо всіх курців і споживачів електронних сигарет кинути палити, щоб захистити своє здоров’я – особливо в цей критичний момент.
  • У деяких країнах поширюються чутки про те, що куріння або вейпінг захищає споживачів тютюну від COVID-19. Це не доведено і небезпечно. Тютюн вбиває більше 8 мільйонів людей щороку, і його шкідливий вплив науково доведено.

Куріння завдає шкоди легеням

Куріння завдає шкоди легеням і погано впливає
на їх функцію.

• Легені курців виробляють більше слизу, і вона густіша, ніж у некурящих людей. Цей слиз погано виводиться, і легені стають схильні до розвитку інфеціі.

• Куріння також негативно впливає на вії невеликі, схожі на волоски виступи на поверхнях клітин дихальних шляхів, які захищають легені, допомагаючи прибирати бруд і інші частинки. В кінцевому підсумку вони руйнуються.

• Вплив сигаретного диму викликає запалення дихальних шляхів. Запалення і утворюється рубцева тканина ушкоджують мембрани, через які кисень потрапляє в кровоток.

Куріння викликає рак легенів, хронічну обструктивну хворобу легенів , астму
та інші респіраторні захворювання.

• Захворювання легенів, спричинені курінням, зустрічаються серед курців і некурящих людей, піддаються впливу тютюнового дима.

• Захворювання легенів, спричинені курінням, відносяться до патологічних станів, про які відомо, що люди, які мають їх, піддаються більшому ризику
тяжкого перебігу COVID-19.

Куріння погіршує імунітет

Куріння завдає шкоди імунній системі і, отже, погіршує здатність організму боротися з інфекцією. Це відбувається двома способами.

• Хімічні речовини, що містяться в тютюновому димі, пригнічують активність імунних клітин різних типів, які беруть участь в генералізованій і
специфічній імунній відповіді.

• Компоненти тютюнового диму також надмірно активують імунні клітини, які задіюються для боротьби з вдихуваним токсинами і їх впливом. Згодом цей прозапальний ефект може привести до пошкодження різних тканин в організмі і до ряду хронічних захворювань, включаючи різні аутоімунні
захворювання, серцево-судинні захворювання, рак, діабет і хронічну обструктивну хворобу легенів.

Куріння підвищує сприйнятливість до респіраторних інфекцій.

• Чи існують переконливі докази того, що курящі люди схильні до вищого ризику зараження вірусними і бактеріальними респіраторними інфекціями:

o Ризик розвитку пневмококових захворювань, таких як пневмонія і менінгіт, у курців в два-чотири рази вище, ніж у некурящих.
o Ризик захворіти на грип у курців удвічі вище, ніж у некурящих.
o Ризик заразитися туберкульозом у курців вище в два раза.

Беручи до уваги негативний вплив куріння на імунну систему і підвищену сприйнятливість курців до інших респіраторних інфекцій, цілком ймовірно, що куріння асоціюється з підвищеним ризиком зараження коронавірусів нового типу. Всесвітня організація охорони здоров’я підкреслює, що при курінні здійснюються повторювані рухи руки до обличчя, що підвищує ризик передачі вірусу з пальців і сигарет до рту. Аналогічно, багато хто висловлює побоювання з приводу куріння кальянів, при якому група осіб часто користується загальним мундштуком, що може сприяти поширенню коронавірусу нового типа.

Куріння є провідним фактором ризику розвитку неінфекційних захворювань.

• Куріння викликає рак та інші захворювання легенів, а також серцево-судинні захворювання і діабет.

• Наявність респіраторних і серцево-судинних захворювань збільшує ризик важкого перебігу хвороби у пацієнтів, інфікованих іншими відомими коронавірусами, включаючи віруси, які викликають близькосхідний респіраторний синдром (БВРС) і важкий гострий респіраторний синдром (ВГРС).

• Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що люди з НІЗ, швидше за все, в більшій мірі схильні до розвитку важких форм COVID-19.

Згідно з даними ВООЗ, наявні наукові дані показують, що курці в більшою мірою схильні до ризику розвитку важких форм COVID-19 і смерті від цього захворювання.

В одному з найбільших ранніх досліджень зв’язку між курінням і COVID-19 були вивчені результати захворювання у тисячі дев’яносто дев’ять пацієнтів з підтвердженою за результатами лабораторних аналізів інфекцією COVID-19 з 552 лікарень, розташованих в Китаї. У цьому дослідженні повідомляється, що з числа пацієнтів, які курили на той момент, 12,4% померли, були госпіталізовані до відділення інтенсивної терапії або потребували штучної вентиляції легенів в порівнянні з 4,7% з числа некурящих пацієнтів. Аналогічним чином, у 21,2% курців перебіг захворювання був в важкій формі в порівнянні з 14,5% некурящіх.

Вейпінг впливає на здоров’я

Ранні дослідження впливу куріння електронних сигарет продемонстрували їх шкідливий вплив на легені, а також на імунну та серцево-судинну системи. Ці дослідження, поряд з новими даними про тому, що пацієнти з порушеною функцією дихальної, імунної або серцево-судинної системи в більшій мірою схильні до ризику розвитку важких форм COVID-19, призвели до того, що органи охорони здоров’я та інші організації стали застерігати людей від використання електронних сигарет, особливо в період пандемії коронавіруса.

• Легені: вплив аерозолю з електронної сигарети може мати негативний вплив на різні типи клітин легеневої тканини, включаючи ті, які беруть участь у підтримці нормальної функції здорових легенів.

• Імунна відповідь: аерозоль, що міститься в електронної сигарети, також негативно впливає на деякі типи імунних клітин в легенях і може руйнувати їх, знижуючи здатність легких боротися з інфекціей. Крім того, нікотин – важнійший компонент аерозолю електронних сигарет, – як відомо, пригнічує функцію імунної системи в цілому.

• Серцево-судинна система: споживання електронних сигарет може мати короткочасні наслідки у вигляді зниження функції серцево-судинної тканини, яка управляє рухом крові в організме. Поки ще рано робити висновки про довгострокові наслідки куріння електронних сигарет, але ця дисфункція зазвичай спостерігається на ранніх стадіях розвитку серцево-судинних заболеваній.

Дослідники поки що ні виявили прямого зв’язку між курінням електронних сигарет і можливістю зараження COVID-19 або тяжкістю його перебігу у хворих людей. Однак, з огляду на ранні свідоцтва потенційної небезпеки електронних сигарет для здоров’я, зростає стурбованість тим, що споживачі електронних сигарет при інфікуванні COVID-19 можуть більшою мірою піддаватися ризику розвитку важких форм.

Ми закликаємо курців і споживачів електронних сигарет докласти всіх

зусиль, щоб кинути палити.

• Навряд чи буде більш підходящий момент, щоб кинути палити звичайні або електронні сигарети, ніж сьогодні, коли всі країни працюють над тим,
щоб обмежити поширення коронавіруса.

• Для захисту здоров’я і зниження ризику розвитку важких форм COVID-19 ми настійно рекомендуємо всім, хто споживає звичайні або електронні
сигарети, кинути палити. Дослідження показали, що відмова від куріння швидко покращує функцію легенів

Відмова від куріння швидко покращує функцію легенів

Відмова від куріння покращує функцію легенів, серцево-судинної системи, а також імунну відповідь, що дає більше можливостей для боротьби з важкими інфекціями, такими як COVID-19.

• Протягом двох тижнів після припинення куріння функція легенів покращується. Вії в дихальних шляхах, які захищають легені, відростають і повертаються до нормального рівня активності, полегшуючи боротьбу з інфекціей. Багато курці починають помічати зменшення таких
респіраторних симптомів, як кашель і задишка протягом одного місяця після припинення куріння.

• Після відмови від куріння зменшується викликане курінням імунне запалення, нормалізується кількість лейкоцитів у крові і поліпшується
функція імунної сістеми. Частота респіраторних інфекцій, включаючи пневмонію і бронхіт, серед тих, хто кинув палити, значно
нижче, ніж у тих, хто курить в справжній момент.

• Відмова від куріння практично відразу знижує артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Через двадцять чотири години після
відмови від куріння ризик серцевих захворювань починає знижатися. Зараз найкращий момент для того, щоб кинути курити. За словами д-ра Тедроса Аданома Гебреісуса, генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я, «відмова від тютюну – це одна з кращих речей, яку будь-яка людина може зробити для свого здоров’я ».

Інформація взята з сайту Campaign for Tobacco-Free Kids 

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn