+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Коротка історія алкоголю.

Багато тисяч років тому живі істоти випадково наткнулися на процес бродіння, який в подальшому люди стали використовувати для виготовлення спиртних напоїв.

Коли фрукти стають переспілими, цукор, що міститься в них, активно залучає мікроорганізми, які ми називаємо дріжджі. Дріжджі харчуються цукром, в результаті чого виробляється етанол – складова спирту. Такий процес називається бродінням.

Перші згадки в історії

Ніхто точно не може сказати, як давно люди почали виготовляти напої за допомогою процесу бродіння. Найперші відомості йдуть до нас із стародавнього Китаю і відносяться до 7000 року до н.е. Судячи по залишках від древніх судин, стародавні люди виготовляли алкоголь з винограду, меду, рису і проса. А через багато років процес виготовлення алкогольних напоїв шляхом бродіння активно поширився по всьому світу.

В Стародавньому Єгипті жителі постійно готували пиво зі злакових. Його пили люди всіх соціальних статусів, воно входило навіть в щоденний раціон простих робітників. Також там виробляли вино, але оскільки виноград через невідповідного клімату там не зростав, вино відносилося до дуже рідкісного напою і було дуже дорогим. А в таких місцях, як Рим і Греція, де винограду було в надлишку, вино було таким же доступним, як було доступно пиво в Єгипті.

З чого виготовляли алкоголь в давнину

Дріжджі викликають бродіння практично у всіх фруктах, тому стародавні люди виготовляли алкоголь з усього, що росло в їх оточенні. Наприклад, в Південній Америці алкоголь робили з зерна, зрідка навіть додавали в нього галюциногенні трави. У Мексиці алкоголь робили з соку кактуса. В Африці – з бананових пальм. В Японії – з рису. Майже в кожній країні нашої планети проводилися свої напої, одержувані завдяки процесу бродіння.

За та проти

У міру того, як алкоголь поступово набував популярності, він став входити в щоденне вживання. Деякі лікарі відзначали його цілющі властивості, а поети стверджували, що він підвищує творчий потенціал. Однак, знаходилися люди, яких хвилювало і надмірне вживання подібних напоїв. Стародавні філософи закликали до боротьби з алкоголем, богослови вважали вживання алкоголю гріхом і допускали лише його незначна кількість в богослужіннях. У деяких країнах з часом алкоголь був повністю заборонений.

Міцність алкоголю. відкриття

Отримані шляхом бродіння стародавні напої мали невеликий відсоток алкоголю. Дріжджі швидко гинули, і в цьому випадку процес бродіння припинявся. Тому кілька тисячоліть алкоголь не володів великою фортецею. Але після того, як був відкритий процес дистиляції, відбулися великі зміни. У стародавніх рукописах є опис процесу кип’ятіння рідин, раніше схильних до бродінню, з метою випарювання з них алкоголю. Для закипання алкоголю потрібна більш низька температура, ніж для води, тому алкоголь в процесі кип’ятіння випаровувався першим. Після охолодження пари виходив набагато більш міцний алкоголь, ніж той, який створювався в процесі бродіння.

Не так давно

У перший час одержуваний міцний алкоголь використовувався тільки в лікувальних цілях. Але через якийсь час він став дуже хорошим товаром, оскільки не псувався, на відміну від пива і вина. Після початку виробництва в Європі рома з цукрової тростини цей напій завжди був у моряків, з часом вони почали продавати його в Північну Америку. Європейці також завозили міцний алкоголь в Африку, вони змінювали його на рабів і необхідні товари. У деяких країнах алкоголь став використовуватися в якості грошової валюти. В ті часи, коли в світі відбувалися великі географічні відкриття, спиртні напої були постійним супутником мандрівників і першовідкривачів. Дорога в далекі країни могла тривати кілька місяців, а чистоту питної води було складно підтримувати в умовах тривалої подорожі. Тому, щоб вода залишалася свіжою, в бочку додавали алкоголь, так як він вбиває шкідливі мікроби.

Наші дні

З плином часу спиртні напої стали двигуном торгівлі в усьому світі, але їх роль в житті людства ставала все складніше і заплутаніше. Сьогодні алкоголь є одним із самих основних видів товарів практично в усьому світі і різноманітність його вражає. Міцний напій в наш час можна знайти на будь-який смак і колір.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on vk
Share on telegram
Share on odnoklassniki
Share on whatsapp
Share on email
Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn