Сходження тютюну на вершину було дуже швидким яскравим, хоча якби не певні історичні події та історичні особистості, можливо, сигарета не грала б таку вже значну роль в повсякденному житті величезної кількості людей.
Вважається, що тютюн з’явився в Центральній Америці приблизно 6000 г до н.е. Однак, пройшло ще 5 тисячоліть раніше, ніж індіанці майя почали жувати і курити тютюнові листя, а також змішувати листя тютюну з травами і рослинами і накладати отриману суміш на рани хворих людей.
Оскільки майя поступово розселялися по континентах, переміщаючись в Північну і Південну Америки, вони розвезли з собою і свій дорогоцінний тютюн.
Сторіччя по тому в епоху Великих географічних відкриттів тютюн був виявлений і завезений в новий світ.
Швидше за все, Колумб був першим європейцем, на власні очі побачили листя тютюну, проте, сам він їх не курив.
Дослідник Родріго де Херес, незабаром після Колумба, висадився на Кубі, де спостерігав, як місцеві жителі курять тютюнове листя, він і сам взяв безпосередню участь в курінні листя. Після повернення до Іспанії, Херес, чиї кораблі були навантажені тютюновим листям, шокував своїх співгромадян тим, що курив у їх присутності. Перш люди ніколи не бачили людини, з носа і рота якого валив дим. Люди вважали, що Хересом опанував диявол, і іспанська інквізиція засудила його до ув’язнення на кілька років, однак, за роки, які Херес провів за гратами, куріння стало в Іспанії дуже популярним.
У 1530-рр деякі європейці помітили, що на тютюні можна робити гроші, вони вклали свої кошти в те, щоб вирощувати цю дивовижну рослину. Поступово вони почали завойовувати землі навколо Карибського моря з уже існуючими плантаціями тютюну і стали експортувати товар до Європи.
Вважається, що першим на територію Сполученого Королівства в 1573 року тютюн завіз сер Френсіс Дрейк, хоча своєю популярністю при дворі королеви Єлизавети 1 тютюн зобов’язаний серу Уолтеру Релі.
У 1586 році сер Уолтер Релі відправився в подорож до американських берегів, де він зустрівся з Ральфом Лейн, губернатором Вірджинії. Саме Лейн показав Релі, що тютюн можна курити за допомогою глиняної трубки, що користується великою популярністю в тих краях.
Рік по тому колоністи, які до цього покинули Англію, щоб оселиться в Вірджинії, повернулися на батьківщину і привезли з собою моду курити глиняні трубки. Протягом довгих років після цього безліч англійських сімей відправлялися в Вірджинію, намагаючись заробити капітал на вирощуванні тютюну. Куріння трубок поступово стало популярним і в інших європейських країнах.
На початку 17 століття стали налагоджуватися регулярні поставки тютюну в Сполучене королівство, при цьому на перших порах обсяг імпорту становив 25 000 фунтів. Але вже до кінця століття імпорт зріс до 38 мільйонів фунтів, а численні виробники курильного і нюхального тютюну почали конкурентні війни.
Люльковий тютюн і нюхальний тютюн стали дуже популярні в Лондоні в 17 столітті, пізніше особливим шиком стало куріння сигар, але сигарети, якими ми їх знаємо сьогодні, з’явилися тільки в середині 1800гг.
З появою машин, що виготовляють сигарети, здатних видавати до 200 штук в хвилину, тютюнова індустрія стала швидко розвиватися і рости, а сигарети стали доступні ширшому колу людей. Першими на сигарети підсіли солдати, які брали участь у війнах, сигарети їм лунали для підтримки бойового духу.
До початку Другої Світової війни, американський президент Рузвельт зробив тютюн особливою захищеною культурою. На той період в Америці і Англії були перебої з тютюновими виробами, оскільки тютюн активно надсилається на фронт.
Після повернення з фронту додому солдати приносили сигарети в свої сім’ї, поширюючи моду на куріння.
Медичні дослідження про шкоду куріння на той момент знаходилися в стадії розвитку і не заявили про себе аж до 1950-х.
До цього часу тютюнові компанії вже розгорнули багатомільйонні виробництва, і погана слава була їм абсолютно ні до чого.
У 1965 році керівник служби охорони здоров’я США оголосив, що куріння викликає рак легенів. Слідом за цим реклама тютюнових виробів була заборонена на телебаченні, радіо, а виробникам було наказано друкувати попередження про шкоду здоров’ю на кожній пачці тютюнових виробів.
У 1973 році в США були введені обмеження на куріння в громадських місцях, всі авіакомпанії повинні були розділяти простір лайнера на зони для курців і некурящих людей.
У 1987 році було заборонено курити на борту літака, якщо політ не перевищує по тривалості 2 години.
У 1988 році глава охорони здоров’я США випустив результати дослідження, згідно з якими нікотин був визнаний наркотиком, що викликає звикання.
Реклама тютюнових виробів на сьогоднішній день заборонена в більшості країн для того, щоб уникнути звикання до тютюну ще більшої кількості людей.