+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Чи можна різко кидати курити

зміст:

Чому не можна різко кидати курити?
Що відбувається в організмі?
Побічні ефекти
За та проти
Думка лікарів
Висновки

Процес відмови від нікотинової залежності оточує велика кількість різноманітних міфів і домислів. Всі вони з’являються не на порожньому місці, адже виробники сигарет не хочуть втрачати своїх споживачів, поширюючи страшні історії про те, як важко кинути курити. Наприклад, багатьом з нас доводилося чути, що не можна різко кидати курити, так як це не просто шкідливо, а й небезпечно для здоров’я людини. У даній статті ми розглянемо основні питання, які безпосередньо стосуються такого способу позбавлення від шкідливої ​​звички. Щиро сподіваємося, що ця інформація допоможе всім, хто ще боїться різко кинути палити, але вже розуміє, що нікотин завдає колосальної шкоди.

Чому не можна різко кидати курити?

Головний аргумент всіх супротивників різкої відмови від сигарет – це серйозні наслідки для всього організму. Нібито людина, яка прийняла рішення різко кинути, відчуває настільки сильні страждання і емоційні переживання, що набагато простіше поступово знижувати кількість сигарет. Особливо це стосується людей, які перебували в нікотинової залежності протягом довгих років. Але найчастіше спроби зменшення кількості сигарет ні до чого не приводять. Пов’язано це з тим, що організм постійно потребує надходження нової порції нікотину. Людина продовжує палити, а число сигарет поступово стає тим самим.

Що відбувається в організмі?

Якщо різко кидати курити, то в організмі будуть відбуватися наступні зміни:

Посилення припливу крові. Різкий відмова від нікотину призводить до того, що кров починає більш активно надходити до серця і головного мозку. Поступово стабілізується нормальний тонус кровоносних судин, які сильно постраждали в період нікотинової залежності.

Поліпшення роботи кишечника. Токсичні речовини, що знаходяться в складі тютюнового диму, мають прямий вплив на роботу шлунково-кишкового тракту. Кинувши курити, людина починає відчувати позитивні зміни в протіканні всіх процесів травлення і всмоктування поживних речовин і вітамінів.

Відновлення імунної системи. Куріння істотно знижує імунітет, що захищає організм від дії різних речовин і вірусів. Саме тому багато курців хворіють значно частіше, ніж люди, які ніколи в своєму житті не пробували сигарет.

Насичення киснем. Поліпшення вентиляції легенів приводить до того, що в організм починає надходити більше кисню. В результаті людина поступово позбувається відчуття втоми і слабкості, яка переслідувала його до того моменту, як він не наважився різко кинути згубну звичку.

Побічні ефекти

Якщо людина прийняла рішення кидати курити, йому треба підготуватися до того, що в перші два тижні він буде відчувати нездужання і емоційне виснаження. Це природна реакція організму на відмову від нікотину.

Кинувши курити, людина зазнає цілий ряд побічних ефектів:

Невеликі запаморочення. Через те що в організмі нормалізується тонус альвеол і судин, людина починає відчувати кисневу недостатність. Це призводить до появи легкого запаморочення, яке зникає, коли організм колишнього курця адаптується до нового стану речей.

Поява задишки. Це явище виникає в результаті нестачі кисню. За час куріння дихальна система звикає працювати під впливом нікотину, тому спочатку людині стає важко дихати. Але приблизно через місяць задишка повністю зникає.

Зниження апетиту. Багато хто кинув курити говорять про те, що у них повністю пропадає апетит. Особливо даний факт проявляє себе в перші дні відмови від сигарети. Протягом тижня апетит поступово повертається і людина починає отримувати максимальне задоволення від прийому їжі.

Неприємний кашель. У легені починає надходити набагато більше кисню, що призводить до висновку шкідливих речовин, що скупчилися за час куріння. Ці речовини виходять через мокроту при кашлі у вигляді слизу. Через місяць кашель значно зменшується, а через півроку він пропадає повністю.

Проблеми зі сном. У перші дні, після того як людина перестає курити, йому стає важко засинати. Це пов’язано з емоційною пригніченістю. Справитися з тривожними станами і підвищеною дратівливістю можна за допомогою медикаментозних препаратів.

На окрему увагу заслуговують проблеми психологічної залежності. Пов’язано це з тим, що куріння для багатьох людей стає невід’ємною частиною повсякденного життя. Людині складно кидати звичку, яка не раз виручала його у важкі моменти. Можна різко кинути палити і впоратися з усіма неприємними симптомами, пов’язаними з перебудовою організму. Але набагато складніше позбутися нав’язливих думок, стану нервозності і агресивності, що виникають в період позбавлення від залежності. У цьому випадку не варто нехтувати допомогою знайомих і рідних, які повинні розуміти, що ви потребуєте їх емоційної підтримки.

За та проти

Розглядаючи все побічні ефекти, включаючи проблеми психологічного плану, то можна прийти до висновку, що можна різко кидати курити. Але для цього буде потрібно попередня підготовка і допомога фахівців, які здатні своєчасно зняти нервову напругу і надати психологічну підтримку. Крім цього, потрібно приділити увагу заняттям спортом, щоденним прогулянкам на свіжому повітрі і дихальним вправам, необхідним для швидкого відновлення організму на клітинному рівні. Повірте, це допоможе забути про всі неприємні відчуття, що виникають у людини, яка перестала курити.

Позитивні моменти відмови від куріння:

Шкіра виглядає свіже. Після позбавлення від нікотинової залежності пропадає жовтуватий відтінок шкіри. Пов’язано це з тим, що під час куріння через постійне звуження судин порушується доставка вітамінів і мінералів в шкірні покриви. Повноцінне відновлення кровоносних судин призводить до того, що шкіра набуває здоровий і природний вигляд.

Сприйняття тонких відтінків запаху і смаку. На жаль, в період куріння людина не може в повній мірі відчувати всі запахи, що оточують його в повсякденному житті. Згодом рецептори, які відповідають за нюх, поступово притупляються. Коли людина відмовляється від паління, він може знову насолоджуватися приємними запахами і смаком улюблених страв.

Підвищення життєвих сил. Позбавлення від нікотинового голоду допомагає підняти загальний тонус і працездатність. Кинувши сигарети, людина може займатися спортом або працювати в повну силу, не відчуваючи постійного нездужання і слабкість, яка виникає через нескінченного отруєння тютюновим димом.

Думка лікарів

На думку професійних лікарів, які займаються даною проблемою, необхідно кинути палити відразу і назавжди. Як незаперечний доказ вони наводять сухі цифри статистики. Через рік після позбавлення від нікотинової залежності ризик розвитку інфаркту знижується на 50%, ризик виникнення інсульту знижується на 30%. Що стосується розвитку онкологічних захворювань, то при виключенні інших несприятливих факторів ризики ймовірності появи раку легенів і печінки зменшуються майже на 80-90%. Саме ці фактори говорять про те, що відмова від куріння допомагає людині продовжити життя.

Висновки

Якщо взяти до уваги все вищесказане, можна зрозуміти, що всі неприємні відчуття, що виникають під час відмови від сигарет, пов’язані з очищенням організму від отрут і шкідливих речовин, що заважають його нормальному функціонуванню. Виходить, що це несе тільки користь, хоча і викликає певний дискомфорт під час відвикання від нікотинової залежності. Кидайте курити, і це допоможе вам поліпшити життя!

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn