+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Чи безпечний та ефективний Вівітрол для лікування алкогольної та опіоїдної залежності?

Вівітрол – торгова марка препарату налтрексон. Спочатку він був схвалений Управлінням з контролю за продуктами та ліками (FDA) для лікування алкогольної залежності. З тих пір він також був схвалений для лікування опіоїдних залежностей.

Він може бути використаний, щоб допомогти людям зберегти утримання під час одужання від алкогольної або опіоїдної залежності. Це зменшує тягу і може збільшити ймовірність того, що людина може успішно припинити вживання цих речовин.

Як працює Вівітрол

Вівітрол – антагоніст опіоїдів, що не викликає звикання. Іншими словами, він блокує дію опіоїдів, таких як героїн, морфін та оксикодон. Він також блокує вплив алкоголю на мозок.

Залежні повинні повністю очищатись від опіоїдів за 7-10 днів до початку прийому Вівітролу. В іншому випадку ліки можуть викликати серйозні симптоми абстиненції.

Як застосовується Вівітрол


Вівітрол вводять як укол, який роблять раз на місяць, що робить його привабливим варіантом для людей, які не хочуть вживати Субоксон або метадон – і ті, і інші суворо регулюються, і, можливо, хтось повинен відвідувати клініку щодня.

Як і всі форми налтрексону, Вівітрол діє, зупиняючи ейфоричний та седативний ефект опіоїдів. Коли людина, яка приймає будь-яку форму налтрексону, рецидивує, вона не зможе отримати сп’яніння, оскільки препарат не зв’язується з опіоїдними рецепторами в мозку.

Це також може добре допомогти зменшити тягу до алкоголю. На відміну від таких методів лікування, як дисульфірам, який заважає продовжувати пити, роблячи хворих, що перебувають на одужанні, якщо вони повторно вживають алкоголь, Вівітрол відмовляє людей у ​​бажанні пити.

Вівітрол може допомогти людям, які працюють над боротьбою зі своєю залежністю від алкоголю або опіоїдів, оскільки він зменшує тягу. Це також не викликає почуття ейфорії, тому немає пов’язаних з цим, стану сп’яніння або зловживання.

Якщо особа, яка приймає Вівітрол, вживає алкоголь або вживає опіоїди, вона не стане сп’янілою. Це робить алкоголь та наркотики менш привабливими, так що з часом мозок перестає їх жадати.

Чим відрізняється Вівітрол

Той факт, що Вівітрол можна вводити щомісяця, робить його привабливим варіантом для тих, хто може пропустити дози своїх ліків. (Існують інші форми налтрексону, які приймають у формі таблеток, але їх слід приймати щодня.)

Дослідження послідовно показують, що субоксон та метадон є ефективними методами лікування опіоїдної залежності, але вони також потребують добових доз.

Потенційний мінус Вівітролу полягає в тому, що перед початком лікування люди вимагають детоксикації. Люди, які починають застосовувати Suboxone і метадон, можуть отримати лікування, навіть якщо вони все ще застосовували препарат, який може запобігти хворобливим симптомам абстиненції

Дослідження

У шестимісячному подвійному сліпому дослідженні у осіб, які лікувались Вівітролом та психотерапією від розладу вживання алкоголю, спостерігалося зменшення кількості алкогольних днів на 25%.

Дослідження дійшло висновку, що особи, які лікувались від розладу вживання алкоголю, проводили більше часу абстинентно і мали менші показники рецидивів, коли їх лікували як Вівітролом, так і психотерапією.

В іншому дослідженні, яке вивчало ефективність Вівітролу у лікуванні алкогольної та опіоїдної залежності, дослідники виявили, що деякі пацієнти рецидивували після припинення прийому Вівітролу. Але переважна більшість залишилася утриманням.

Більшість пацієнтів також повідомили, що їх тяга та потяги ніколи не повернулися до початкового рівня. Багато хто повідомляв, що їх спонукання залишаються нижче клінічно значущого порогу. Крім того, тести на наркотики слини частіше повертаються негативними, що є додатковим доказом того, що пацієнти змогли зберегти свою тверезість

В іншому дослідженні вивчалася ефективність застосування Вівітролу для ув’язнених, яких випускали назад до громади. Двадцять сім ув’язнених, які мали попередні роки опіоїдні розлади, були прийняті на роботу для ін’єкцій раз на місяць.

Результати показали, що ті, хто закінчив принаймні шість або більше місяців лікування, мали менший шанс на позитивний тест на опіоїди у порівнянні з іншими ув’язненими, які були звільнені без лікування. Особи, які відмовились від лікування, частіше були повторно арештовані порівняно з тими, хто продовжував щомісячні ін’єкції протягом шести місяців.

Автори дослідження заявили, що Вівітрол може бути ефективним у зменшенні частоти рецидивів при звільненні ув’язнених, а отже, він може зменшити шанси повернення цих осіб до в’язниці.

Суперечка

Хоча деякі люди рекламували Вівітрол як корисний засіб від зловживання наркотиками, інші висловлювали занепокоєння, що він не настільки корисний, наскільки лікарська компанія хоче, щоб люди вірили.

Наркотичну компанію звинувачують у неправдивій подачі Вівітролу як ліків від опіоїдної кризи. Деякі заявляють, що FDA схвалила це занадто швидко.

Основні занепокоєння

Одне з основних занепокоєнь пов’язане з потенційними ризиками, пов’язаними з опіоїдною залежністю, коли хтось припиняє вживання Вівітролу. Після тривалого проживання без вживання опіоїдів у когось із проблем зловживання наркотичними речовинами буде низька толерантність. Це ставить їх під більший ризик передозування, якщо вони рецидивують.

Іншим головним занепокоєнням є можливість людей, які намагаються подолати блокуючі ефекти Вівітролу, приймаючи навіть більшу кількість опіоїдів, ніж раніше. У цих випадках передозування може призвести до серйозних травм, коми або смерті.

Компанію також звинуватили в оманливій рекламі. Наприклад, вони показували рекламу в метро Нью-Йорка, де говорилося: “Вівітрол – це перше і єдине, що не викликає звикання, раз на місяць лікування опіоїдної залежності”. Це означає, що метадон та субоксон викликають звикання.

Іноді існує стигма проти метадону та субоксону. І деякі люди у галузі лікування відчувають, ніби Вівітрол намагається натякати на те, що особи, які вживають або метадон, або Субоксон, ще не “вільні від наркотиків”, але що вони будуть, якщо вони будуть використовувати Вівітрол.

Хоча деякі стверджують, що заміна опіоїдів субоксоном або метадоном призводить до обміну однією залежністю на іншу, інші зазначають, що прийом звичайних ліків щодня не означає звикання, оскільки це не передбачає “примусового вживання наркотиків, незважаючи на шкоду”.

Компанію Alkermes, що виробляє Vivitrol, також звинувачують у агресивному лобіюванні законодавців та посадових осіб кримінального судочинства. Вони пожертвували великі суми на політичні кампанії федеральних законодавців та місцевих правоохоронців, які виступають за Vivitrol та критикують метадон та Suboxone.

До слова

Якщо у вас проблеми з опіоїдами або алкоголем, поговоріть зі своїм лікарем про те, чи може Вівітрол підходити саме вам.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn