+ 38 067 686 57 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

чому куріння негативно впливає на органи дихання

Як куріння впливає на органи дихання

Загальновідомо, що куріння шкодить дихальній системі. Якщо ви курите, ви помітили, що часто кашляєте і можете страждати від задишки.

Це ознака того, що куріння впливає на здоров’я ваших легенів і що у вас, можливо, розвинувся респіраторний розлад через вашу звичку.

Можливо, ви також бачили зображення, які показують різницю між здоровими легенями некурця та почорнілими та нездоровими легенями курця. Але чи знаєте ви, чому куріння так шкідливо для ваших легенів?

У цій статті ми пояснимо, чому куріння шкодить дихальній системі та як відмова від цієї звички принесе користь дихальній системі.

Як куріння впливає на легені?

Легені вкриті віями – маленькими структурами, схожими на волоски, які виконують важливу роботу, вимітаючи частинки з дихальних шляхів. Куріння пошкоджує вії та перешкоджає їх належній роботі

Куріння викликає запалення дихальних шляхів і виробляє більше слизу, що може призвести до хронічного кашлю.

Дихальні шляхи також починають звужуватися внаслідок пошкодження, спричиненого курінням, утруднюючи надходження та вихід повітря з вашого тіла, що призводить до задишки.

Ця задишка є симптомом хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) – групи легеневих захворювань, які викликають задишку, включаючи хронічний бронхіт та емфізему.

Ваші легені містять повітряні мішки, які називаються альвеолами, які передають кисень, який ви вдихаєте, у кров. Куріння руйнує альвеоли, що означає, що легені менш здатні забезпечувати ваше тіло киснем, такий стан називається емфіземою. У міру прогресування захворювання вам буде важче брати участь у фізичних навантаженнях і навіть ви можете відчувати задишку під час відпочинку. Функції вашого мозку також постраждають, оскільки він отримуватиме менше кисню, ніж йому потрібно.

Куріння є основною причиною раку легенів, який розвивається, коли токсичні речовини, що містяться в сигаретах, викликають злоякісне утворення клітин дихальних шляхів.

За даними Європейського легеневого фонду, 90% усіх смертей від ХОЗЛ викликано курінням, а 90% смертей від раку легенів у чоловіків і майже 80% у жінок викликано курінням.

Через шкоду, яку куріння завдає легеням, курці піддаються набагато більшому ризику отримати серйозні симптоми, якщо у них розвинеться Covid-19. Це пов’язано з порушенням імунного захисту легенів і тим фактом, що курці частіше страждають від респіраторних захворювань, які підвищують ризик зараження Covid-19.

Переваги відмови від куріння

Уже через місяць після відмови від куріння функція ваших легенів почне покращуватися. У міру одужання легенів ви почнете менше кашляти, а задишка зменшиться. Ви можете краще брати участь у фізичних навантаженнях.

Легені, які були серйозно пошкоджені курінням, не можуть повернутися до нормального стану, якщо ви кинете палити. Однак, відмовившись, ви запобіжите загостренню таких захворювань, як ХОЗЛ, і подальшому погіршенню якості вашого життя

Коли ви кидаєте палити, ви зменшуєте ймовірність розвитку раку легенів. Через 15-20 років ваш ризик розвитку раку легенів зменшиться на 90% порівняно з тими, хто продовжує палити.

Якщо ви курець і бажаєте отримати безкоштовну допомогу та поради щодо того, як кинути палити, зверніться до служби охорони здоров’я.

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 686 57 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn