+ 38 067 605 68 68

NODASukr

Життя яскраве без наркотиків алкоголю паління

Про Залежність

Життя яскраве без наркотиків, алкоголю, тютюну.

Чого не можна говорити людям, що страждають наркотичною залежністю

Іноді буває складно зрозуміти, що сказати другові або коханій людині, яка страждає від наркозалежності. Але, якщо ви схожі на більшість людей, ви, ймовірно, маєте на увазі гарне, але не розумієте, що деякі коментарі і затвердження приносять більше шкоди, ніж користі.

Більш того, люди, які страждають наркотичною залежністю, часто чутливі, емоційні і не впевнені в своїй ситуації, особливо на ранніх стадіях одужання. В результаті їх можна легко поранити, навіть не маючи наміру завдати болю.

Щоб цього не сталося з коханою людиною, будьте обережні зі своїми словами. Ось найбільш часті коментарі, які люди роблять тим, хто бореться з залежністю, навіть не усвідомлюючи, що вони болять.

1. “Одного разу наркоман, назавжди наркоман”

Припущення про те, що люди з залежностями нездатні до змін, не тільки невірно, але і безглуздо. Точно так же цей коментар говорить про те, що людей, які борються із залежністю, завжди будуть визначати їх помилки.

Вони можуть запропонувати світові набагато більше, і їх слід заохочувати використовувати свої сильні сторони і слідувати своїм захопленням.

Більш того, робити припущення про них і маркувати їх таким чином може бути надзвичайно болісно, ​​особливо якщо вони все ще використовують або знаходяться на початковій стадії одужання. В результаті це твердження може змусити їх відчути себе переможеними і розчарованими. Це може навіть змусити їх відмовитися від свого одужання, тому що це твердження зміцнює ідею про те, що вони ніколи не стануть ніким іншим, як наркоманами.

Ви завжди повинні утримуватися від слів «Одного разу наркоман – завжди наркоман». Цей коментар тільки змушує вашу кохану людини відчувати себе відчуженим, незрозумілим і безнадійним щодо майбутнього. У деяких ситуаціях цей коментар може навіть спровокувати зростання вживання наркотиків, створюючи збуваються пророчество.

Замість цього повідомте одного або коханій людині, що ви готові підтримати їх.

2. «Мінлива людина – єдина відповідь»

Такий коментар лише підкреслює, скільки вам ще належить дізнатися про залежність і одужання. Є кілька шляхів до одужання, і досвід у всіх різний.

Хоча відмова від наркотиків і стриманість відразу можуть здатися кращим рішенням, раптова відмова від наркотиків може бути одним з найскладніших і найнебезпечніших способів боротьби із залежністю.

При прийомі деяких ліків, таких як алкоголь і бензодіазепіни, може викликати судоми і навіть може бути небезпечним для життя. А при скасуванні метамфетаміну люди можуть впадати в марення і агресивність, якщо вони раптово відмовляються від препарата. Скасування опіоїдів, хоча і не є небезпечними для життя, вони дуже незручні.

Кращий спосіб відмовитися від наркотиків – під наглядом лікаря або пройти програму детоксикації. Ви можете запропонувати допомогти своєму другові або близькій людині знайти програму, якщо він ще не зареєстрований в ній.

3. «Це вина твоїх батьків»

Наркоманія – складний стан, і коли у кого-то розвивається залежність, це зазвичай є результатом безлічі чинників, включаючи фізичну, психологічну та соціальну вразливість. Хоча батьки дійсно мають певний вплив на те, чи стає хтось залежним від наркотиків, наприклад, через моделювання нездорової поведінки або жорстокого поводження – ці переживання не відображають всієї історії. Залежність виникає в контексті великої спільноти і знаходиться під впливом соціальних факторів.

Є багато людей з підтримуючими батьками, у яких все ще розвиваються проблеми з наркотиками. І багато людей з недосконалими батьками можуть жити без наркотиків і алкоголю.

Не має значення, чи зіграли батьки людини будь-яку роль в розвитку наркозалежності. Так що звинувачувати їх не тільки марно, але й шкідливо.

Навіть якщо ви думаєте, що такий коментар варто цінувати, насправді ви допомагаєте коханій людині перекласти вину на когось іншого. Подібні заяви насправді можуть бути контрпродуктивними для їх одужання.

Одна з найбільших цілей в процесі одужання від наркозалежності – це для людей, які страждають наркотичною залежністю, взяти на себе відповідальність за свою поведінку і свій вибір. Отже, звинувачення інших людей не є частиною цього рішення. Замість цього їм потрібно не тільки взяти на себе відповідальність за свою залежність, а й зосередитися на тому, що їм потрібно робити, щоб видужати.

Допоможіть коханій людині усвідомити, що у нього є можливість вибирати, як він хоче жити своїм життям. Вони не є жертвами своєї залежності і не жертвами поганої поведінки своїх батьків.

4. «Давай вип’ємо»

Алкоголь – це наркотик, і, хоча він може бути дозволений для дорослих, це один з найбільш шкідливих та викликає звикання до наркотиків. Заохочення когось замінити вживання наркотиків алкоголем не допоможе їм кинути наркотики.

Фактично, алкоголь може знизити імпульсний контроль людини і згодом посилити почуття депресії – можливо, навіть збільшити вживання наркотіков. Зв’язок з алкоголем також зміцнює віру в те, що наркотики необхідні для спілкування з іншими людьми і для вирішення життєвих проблем.

Замість цього зміцните ідею про те, що їм не потрібні наркотики або алкоголь, щоб бути щасливими і отримувати задоволення від життя.

Запропонуйте заняття, що не викликає звикання . Деякі приклади можуть включати похід, кава або відвідування виставки. Продемонструйте, що життя без будь-яких наркотиків або алкоголю прекрасне.

5. «Тобі просто потрібно взяти себе в руки»

Це твердження є вкрай недійсне, коли воно спрямоване на людину, якій потрібно набагато більше твердження і підтримка. Це також міф, що люди можуть просто «взяти себе в руки». Одужання вимагає громадської та соціальної підтримки.

Якщо ви ніколи не боролися з залежністю або іншими психологічними проблемами, такими як тривожність або депресія, ви не уявляєте, наскільки складно для кого-то провести такі глибокі зміни у своєму житті. Проте, люди часто вважають, що для вирішення таких проблем досить небагато додаткової рішучості і сили волі.

Більш того, людина, що страждає наркозалежністю, ймовірно, добре обізнана про те, що їм «потрібно» робити – будь то відмова від наркотиків, отримання роботи або будь-які інші цілі, які суспільство ставить перед ними. Їм не потрібні нагадування від вас.

Отже, заклик до близьких взяти себе в руки, швидше за все, буде сприйматися як заступництво. Це також може підірвати їх самооцінку і перешкодити одужанню.

Коли ви робите подібні заяви, ви, по суті, говорите, що вони слабкі і недостатньо стараються. І коли це станеться, ваша кохана людина може відчути себе переможеним, що може привести до пошуку розради у вживанні наркотиків.

Замість того, щоб привчати своїх близьких «взяти себе в руки», спробуйте запропонувати свою підтримку. Дайте їм зрозуміти, що ви дбаєте про них і що ви хочете зробити все можливе, щоб допомогти їм, коли вони почнуть одужувати.

Висновок


Вилікуватися від наркозалежності непросто, але можна. Найкраще, що ви можете зробити для коханої людини, – це запропонувати свою підтримку і спонукати звернутися за допомогою, якщо ця людина ще не одужала. Тим часом, уникайте рад і замість цього запропонуйте їм звернутися за професійною допомогою. Підбадьорюйте і допомагайте їм побачити свою цінність як особистість

Важливо: Матеріали, які використані для написання публікації були взяті з відкритих джерел  мережі інтернет. В публікації можуть бути допущені неточності тому, для більш ґрунтовного вивчення  теми, радимо вивчати її з кількох джерел на основі чого робити висновки. Інформація не призначена для використання як лікувальний посібник. Автор не бере на себе  відповідальності за шляхи її використання, читачами. Якщо ви або ваші близькі потребують лікування чи консультації, можете звернутись за телефоном лінії підтримки + 380 67 605 68 68 та отримати необхідну інформацію.

Поділитися

Facebook
Реклама
Погода
Категорії
Схожі записи
Реклама
Поширити
Facebook
Twitter
LinkedIn