Алкогольна нейропатія є одним із найпоширеніших і найменш впізнаваних наслідків вживання важких алкогольних напоїв. Люди з давнім вживанням алкоголю внаслідок алкогольної нейропатії можуть відчувати біль, поколювання, слабкість, оніміння або втрату рівноваги.
Ознаки та симптоми алкогольної нейропатії
Ознаки та симптоми алкогольної нейропатії можуть прогресувати поступово, та спочатку вони зазвичай є незначними. Часто людина, яка сильно п’є, може не усвідомлювати, що симптоми пов’язані з алкоголем або невропатією. Ознаки та симптоми включають будь-яку комбінацію з наведеного нижче:
- оніміння відчуття пальців ніг, стоп, ніг, пальців, кистей або рук
- Біль, поколювання або інші незвичні відчуття в пальцях ніг, стопах, ногах, пальцях, руках або руках
- Слабкість ніг або рук
- Відсутність координації стоп або рук
- Втрата рівноваги / нестійкість при ходьбі
- Синці, порізи, виразки або шкірні інфекції на пальцях ніг, стоп або пальців
- Зменшення болю при травмах, особливо на ногах або руках
- Запаморочення, особливо при стоянні із закритими очима
- Проблеми з ходьбою по прямій лінії навіть без недавнього вживання алкоголю
- Запор або діарея
- Нетримання сечі
- Статева дисфункція
Наслідки алкогольної нейропатії
Алкогольна невропатія – це нервова хвороба, спричинена надмірним вживанням алкоголю протягом тривалого періоду часу. Наслідки алкогольної нейропатії спричинені пошкодженням нервів і поділяються на чотири основні категорії; зниження відчуття, біль / гіперчутливість, м’язова слабкість та вегетативна.
Зниження відчуття
Алкогольна нейропатія пошкоджує сенсорні нерви, що призводить до зменшення відчуття рук і ніг. Це може не звучати страшною проблемою, але зменшення відчуття насправді спричиняє дуже серйозні наслідки, зокрема:
- Часті удари та подряпини: знижена здатність відчувати біль, який зазвичай виникає внаслідок повсякденних незначних травм, може зробити ці травми більш імовірними.
- Інфекції та кровотечі: Через відсутність нормального болю та дискомфорту ніжні ранки та рани можуть залишатися незахищеними, що може спричинити ще більшу травму. Згодом рани можуть кровоточити або інфікуватися.
- Зменшені сенсорні навички: Неможливість правильно збалансувати та координувати дрібну моторику, таку як ходьба та рухи пальців, може погіршити такі загальні види діяльності, як ходьба, письмо та друк. Розширена алкогольна нейропатія може призвести до відчуття неврівноваженості, особливо із закритими очима, що може призвести до небезпечних падінь.
Біль і гіперчутливість
Інший помітний ефект алкогольної нейропатії включає хворобливі та незручні відчуття. Алкогольна нейропатія може призвести до гіперчутливості до дотиків та / або болю у стані спокою. Легкий дотик може відчувати себе перебільшеним і болючим, особливо в області пальців рук і ніг.
Постійні болі в руках або ногах є одним з найбільш турбуючих аспектів алкогольної нейропатії. Біль може відчуватись як печіння, пульсація або гострі шпильки та голки. У міру прогресування стану біль може змінюватись за інтенсивністю, іноді зменшуючись місяцями, а потім знову посилюватися.
Слабкість м’язів
Важка алкогольна нейропатія може спричинити рухову слабкість через пошкодження нервів. Наші м’язи повинні отримувати повідомлення від сусідніх нервів, щоб функціонувати. Коли це повідомлення переривається через пошкодження нервів, м’язи не можуть функціонувати так, як зазвичай. Найчастіше це проявляється слабкістю рук і ніг.
Вегетативна нейропатія
Вегетативні нерви контролюють функції органів тіла, таких як сечовий міхур, шлунок та кишечник. Алкогольна нейропатія може послабити вегетативні нерви, спричиняючи порушення функції кишечника та сечового міхура та порушення статевої функції.
Причини
Загалом для розвитку алкогольної нейропатії потрібні роки, тому типова тривала історія вживання сильних алкогольних напоїв. Деякі споживачі важких алкогольних напоїв відчувають швидший початок та розвиток алкогольної нейропатії, ніж інші. Не зовсім зрозуміло, чому деякі люди схильні до цього ускладнення більше, ніж інші.
Алкогольна нейропатія спричинена дефіцитом поживних речовин, а також токсинами, що накопичуються в організмі. Алкоголь зменшує всмоктування поживних речовин, таких як білок та вітамін В12, спричиняючи значний дефіцит, який вражає багато ділянок тіла, включаючи нерви. Алкоголь також змінює функцію шлунка, печінки та нирок таким чином, що заважає організму правильно детоксифікувати відходи, які потім накопичуються та завдають шкоди багатьом частинам тіла, включаючи нерви.
Пошкодження нервів, як правило, впливає на аксони, які є проекціями, що передають електричні сигнали від одного нерва до іншого, а також на мієлін – жирове покриття, яке захищає нерви. Нерви не мають стійкої здатності до регенерації, якщо вони сильно пошкоджені. Пошкодження нервів від алкогольної нейропатії може бути постійним, якщо пошкодження відбувається протягом тривалого періоду часу або якщо воно зберігається.
Діагностика алкогольної нейропатії
Діагностика алкогольної нейропатії включає поєднання анамнезу, фізичного огляду та, можливо, аналізів крові або нервів, таких як електроміографія та дослідження нервової провідності.
- Фізичний огляд: повне фізичне та неврологічне обстеження перевіряє рефлекси, м’язову силу, відчуття (включаючи легкий дотик, пінрік, відчуття вібрації та положення) та координацію. Зазвичай у людей з алкогольною нейропатією рефлекси зменшуються і відчуття зменшуються. При дуже запущеному захворюванні також може бути присутня слабкість.
- Дослідження електроміографії та нервової провідності : Ці тести детально вивчають функцію нерва. Характерні закономірності, такі як зниження функції рук і ніг, низька амплітуда нервових хвиль та уповільнення нервової функції, свідчать про алкогольну нейропатію. Нервові тести не визначають причини невропатії, лише ступінь пошкодження нерва .
- Біопсія нерва: У рідкісних випадках лікар може запропонувати біопсію нерва, яка може показати характер пошкодження нерва, що відповідає алкогольній нейропатії.
- Інші тести: Додаткові оцінки можуть включати аналізи крові, аналізи сечі або візуалізацію головного або спинного мозку, щоб виключити інші причини симптомів невропатії.
Умови, які можуть імітувати алкогольну нейропатію
Існує ряд інших захворювань, які можна сплутати з алкогольною нейропатією. Найпоширеніші з них включають:
- Діабетична нейропатія
- Захворювання периферичних судин
- Хвороба хребта
- М’язові захворювання
- Розсіяний склероз
- Синдром Гійєна-Барре
- Хвороба рухових нейронів,
Лікування алкогольної нейропатії
Існує кілька медичних процедур, які можна використовувати для управління болем від алкогольної нейропатії. Сюди входять знеболюючі препарати та антидепресанти. Хоча вони спеціально не схвалені для лікування алкогольної нейропатії, антидепресанти часто призначаються для контролю болю. Подібним чином, протисудомні ліки: Як і антидепресанти, іноді призначають як спосіб боротьби з болем.
Оскільки харчові дефіцити частково винні в алкогольній нейропатії, можуть бути рекомендовані добавки з вітаміном В12, фолатом, вітаміном Е та тіаміном.
Не існує ліків, які можуть допомогти поліпшити втрату відчуття, посилити м’язову слабкість або допомогти координації та проблемам рівноваги, спричинених алкогольною нейропатією. Однак деякі люди помічають поліпшення симптомів через кілька місяців після припинення прийому алкоголю.