Статистика залежності від алкоголю насторожує. Навіть невелика кількість алкоголю впливає на організм людини. Часте вживання алкоголю дуже шкідливе і негативно впливає на весь організм – через нервову систему, серцево-судинну систему та дихальну систему.
Вплив алкоголю на функціонування мозку
Алкоголь атакує серце, печінку, нирки та підшлункову залозу. Це порушує шляхи спілкування мозку і впливає на роботу. Ці спотворення можуть змінити настрій, поведінку та перешкоджати чіткому мисленню та координації. Всесвітня організація охорони здоров’я встановила, що безпечна щоденна кількість алкоголю становить 40 грамів чистого етанолу для чоловіків і 20 грамів для жінок.
Дія алкоголю та стать
Важливо те, що через різницю в статурі чоловіків і жінок алкоголь діє по-різному залежно від статі. Жінки, безумовно, більш чутливі, ніж чоловіки, до наслідків вживання алкоголю. Через те, що в організмі жінок менше води, ніж у чоловіків, випитий алкоголь стає більш концентрованим. Як результат, після вживання однакової кількості алкоголю жінки можуть відчувати його наслідки більше.
Культура вживання алкоголю, пов’язана з питними звичками, варіюється залежно від типу суспільства, місця проживання та умов життя. Однак майже кожна цивілізація відкрила процес варіння пива, бродіння вина та перегонки горілки.
Недавнє дослідження, опубліковане в Журналі Американської медичної асоціації, показує, що помірне вживання алкоголю збільшує ризик розвитку жінки раком молочної залози. Дослідження показало, що навіть так мало алкоголю, як три-п’ять склянок на тиждень, може збільшити ймовірність розвитку у жінок раку молочної залози. Ризик зростає із збільшенням кількості випитого алкоголю.
Важливе значення має оперативне визнання проблеми з алкоголем
Через безліч ризиків, пов’язаних із вживанням алкоголю, основним з яких є залежність, надзвичайно важливо якомога швидше розпізнати симптоми залежності. Існує парадокс при надмірному вживанні алкоголю – люди вживають алкоголь, щоб почувати себе краще, але зловживання алкоголем негативно впливає на особистість того, хто п’є.
Алкогольна залежність, яка є патологією, породжує подальші патології, що призводять до домашнього насильства, що призводить до розпаду сім’ї. Доведено, що діти, які живуть з алкоголіком, мають нижчі оцінки і часто почуваються соціально ізольованими.
Пам’ятайте, що алкоголь впливає не тільки на того, хто п’є, але й на оточуючих. Ось чому існують групи підтримки для ACA або дорослих дітей алкоголіків. ACA – це групи підтримки людей, які виросли в безпосередній присутності алкоголіка. Таке середовище може негативно вплинути на їх емоційний та когнітивний розвиток. Синдром ACA є симптомом людей, які виросли в алкогольній сім’ї, такі як ізоляція, страх перед людьми, відсутність опору критиці.